Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 83 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast
Results 701 to 720 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #701 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar

    Xbox One X


    Captura este facuta pe siteul Altex la primele doua recenzii legate de xbox one x.Un popor de profesori docenti suntem.
    Mai putini hateri acolo decat aici)

  2. #702 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar


    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  3. #703 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Nu mai radeti.Daca nu stiati cei de la microsoft au ales cativa norocosi pentru a le trimite consola si a incerca o
    Acum pe bune cred ca romanii sunt singurii care pot sa faca hate la ceva ce inca nu e lansat)

  4. #704 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Acum pe bune cred ca romanii sunt singurii care pot sa faca hate la ceva ce inca nu e lansat)
    Acum pe bune cred ca romanii sunt singurii care spun ca romanii sunt singurii care fac un anume lucru fara sa se documenteze macar 5 minute inainte. De curios, pe ce forumuri internationale ai intrat tu si nu ai vazut niciodata hate la un produs care inca nu a aparut? Daca imi spui unul singur cu peste 1000 de utilizatori activ zilnic ma mut acolo chiar acum.

  5. #705 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Pai uita te fratili meu de exemplu pe amazon ,un site cu renume nu ca altexul ,daca a dat cineva review la xbox one x si dupa mai discutam.
    Btw te simti cumva deranjat?

    ---------- Post added 03-08-2017 at 01:24 ----------

    Hmmm,nu cred ca era vorba despre un forum cat despre un review lasat pe un site de cumparaturi online important (din Romania) dupa care un om mai neinformat se poate lasa usor influentat.De ce le iei apararea acelori oameni handi.Sa ma apuc si eu sa dau cu caca in iph 8 ca am samsung?

  6. #706 SP
    Member eneea's Avatar
    Ca nu se da test de IQ cand se intra pe net stim toti si nu se poate face nimic. Dar Altex nu ar trebui sa lase sa se posteze recenzii la produse nelansate...sa nu mai zic ca se poate limita postarea de recenzii strict la cei care au cumparat produsul respectiv (asta e mai greu ca se vinde si offline)

  7. #707 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Nu vad cum acele poze de pe Altex aduc un plus-valoare acestui topic, probabil doar in aria amuzament. Ne indepartam de subiectul acestui topic.
    Aici ar trebui sa fie doar stiri si pareri despre consola, nu altceva.


    AlexB

  8. #708 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Radem, glumim... dar nu parasim incinta!

    Pana la urma, gamepad-ul oficial al lui Xbox One X ramane acela ultimul prezentat? No new extra buttons, settings, touch, ceva?

  9. #709 SP
    Senior Member nina's Avatar
    zice asta ceva de bundle xbox one x cu tv 4k la sfarsit si ce jocuri vor primi un update


  10. #710 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Radem, glumim... dar nu parasim incinta!

    Pana la urma, gamepad-ul oficial al lui Xbox One X ramane acela ultimul prezentat? No new extra buttons, settings, touch, ceva?
    Legat de "gamepad", eu cred ca nu ar trebui schimbat inca, cand ceva merge bine de ce sa-l schimbi, am auzit de la cei care au console de la concurenta, ca sunt foarte multumiti de "gamepad"-ul Xbox. Daca vin cu ceva total schimbat, se va testa pe utilizatorul final 6 luni - 1 an.
    Totusi, ce schimbari iti doresti sa fie facute?


    AlexB

  11. #711 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În urmă cu vreun an spuneam cam aceleași chestii. Un articol bunicel, poate vreți să îl citiți.
    Microsoft should sell the Xbox business in order to save it

  12. #712 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    E posibil sa se arunce mult cu pietre dupa acest post/articol.. dar e "destul de adevarat". Mi-e ciuda sa stii, chiar daca pe generatia aceasta am doar PS.
    Buna observatie vis-a-vis de Amazon..

  13. #713 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    În urmă cu vreun an spuneam cam aceleași chestii. Un articol bunicel, poate vreți să îl citiți.
    Microsoft should sell the Xbox business in order to save it
    L-am citit si eu azi si intr-adevar, jocuri nu prea sunt cu exceptia Forza 7 si multiplatform. Insa tot o sa-l cumpar la lansare. Crackdown 3 nu ma pasiona asa ca nu ma afecteaza ca nu apare in noiembrie. Nu am PC asa ca o combinatie Xbox One si PS4 mi se pare mai mult decat ok. Playerul Ultra HD e binevenit daca ai un TV 4K.



    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  14. #714 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Buy Xbox One X Project Scorpio Edition Console | Free UK Delivery | GAME

    daca imi accepta one s'ul pt trade in value, incepe sa fie tentanta.

  15. #715 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Microsoft's final sales pitch for Xbox One X falls flat • Eurogamer.net

    A boon for the fans, with a little exclusive vertical stand thrown in to boot. Given the hits the brand has taken over the past few years, staying upright might be all that can be asked for right now.
    There were true 4K editions of Disneyland Adventures, Rush: A Disney Pixar Adventure and Zoo Tycoon, all perfect for the discerning seven-year-old in your household who throws a hissy fit at the mere mention of checkerboarding.
    Intr-adevar "conferinta" celor de la Microsoft a fost o bataie de joc. 90 de minute complet irosite, care nu au facut decat sa ne reaminteasca de situatia absolut penibila in care se afla divizia Xbox. "Ha ha, Xbox sucks" nu mai este amuzant. Si trebuie sa spun, desi imi placea sa spun/scriu/citesc despre cat de mult o suge divizia celor de la Microsoft, nu o faceam cu rautate, ci cu speranta ca va reveni la ce a fost. Pentru ca, daca ne uitam la inceputul generatiei 7, vedem divizia Xbox avand una din cele mai bune console din toate timpurile. Este prostesc cat de bine au inceput cei de la Microsoft cu Xbox 360. Desi nu ar fi trebuit! Un sfert din console sufereau de RRoD, au pierdut peste 1 miliard doar cu asta... si totusi, timp de 3-4 ani, Xbox a dominat PlayStation intr-un mod jenant pentru japonezi. De ce? Pentru ca Xbox 360 avea jocuri - multe jocuri, de toate felurile. Pentru ca Peter Moore aparea la E3 cu un tatuaj cu GTA 4. Pentru ca aduceau Final Fantasy XIII pe Xbox. Serii care, chiar daca aparusera pe alte platforme in trecut, devenisera sinonime cu PlayStation. La inceput, Xbox 360 a schimbat asta. Apoi Microsoft i-au dat bani lui Sakaguchi sa faca adevaratul Final Fantasy XIII, DOAR pentru Xbox 360. Call of Duty si Fifa primeau totul "first on Xbox". Aveau jocurile Cave in exclusivitate, nu pentru bani, ci pentru a arata ca le pasa de pasionatii de jocuri. Ca sa nu mai vorbim de jocurile first party.

    Cand esti numarul 1, poti sa iti permiti sa fii arogant. Si istoria ne arata ca o sa te coste. Am vazut asta cu Nintendo cand, detinand aproape 90% din piata americana cu NES, impuneau limite draconice altor publisheri; cand, "invingand" in cele din urma Genesis, au avut impresia ca toata industria va sta dupa ei, ramanand la cartridge-uri; am vazut-o la Sony, cu lansarea PlayStation 3, dupa ce avusesera vanzari record in generatiile anterioare. Apoi am vazut-o la Xbox... doar ca ei nu erau numarul 1. Si totusi, din 2010, Xbox a decis ca cel mai bun plan de afaceri este sa renunte la jocurile care facusera din 360 o consola atat de grozava si sa se axeze pe Kinect si DLC-uri pentru Call of Duty. Fara jocuri japoneze, fara jocuri exclusive, cu jocuri first party din ce in ce mai proaste, cu GTA V revenind in bundle-uri PlayStation... dar Kinect si Call of Duty!

    Si Kinect chiar este unul din cele mai jalnice aspecte ale industriei. Putem sa radem de Wii pentru ca era o consola pe care se juca bunica, dar macar avea si jocuri bune (pentru unii, chiar cel mai bun joc al generatiei). Kinect a avut doar jeguri. Nimic din ce a aparut exclusiv pentru Kinect nu se putea numi joc. Era pur si simplu o rusine. Dar totusi se vindea, ajuta Xbox sa continue, chiar daca din inertie.

    Nu stiu, insa, cum mai poate continua acum. Nu mai au nimic. Nu au Kinect. Nu au jocuri exclusive, cu exceptia Forza. Nu mai au studiouri first party bune, pentru ca au inchis tot. La Crackdown 3 lucreaza 4 (ba, 4!!!) developeri si tot nu se stie cand o sa apara, desi trebuia lansat in vara lui 2016. Si nu e ca si cum Crackdown 3 ar fi cine-stie-ce joc. Nu mai au nici contractele third party, pentru ca au fost luate de PlayStation. Destiny, Call of Duty, Battlefront, Fifa - toate au contracte de publicitate/exclusivitate cu Sony. Poate Xbox One X sa fie cea mai puternica "bestie" pentru jocuri, dar toate reclamele/trailerele pentru jocurile alea se termina cu "PlayStation" - evident ca nu o sa arate mai bine pe Xbox.

    Din nou, este pacat ce se intampla cu divizia Xbox, mai ales pentru ca ar fi putut sa fie ceva cu adevarat special pentru jocurile video. Dar este si foarte clar ce se intampla.

  16. #716 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Sti ca poti sa iti cumperi un ps si termini povestea
    https://mobile.twitter.com/JezCorden...77863414300673

  17. #717 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    The Xbox One X update for the award-winning game includes 4K graphics, and a range of technical enhancements that leverage the full power of the console. The update also introduces three visual modes, so gamers can choose the setting that best suits their play style.
    Rise of the Tomb Raider is available now on Xbox 360 and Xbox One. The Xbox One X update will be available on November 7. Xbox One X players who already own the game on an Xbox One platform will receive the update for free.
    si

    https://majornelson.com/blog/xbox-one-x-enhanced/
    Xbox One X Enhanced Titles

    Games4KHDR60 FPSAtmos
    A Plague Tale: Innocence    
    Anthem  
    ARK: Survival Evolved  
    Ashen  
    Assassin’s Creed Origins  
    ASTRONEER   
    Battlerite    
    Below    
    Black Desert   
    Brawlout   
    Chess Ultra 
    CODE VEIN   
    Conan Exiles   
    Crackdown 3 
    Danger Zone   
    Dark and Light   
    Darksiders III  
    Dead Rising 4   
    Deep Rock Galactic  
    Diablo III: Reaper of Souls    
    Dishonored 2   
    Dishonored: Death of the Outsider    
    Disneyland Adventures  
    Dovetail Games Euro Fishing   
    DRAGON BALL Fighter Z  
    Dynasty Warriors 9    
    EA SPORTS FIFA 18  
    Elex    
    Elite: Dangerous   
    EVERSPACE   
    F1 2017 
    Fable Fortune   
    Fallout 4   
    Farming Simulator 17   
    Final Fantasy XV 
    Firewatch    
    For Honor   
    Forza Horizon 3  
    Forza Motorsport 7 
    Gears of War 4 
    Gravel    
    Halo 5: Guardians 
    Halo Wars 2  
    Hand of Fate 2    
    Hello Neighbor   
    HITMAN  
    Homefront: The Revolution  
    Injustice 2 
    Jurassic Park    
    Killer Instinct  
    Killing Floor 2    
    Kingdom Come: Deliverance    
    Life is Strange: Before the Storm   
    Madden NFL 18   
    Mafia III    
    Mantis Burn Racing 
    METAL GEAR SURVIVE    
    Metro: Exodus  
    Middle-earth: Shadow of War  
    Minecraft: Xbox One Edition 
    Minion Masters    
    Monster Hunter: World    
    NBA 2K18 
    Need for Speed Payback   
    Ooblets    
    Ori and the Will of the Wisp   
    Outcast – Second Contact    
    Outlast 2   
    Paladins  
    Path of Exile  
    PlayerUnknown’s Battlegrounds  
    Portal Knights   
    Pro Evolution Soccer 2018    
    Project Cars 2  
    Quantum Break   
    Raiders of the Broken Planet 
    Railway Empire    
    Real Farm Simulator 2017    
    ReCore  
    Resident Evil 7 biohazard 
    RiME  
    ROBLOX    
    Robocraft Infinity   
    Rocket League 
    Rush: A Disney Pixar Adventure  
    Sea of Thieves 
    Slime Rancher   
    SMITE  
    Sonic Forces   
    Star Wars Battlefront II    
    State of Decay 2  
    STEEP    
    Strange Brigade  
    Super Lucky’s Tale  
    SUPERHOT   
    Surviving Mars    
    Tennis World Tour    
    The Artful Escape   
    The Crew 2    
    The Darwin Project  
    The Elder Scrolls Online: Morrowind  
    The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition  
    The Last Night  
    The Long Dark    
    The Surge  
    The Witcher 3: Wild Hunt   
    Titanfall 2  
    Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands  
    Tom Clancy’s The Division    
    Train Sim World    
    TT Isle of Man – Ride on the Edge    
    Warframe    
    Warhammer: End Times – Vermintide   
    We Happy Few   
    Wolfenstein II: The New Colossus  
    World of Tanks  
    WRC 7 FIA World Rally Championship    
    Zoo Tycoon  

  18. #718 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Stai putin, de ce nu sunt toate 60 FPS?

    @AndreiRobert6
    Tu ai cele mai constructive si bine argumentate postari de pe threadul asta. Presupun ca ai terminat sesiunea cu bine si ne scrii din Vama, putin ametit.

  19. #719 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si jocurile care nu au nici 4K si nici HDR, cum sunt enhanced ?

  20. #720 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    este o lista facuta de un user de pe reddit si el a cautat fiecare joc in parte din diverse surse sa verifice cu ce vor fi "enhanced", major nelson a publicat lista respectiva conform caruia fiecare joc va primit suport pentru xox. cele care nu au nimic, inseamna ca nu s-au gasit mai multe informatii pe net.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 83 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts