Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 83 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1241 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Xeyow View Post
    Si? Merge sa share-uiesti jocuri? Sa pun consola mea ca Home Console si prietena sa se logheze pe ea si sa poata sa joace jocurile pe care le am eu?
    Da, si la Xbox si la Playstation. E aceasi chestie, contul sta pe ambele console, cea a amicului e setata ca My Home Xbox, iar a ta e secondary. Dar la tine nu conteaza ca tu oricum intri de pe profilul tau.
    PS functioneaza doar la digitale. Trebuie sa ai incredere in prieten deoarece ii dai datele tale personale de logare.

  2. #1242 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    In data de 16 Nov am primit si eu consola de la emag, ma bucur ca au fost totusi prompti tinand cont ca nu suntem nici de departe o tara Tier 1 cand vine vorba de Xbox.
    Am incercat pana acum Call of Duty WW2, Assasin's Creed Origins si Forza Motorsport 7, fara doar si poate este un pas urias inainte, toate arata extraordinar.
    Ca si parere personala, m-as hazarda sa spun ca simt acum o diferenta mai mare de la Xbox One -> Xbox One X decat am simtit de la Xbox 360-> Xbox One, datorita rezolutiei 4K in principal si a HDR-ului.

    Nu pot decat sa ma bucur ca platforma Microsoft a redevenit cea mai puternica consola de pe piata.

    Ca sa punctam si ceva negativ, am dat astazi peste urmatoarea stire, care personal mi se pare penibila... sunt curios voi ce pareri aveti:
    Ca de obicei Microsoft, nu pot fara ei, fac lucruri geniale, dar sunt ca si acel copil care are doar o bucata de covrigel in mana si pe aia o scapa intr-o balta de muci la final:


    https://www.reddit.com/r/xboxone/com..._into_a_surge/

  3. #1243 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Aveti idee de unde se poate achizitiona casca care venea in pachetul Xbox One?

    Ce alte casti ieftine si bune imi puteti recomanda pentru Xbox One X, dar sa fie tot pentru o singura ureche si cu microfon.


    AlexB

  4. #1244 SP
    Junior Member lamur's Avatar
    Salut baieti. Celor care vi se deconecteaza controllerul si trebuie reconectat cu cablu, aveti cumva in acel moment castile legate la controller?

  5. #1245 SP
    Junior Member catalinvalentin's Avatar
    Dupa 10 zile pot zice ca totul functioneaza perfect. Fara deconectari sau blocari. Am observat o alta chestie pe care Microsoft a reusit sa o rezolve si anume problema cu aparita usor intarziata a imaginilor. Era deranjant la vechiul xbox one. Se datora arhitecturii memoriei mai slabe.

  6. #1246 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Aveti idee de unde se poate achizitiona casca care venea in pachetul Xbox One?

    Ce alte casti ieftine si bune imi puteti recomanda pentru Xbox One X, dar sa fie tot pentru o singura ureche si cu microfon.


    AlexB
    Same, eu am dat xbox one si am ramas masca, no headset. Si mometan am luat overkill hyperx cloud II pro

    Sent from my C6603 using Tapatalk

  7. #1247 SP
    Member VictusG's Avatar
    acuma nu mai am probleme cu controllerul dar mi s-a blocat consola in jocuri cu un bazait, in AC Origins si-a revenit dupa cateva secunde, in Nba Live 18 m-a scos din joc....

  8. #1248 SP
    Member dtancu's Avatar
    In AC Origins nu e de la consola, e de la joc. Așa imi face și mie, dacă te uiți pe gamefaqs o sa vezi ca le face tuturor.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  9. #1249 SP
    Junior Member lamur's Avatar

  10. #1250 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by lamur View Post
    Hahaha era sa cad sub birou )
    Cum frate asa ceva pai si daca nu aveam preorder sa vina day one ce faceam ))

  11. #1251 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Oamenii incearca man, poate poate


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1252 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    A mai facut cineva precomanda la xbox one x la Mediagalaxy?I-am sunat ieri sa intreb si domnisoara nu stia nimic si mi-a zis ca intreaba colegii si revine cu un tel,am asteptat vreo 2 ore si nimic ,dupa am plecat ca am avut treaba la un sub sol si nu am avut semnal acolo(curios daca m-au sunat macar).

    Ps:Bataie de joc,cum sa ai editia scorpio pe stoc si sa nu ai editia normala si sa nu onorezi comenzele...

  13. #1253 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Da si eu si un prieten aveam (el inca are ca i-a fost lene sa ma asculte si sa mai dea 2 clickuri sa isi faca precomanda si pe emag) precomenzi la MG facute inca din vara imediat dupa E3.
    El a sunat si s-a lovit fix de acelasi lucru ca si tine. Si nici nu vor sa ii ofere un Scorpio edition in loc, desi s-a oferit sa plateasca diferenta de pret.

    Cam asta este treaba cu industria gaming-ului la noi, in special in ceea ce priveste platforma Xbox, nu vreau sa intru in alte detalii pentru ca deja de 3 saptamani de cand s-a lansat Xbox One X si in Romania este tratat fix ca si un storcator de fructe fentez tangential un atac cerebral incarcand sa inteleg de ce la noi, daca esti iubitor de Xbox, ai parte ce acelasi tratament si de aceeasi ignoranta ca si un muc intins pe asfalt, inclusiv in mediile online unde niste litere nu costa nimic.

    Vrem Xbox Live vrem sa fim recunoscuti dar nu face nimeni nimic. Trebuie sa ma zbat eu, cu petitii, cu scandaluri, cu jigniri, eu... un nimeni pe lume in spatele unei tastaturi, iar cei care chiar ar putea face diferenta in Romania se uita in directia Xbox, scuipa, inghit, si trec mai departe. Si nu ma refer aici la MediaGalaxy, ma refer la cei ce au posibilitatea de a fi vocali si sunt vizibili in industria gamingului din Romania.

    Imi cer scuze pentru offtopic dar de cate ori intervine ceva in legatura cu impotenta legata de Xbox imi aduc aminte de toate relele, jignirile si toate situatiile prin care am trecut si trec incercand sa fac lumea sa inteleaga ca si banii mei sunt tot munciti si ca faptul ca iubesc Xbox-ul nu inseamna ca sunt un lepros ciudat.

  14. #1254 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by kazakiok View Post
    A mai facut cineva precomanda la xbox one x la Mediagalaxy?I-am sunat ieri sa intreb si domnisoara nu stia nimic si mi-a zis ca intreaba colegii si revine cu un tel,am asteptat vreo 2 ore si nimic ,dupa am plecat ca am avut treaba la un sub sol si nu am avut semnal acolo(curios daca m-au sunat macar).

    Ps:Bataie de joc,cum sa ai editia scorpio pe stoc si sa nu ai editia normala si sa nu onorezi comenzele...
    Mi-e mi-au confirmat ca va veni pe 24.11, cum au trimis initial notificarile de prelungire.


    sweetohmygod, eu o sa merg pe varianta castilor HAMA Insomnia Ice.


    AlexB

  15. #1255 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Sper sa fie pe 24 ,vad ca o mai lungesc pana in dec.Prost am fost ca am platit cu cardu ca vroiam sa scap de grija banului.

  16. #1256 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Chiar bătaie de joc
    Si eu voiam să fac precomanda la mg dar am zis să mai așteptAcm sunt bucuros

  17. #1257 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Xander, nu te mai enerva ca nu ai cu cine. Uite ce mi-a raspuns emag dupa o saptamina dupa ce le-am scris explicind ce inseamna precomanda (nu ca n-ar sti), ca m-au pierdut definitiv de client si ca-i rog sa-mi stearga contul:
    “Salut Cristian
    Iti multumim ca ne acorzi sansa de a clarifica situatia privind precomenzile pe site-ul nostru. Noi nu ingradim dreptul clientului de a plasa o precomanda pentru produsul dorit ci ii oferim posibilitatea de a alege daca isi doreste sa precomande acest produs sau nu. Dupa lansarea produsului furnizorii distribuie produsele catre punctele de desfacere urmand ca noi sa finalizam si sa livram comenzile in functie de perioada plasarii comenzii.

    De fiecare data incercam sa venim cu oferte cat mai bune pentru clientii nostrii si sa ii ajutam in procesul de achizitie al produsului dorit.

    Daca te mai pot ajuta si cu altceva te rog sa imi spui.

    Oricand aici,
    Andrei Catalin Serban
    Customer Support Expert”

    Parca-s politicieni... si nici nu mi-au sters contul...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1258 SP
    Junior Member gvincentiu's Avatar
    Am comanadat si eu de la emag One X de BF (2199 lei). E prima mea consola... Inca nu a fost livrata (nici nu ar avea cum). Am inteles ca este backward compatible. Ati testat jocuri de 360 sau one pe ea? Cum se misca cu doua controlere wireless in jocurile pt doi jucatori? Merita kinect+adaptor achizitionat sau astept ochelarii VR? Nu am gasit o data clara de lansare a ochelarilor.
    Stima.

  19. #1259 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Chiar acum joc Red dead redemption pe x si se vede un pic mai bine chiar decit pe one si in 20 de ore o singura data s-a blocat (doar jocul, nu toata consola). La restul intrebarilor nu ma bag.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1260 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Un clip de la DF cu jocuri de 360 rulate pe X:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 83 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts