+ Reply to Thread
Page 80 of 80 FirstFirst ... 30 70 78 79 80
Results 1,581 to 1,584 of 1584

Thread: Xbox One X

1. #1581 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Dap, sau cel putin eu nu vad nici o diferenta intre ele.

2. #1582 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Ca e Negru, colorat sau editie speciala (minecraft, halo etc) cred ca e acelasi controler. Singurele diferite sunt Elite. Scumpe, dar merita.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. #1583 SP
    Junior Member gabridinu's Avatar
    Salutare,

Dupa vreo 2 ani de utilizare PS4 PRO, am cumparat si un Xbox One X.

Am sa spun aici ce parere mi-a facut aceasta consola.

Xbox One X:
    Lucruri Pro:
    - Hardware mai puternic si mai calitativ (se poate vedea ca plasticul, coolerul este mult mai bun)
    - Mult Mult mai silentioasa decat Ps4 PRO
    - Abonamente disponibile pentru EA Access si XBOX GamePass (sunt utile pentru utilizatorii noi de console, care nu vor sa dea din prima banii pe jocuri si mai degraba sa incerce cateva)
    -Controller mai bun (eu am mana mai mare) si parca e mai confortabil, plus oferta feedback mai bun.
    -Backward Compatibility (Pentru mine este ok ca pot juca jocul Fight Night Champions)
    -Xbox Live mai ieftin la prima vedere (pe G2a vad ca este la 170 lei. Nu stiu daca este temporar sau cam la pretul asta se gaseste )

Lucruri minus:
    -Lipsa suportului oficial in Romania (au alta strategie astia de la Microsoft, dar se pare ca nu prea le merge --> Vezi vanzari )
    -Lisa excusivitati bune (Doar Forza Horizon 3,4, Motorsport 7 sunt cele ce m-au impresionat)
    -Interfata greoaie de Windows 10 (mie personal nu-mi place)
    -Baterii AA in controller (cu toate ca bateria tine muuultt mai mult fata de Dualshock 4)

Nu le poti avea pe toate de la o singura consola, depinde ce te periaza mai mult..
    Sunt destul de multumit de XOX in primele 5 zile de utilizare.

4. #1584 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Asta cu suportul pe Romania a suparat destui utilizatori de Xbox DAR.....(trendul e sa se foloseasca card VISA si ca tara Argentina care are niste preturi de kko, gen 19 lei/echivalent pentru Watchdogs 2 sau 9 lei pentru Mass Effect Andromeda).
    Problema bateriilor te supara doar daca folosesti baterii. Eu folosesc in paralel acumulatori de 2x2.450 mAh (ajungi la aproape 5.000 mAh per total care te tin o saptamana de forjare a controllerului), sau Play&Charge care l-am gasit la 42 de lei Altex.
    Exclusivitati sunt, doar ca ele sunt PC&Xbox: Ryse, Quantum Break, Sunset Overdrive, toata seria Forza, Gears si Halo, Ori, Cuphead, etc...
    Interfata te obisnuiesti cu ea, se poate accelera viteza de tranzitie daca debifezi la Settings - Smooth transition si la Settings-Blueray/clear cache.

+ Reply to Thread
Page 80 of 80 FirstFirst ... 30 70 78 79 80

Bookmarks