Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 83 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 ... LastLast
Results 341 to 360 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #341 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    O alta curiozitate: oare Xbox Scorpio va suporta HDR Pro sau HDR 10? Adicatalea, va merge ca Sony, sau va fi pt. toate versiunile de HDR?
    X1 S suporta HDR10. Deci si Scorpio va suporta MINIM HDR 10, daca nu si Dobly Vision pe 12 biti

  2. #342 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    Ar fi perfect sa fie 500 dolari clar(eu am rezerve ca va fi atat),sunt numai speculatii...nu trebuie sa luam de bun automat ce se spune(chiar si de la surse credibile).

    Asta a zis Spencer:"“I call it a premium console because I want people to be clear that the customer we’re building that for is the premium gaming customer. The person who buys the majority of the games, the person who’s playing the most games, spending the most hours, spending the most dollars. It’s like our Elite controller. I call that a premium controller.”

    "I’m not trying to scare anybody on the price. We’re going to come out on a price that we think is fair for the product that we build and the customers will tell us as they always do. I call it premium because I don’t want people to get confused that somehow Scorpio is the thing that is going to take over the Xbox line.”

    Din ce zice reiese ca va fi destul de scump(asta daca nu se razgandeste)...Ramane de vazut,nimic nu e sigur.

  3. #343 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    New video


  4. #344 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    O alta curiozitate: oare Xbox Scorpio va suporta HDR Pro sau HDR 10? Adicatalea, va merge ca Sony, sau va fi pt. toate versiunile de HDR?
    HDR Pro? Eu stiu de 4 tehnolgii: HDR10 care se poate rezolva usor prin actualizare de soft daca ecranul suporta asta, Dolby Vision care e cel mai tare dar iti trebuie un chip special incorporat in dispozitiv, HLG si Advanced HDR by Technicolor.

    Netflix ofera deja continut 1080p si 4k cu suport pentru Dolby Vision, am vazut cateva filme si seriale.

  5. #345 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Xbox Scorpio

    In momentul de fata cele mai intalnite pe TV-uri sunt standardele HDR 10 si Dolby Vision. HDR Pro il regasesti la LG. O sa gasesti pe la altii chiar si HDR Super... Fiecare isi denumeste in fel si chip (de obicei vorbim de un HDR custom - probabil sa nu plateasca licenta, sa poata folosi panouri care nu indeplinesc specificatiile standard, etc.). Mai mult incurca faptul ca unii au inceput cu HDR 100, HDR 1000 and so on (La Samsung HDR 1000 e deja de un an). O ciorba, in opinia mea... si nu vad pe nimeni sa incerce o "unificare"... In ritmul acesta vom avea 20 de tipuri de HDR in urmatorii 2-3 ani. Pana apare alta tehnologie mai interesanta, si care sa se vanda bine, desigur!

  6. #346 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  7. #347 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar

  8. #348 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Project Scorpio Supports FreeSync and HDMI 2.1 Variable Refresh!

  9. #349 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Un articol destul de bun How Japan learned to love PC gaming again | PC Gamer

    Era de asteptat ca Microsoft sa vina cu Xbox Play Anywhere...

    Why PC Gaming Is Still Niche in Japan gizmodo-default
    Pentru japonezi insa e nasol, nici macar jocurile produse de companii japoneze nu ajung la ei pe PC(Steam)...

    Se pare ca noi suntem rasfatati.

    STEAM STATS
    Active users (2 weeks): 38,554,981 ± 170,558
    Active users (total): 223,449,801 ± 283,369
    Games in the database: 14,407
    Countries in the database: 254

    Asta fara sa luam in calcul Origin sau Battle.net. Apoi se mai mira unii de ce dispar exclusivitatile.
    E simplu unde exista cerere si bani vine si produsul.

    Apropo mi-am luat si eu Forza Horizon 3 Ultimate Edition pe Xbox One S, e senzational. Peisajul, grafica, masinile, libertatea, posturile de radio...

  10. #350 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu înțeleg unde spui tu că dispar jocurile exclusive.
    Sony au jocuri exclusive o grămadă, Nintendo la fel.
    Unde dispar? Urmează să dispară?

  11. #351 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Hyperdimension Neptunia series, BlazBlue series, GUILTY GEAR ,Tales of Zestiria, Tales of Symphonia,
    Saint Seiya: Soldiers' Soul, Sonic, The Last Remnant, Tokyo Babel, Valkyria Chronicles, Nier Automata, Bayonetta,
    Ni no Kuni II, DRAGON QUEST HEROES™ II, Forza 3 si 6, Gears of Wars, Quantum Break, Tales of Berseria, GOD EATER
    ,Naruto: Shippuden series, Tekken 7, Trails in the Sky I,II, III, I am Setsuna, Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book,
    Atelier Firis: The Alchemist and the Mysterious Journey, Toukiden 1 si 2. Sa mai continui? Numai vorbesc de VN sunt o gramada.

    Apropo Dark Souls 1 a fost console exclusiv dar la cerea jucatorilor(petitie) a fost adus si pe PC.
    De PlayStation Now ai auzit? Acolo ai toata colectia de jocuri PS3 iar anul asta o sa aduca si jocurile de PS4.

    Ps.Arunca o privire pe Gematsu - Japanese Video Game News ca sa iti dai seama de amploarea fenomenului...
    Eu il urmaresc de 1 un an.

  12. #352 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Papillon_ are dreptate - chiar nu mai are sens sa ne luam console, pentru ca jocurile apar si-asa pe PC. Eu propun sa se uneasca toate ariile de "console" de pe forum si sa avem doar o singura arie, pentru PC games. Si-asa alea sunt adevaratele jocuri. Chestia cu Sony si Nintendo nu are sens. Sony deja ofera PlayStation Now, unde se pot juca toate jocurile lor "exclusive", iar Nintendo si-asa se emuleaza si tot pe PC se joaca. Duahmne ce destepti au fost cei de la Microsoft ca au prevazut moartea consolelor si si-au distrus divizia de Xbox ca sa putem cu totii sa ne jucam pe PC, ca niste gameri adevarati.

  13. #353 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu toate jocurile pot rămâne exclusive. Dar dacă un număr important din ele fac asta, eu zic că este ok.

  14. #354 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Hyperdimension Neptunia series, BlazBlue series, GUILTY GEAR ,Tales of Zestiria, Tales of Symphonia,
    Saint Seiya: Soldiers' Soul, Sonic, The Last Remnant, Tokyo Babel, Valkyria Chronicles, Nier Automata, Bayonetta,
    Ni no Kuni II, DRAGON QUEST HEROES™ II, Forza 3 si 6, Gears of Wars, Quantum Break, Tales of Berseria, GOD EATER
    ,Naruto: Shippuden series, Tekken 7, Trails in the Sky I,II, III, I am Setsuna, Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book,
    Atelier Firis: The Alchemist and the Mysterious Journey, Toukiden 1 si 2. Sa mai continui? Numai vorbesc de VN sunt o gramada.

    Apropo Dark Souls 1 a fost console exclusiv dar la cerea jucatorilor(petitie) a fost adus si pe PC.
    De PlayStation Now ai auzit? Acolo ai toata colectia de jocuri PS3 iar anul asta o sa aduca si jocurile de PS4.

    Ps.Arunca o privire pe Gematsu - Japanese Video Game News ca sa iti dai seama de amploarea fenomenului...
    Eu il urmaresc de 1 un an.
    Red Dead Redemption, Bloodborne, Persona 5, Nioh, Yakuza 0, Kingdom Hearts HD I.5 + II.5 Remix, Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue, Sunset Overdrive, Halo 5, Halo Master Chief Collection, Destiny, Driveclub, Infamous Second Son, Infamous First Light, LittleBigPlanet 3, MLB The Show, The Last of Us Remastered, God of War III Remastered, The Order: 1886, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Until Dawn, Gravity Rush Remastered, The King of Fighters XIV, Ratchet & Clank, The Last Guardian, Uncharted 4: A Thief's End, Gravity Rush 2, Horizon Zero Dawn, Gran Turismo Sport, Knack 2, Uncharted: The Lost Legacy, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Days Gone, Death Stranding, Detroit: Become Human, Dreams, God of War, Spider-Man, The Last of Us Part II, Red Dead Redemption 2,

    Apropo Bloodborne este PS4 exclusiv dar la cerea jucatorilor(petitie) NU a fost adus si pe PC.
    Apropo Nioh este PS4 exclusiv dar la cerea jucatorilor(petitie) NU a fost adus si pe PC.
    Apropo Horizon Zero Dawn este PS4 exclusiv dar la cerea jucatorilor(petitie) NU a fost adus si pe PC.
    Apropo Persona 5 este PS3/PS4 exclusiv dar la cerea jucatorilor(petitie) NU a fost adus si pe PC.
    etc....

    De PlayStation Now ai auzit? Acolo ai 450+ de jocuri PS3 iar anul asta o sa aduca si jocuri de PS4, nespecificat CARE JOCURI

    PlayStation Now e un serviciu de STREAMING, ai access limitat la jocuri PS3/PS4 rulate pe un PS3/PS4 si facut stream pe pc-ul tau, ele nu ruleaza pe pc-ul tau deci sorry dar nu vine nici-un joc playstation pe pc

  15. #355 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Titlurile first party Horizon Zero Dawn, Uncharted o sa ajunga pe PS Now iar restul gen Persona 5, Yakuza 0, Nioh e doar o chestiune de timp pana o sa le lanseze pe Steam. Ca fanboy nu vor asta pentru ca nu pot sa se mai laude apoi ce exclusiv s**t se joaca e alta treaba.

    solecon
    Eu nu am zis sa nu iti mai iei consola, e buna dar atuul principal o sa ramana partea de multimedia aplicatii, streaming, blu-ray player
    Bayonetta merge oribil pe PS3, insa acum poti sa te joci 4k 60fps, ghici pe ce ?

    Stii ce e ironic, am PS4 Pro dar nu pot sa ma joc o gramada de JRPG-uri din era PS3... Care e solutia? Ori astept sa apara pe Steam ori imi iau un abonament PS Now. Sau tu ti-ai cumpara un PS3 in 2017?

    Microsoft are vizune, stie incotro se indreapta piata, cross-platform si cloud.
    De fapt voi nu realizati ce sunt consolele din generatia actuala, niste PC-uri cu un sistem de operare mai capabil(Xbox) sau mai limitat(PS). Ia fi atent aici "Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) today announced the "PlayStation®4(PS4™) 20th Anniversary Edition" sau "Nintendo Entertainment System The best-selling gaming console of its time... It was initially released in Japan as the Family Computer " Oare de ce folosesc cuvantul cheie "Computer"?

  16. #356 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Titlurile first party Horizon Zero Dawn, Uncharted o sa ajunga pe PS Now iar restul gen Persona 5, Yakuza 0, Nioh e doar o chestiune de timp pana o sa le lanseze pe Steam.
    si lumea trebuia sa se sfarseasca in 2012, asa ca nu ms, da link oficial care anunta acele jocuri pe steam sau horizon pe psnow sau taci, nu ma intereseaza speculatiile tale

  17. #357 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Titlurile first party Horizon Zero Dawn, Uncharted o sa ajunga pe PS Now iar restul gen Persona 5, Yakuza 0, Nioh e doar o chestiune de timp pana o sa le lanseze pe Steam. Ca fanboy nu vor asta pentru ca nu pot sa se mai laude apoi ce exclusiv s**t se joaca e alta treaba.

    solecon
    Eu nu am zis sa nu iti mai iei consola, e buna dar atuul principal o sa ramana partea de multimedia aplicatii, streaming, blu-ray player
    Bayonetta merge oribil pe PS3, insa acum poti sa te joci 4k 60fps, ghici pe ce ?

    Stii ce e ironic, am PS4 Pro dar nu pot sa ma joc o gramada de JRPG-uri din era PS3... Care e solutia? Ori astept sa apara pe Steam ori imi iau un abonament PS Now. Sau tu ti-ai cumpara un PS3 in 2017?

    Microsoft are vizune, stie incotro se indreapta piata, cross-platform si cloud.
    De fapt voi nu realizati ce sunt consolele din generatia actuala, niste PC-uri cu un sistem de operare mai capabil(Xbox) sau mai limitat(PS). Ia fi atent aici "Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) today announced the "PlayStation®4(PS4™) 20th Anniversary Edition" sau "Nintendo Entertainment System The best-selling gaming console of its time... It was initially released in Japan as the Family Computer " Oare de ce folosesc cuvantul cheie "Computer"?
    1) De unde iti iei afirmatiile cu privire la jocurile ce urmeaza sa apara pe Steam?
    2) "restul e doar o chestiune de timp pana o sa le lanseze" ce mama zmeului de sens logico-gramatical are propozitia asta?
    3) Un PS3 pe olx e mai ieftin decat un an de PS Now.
    4) Microsoft are viziune si datorita acestei viziuni jocurile lor se vand pe Xbox + PC jumatate cat exclusivele Sony. (0,7 milioane pe Xbox si, surpriza, 0,03 milioane pe PC sursa: Quantum Break (Xbox One) - Sales, Wiki, Cheats, Walkthrough, Release Date, Gameplay, ROM on VGChartz + http://www.vgchartz.com/game/86472/quantum-break/ )

  18. #358 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Hai sa explic, vad ca unii sunt mai grei de cap.
    La jocurile de la Sony pe care le am pe disc paradigma e "Only on PlayStation", nu PS3 exclusiv sau PS4 exclusiv adica jocurile respective sunt disponibile doar pe serviciul Playstation, care e disponibil pe PS4 si pe PC(PS Now).
    La Xbox pe cele mai noi am asa "Xbox One Console Exclusiv" ceea ce se traduce prin faptul ca e disponibil doar pe consola lor dar si pe PC fie ca vorbim de Windows Store sau Steam.

    Microsoft a gresit mult la inceput cu lansarea Xbox, prin faptul ca te obligau sa fii mereu online, nu vroiau sa te lase sa ma vinzi jocurile, era un pic mai slaba hardware, era imensa ca dimensiune, power brick-ul era extern, pretul 500 de euro era cu 100 mai scump etc. Acum stau foarte bine cu Xbox One S, Xbox Scorpio, Xbox Play Anywhere.

  19. #359 SP
    Member Popae36's Avatar
    Chiar nu ma intereseaza pe threadul de xbox scorpio ce exclusive are sony si nintendo,si alte porcarii,mutati-va cearta pa threadul de ps.

  20. #360 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai, nu stiu cum e la voi. Avand PS4, pe mine PS4 Pro nu m-a convins cat sa-l iau si pe el. Insa Scorpio, daca va fi la pret bun, da! In felul acesta voi reveni ca main platform pe Xbox iar PS4 va fi pentru exclusive. Si uite asa impac si capra si varza!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 83 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts