Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 83 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast
Results 381 to 400 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #381 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E redundant doar atunci cand ai deja un super PC, ceea ce nu au majoritatea oamenilor in casa (mai ales daca vrei 4K gaming). Si chiar si atunci cand ai un super PC... poate nu ai chef sa stai sa instalezi Windows, drivere, sa-ti bati capul cu virusi, spyware, patch-uri, etc... sa te arunci in fotoliu si sa te joci. Sau poate ai un super PC la tine in camera, si vrei ceva pt living. Sau... sau...

  2. #382 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Nu iesi nici cu consola ieftin daca nu ai un TV bun, pe mine m-a costat 1000 de euro TV-ul, un LG 49UH8507(4k,HDR,3D) + 400 euro PS4 Pro. Nu pun Xbox One S pentru ca am luat-o mai mult pentru filme. Initial am vrut sa iau un media player ZIDOO X9S dar am zis ca ies mai bine cu un Xbox pentru ca stie sa redea discuri 4k si ma mai si joc pe ea. Pe laptop am dat 1000 de euro cu tot cu SSD si Windows 10.

    Anul viitor ma gandesc sa imi iau un desktop desi ar fi o solutie sa imi schimb Xbox One S-ul cu un Scorpio. Pe PC o sa dau mai mult ca sigur 1000 de euro. Nu stiu ce naiba le-au facut astia la jocuri dar Gears of War are 85 de GB, e imens, daca mai instalez si Halo 5 ocup mai mult de jumate din spatiu doar cu doua jocuri. Pe PC si si PS4 cele mai mari au 40-50GB.

  3. #383 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Nu iesi nici cu consola ieftin daca nu ai un TV bun, pe mine m-a costat 1000 de euro TV-ul, un LG 49UH8507(4k,HDR,3D) + 400 euro PS4 Pro.
    Ce legatura are in ecuatia noastra TV-ul sau monitorul de care mentionezi cu consola si/sau PC-ul? Atat consola sau PC-ul le poti lega la TV-ul acela de 1000 de euro. La fel de bine cum poti cumpara monitor pentru PC de 3000 de euro. De obicei "perifericele" nu le luam in calcul, pentru ca se pot folosi in ziua de azi in ambele "tabere". Sunt multi care se joaca pe consola conectati la un monitor, la fel cum sunt multi care se joaca pe PC conectati la un TV. Aici vorbim strict de "baza"... cat te costa un PC cu 12GB GDDR5, capabil sa randeze orice joc in 4K la 60fps... si cat va costa Scorpio. Cu BluRay 4K cu tot, desigur. Si tuner TV. Si ce-o mai avea el pe-acolo...

    Funny joke (referitor la PC si jocurile pe disk): acum cateva zile a venit un amic la mine sa-i schimb si lui cate ceva prin sistem (un upgrade la GPU, RAM, cooler, sursa, placa de retea, etc.). Si la sfarsit, ii pun eu un 3DMark, un Furmark... sa-i arat cam pe unde sta sistemul. Si il intreb de Steam, daca are cont sa-i trag un joc ceva, sa vada cum se misca. La care el: "Stai asa, ca am luat la super oferta Call of Duty (nu stiu ce varianta)!"... M-a spart cand a scos disk-urile... Cred ca erau 6-7 disk-uri acolo. I-am zis "sorry man, dar eu n-am timp sa stau sa instalez de pe DVD atatea disk-uri"... Mi-am adus aminte de vremurile cand instalam Windows de pe 30 de diskete...

  4. #384 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    As fi curios cat l-a costat acel upgrade ?

  5. #385 SP
    Admin MonkY's Avatar
    mittyredstar: omul a dat 2100 RON pe upgrade/reparatie + instalare. Un cooler, o placa de retea gigabit, un SSD de 250GB, upgrade la 8GB RAM, si un GTX 1050 Ti. Plus o licenta Kaspersky. Si pe PC-ul acel, 99% din timp doar se joaca. Am incercat sa-i explic ca iesea mai bine cu o consola... dar, l-am pierdut in momentul in care a aflat ca "nu e cu mouse"

  6. #386 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    O sa las asta aici
    Attached Images Attached Images screenshot_20170421-103519.png

  7. #387 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    O sa las asta aici
    Cred ca e maga-fake. Chiar si Phil Spencer a declarat "a premium console will have a premium price...". Nu o vad pe raft sub 499-599 EURO.

  8. #388 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Frumos....cred ca merge bine langa PS4 Pro

  9. #389 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Nup
    Sunt mai mult ca sigur ca o sa fie maxim 450

  10. #390 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu cred că o sa avem doua variante. Una la 499 cu HDD de 1TB si una la 549 cu 2TB.

    PS: Daca sunt nebuni și vor sa o vândă la 399, o cumpăr day one

  11. #391 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Orice in jurul a 500, 550 va fi un fail din partea microsoft. Poate doar cu un bundle scorpio + elite controller as da atat, sa schimb one s-ul. Eu sunt putin mai norocos cred, ca de obicei au loc buy back si upgrade program, vii cu consola veche si vreo 4-5 jocuri si ai 50% reducere din pretul consolei noi.

  12. #392 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Orice in jurul a 500, 550 va fi un fail din partea microsoft. Poate doar cu un bundle scorpio + elite controller as da atat, sa schimb one s-ul. Eu sunt putin mai norocos cred, ca de obicei au loc buy back si upgrade program, vii cu consola veche si vreo 4-5 jocuri si ai 50% reducere din pretul consolei noi.
    In afara cred...ca aici in RO slaba sansa...

  13. #393 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Indiferent daca va fi 400 sau 500 de euroi, va garantez ca o sa apara la "baietii destepti" de pe OLX pe la 4.000 - 5.000 RON. Se stie!

  14. #394 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Am citit undeva (nu mai tin minte sursa) cum ca nu vor exista titluri exclusive de Scorpio doar ca vor aratata mai bine pe aceasta, probabil cei cu scorpio vor avea parte de unele actualizari grafice sau vor fi jocurile gandite in asa fel incat pe scorpio sa arate mai bine.

  15. #395 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Indiferent daca va fi 400 sau 500 de euroi, va garantez ca o sa apara la "baietii destepti" de pe OLX pe la 4.000 - 5.000 RON. Se stie!
    Se mai punea problema sa nu apara?
    Ca e din tari straine

  16. #396 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Interesant de aflat ce au facut de exemplu toti samsarii cu ale lor console PS4 vanilla cu "garantie internationala" ce pana nu demult erau cu 1490, 1390, etc, pe OLX. Le mai au oare.. "pe stoc" (chiar am citat pe unul dintre ei).
    Sau poate le-au returnat la furnizor ce stiu eu..
    Pe de alta parte, chiar nu vreau sa stiu, oricum tot nu invatam nimic, nici "baietii", nici aia care cumpara de la ei. Cu Scorpio va fi aceeasi poveste.

  17. #397 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by florindragos21 View Post
    Am citit undeva (nu mai tin minte sursa) cum ca nu vor exista titluri exclusive de Scorpio doar ca vor aratata mai bine pe aceasta, probabil cei cu scorpio vor avea parte de unele actualizari grafice sau vor fi jocurile gandite in asa fel incat pe scorpio sa arate mai bine.
    eu sper sa nu fie asa. practic jocurile vor fi limitate grafic atat cat poate sa duca xbox one. si nu prea poate. la inceput trebuie si ei sa fie politically correct si sa nu faca diferenta, dupa un an doi, sigur apar exclusivitati.

    intrebarea e, vor fi exclusive scorpio sau apar si pe pc? ca atunci le iei pe pc si ai grafica si mai si.

  18. #398 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are treaba limitarea la care te referi tu. Jocurile vor merge in continuare pe Xbox One la 900p, dar pe Scorpio vor merge la rezolutii mai mari. Cam cum avem acum intre Xbox One si PC.

  19. #399 SP
    495
    Member 495's Avatar
    eu ma refeream si la multiplayer, la fps. una e sa fii pe un one cu 30 fps si sa te bati cu unul de pe scorpio care are 60 fps.

    ei tot zic ca nu e o generatie noua, dar cum poti sa spui asta cand jocurile vor arata foarte diferit? nu numai rezolutie, ci tehnologii noi (pt anumite jocuri), alpha effects, AA etc.

  20. #400 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    eu ma refeream si la multiplayer, la fps. una e sa fii pe un one cu 30 fps si sa te bati cu unul de pe scorpio care are 60 fps.
    Chiar daca cei de la Ms vor spune ca acest lucru nu tine de ei, ci de dexvoltatori ...bull****.
    Mai mult ca sigur vor fi diferente in unele jocuri.
    Altfel ce rost mai are sa faci upgrade?
    Ex: Bf1, intre ps4 si pro sunt diferente de 10-15 fps-uri in online.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 83 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts