Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 83 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #461 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Cred ca scorpio va avea un controller inbunatatit

  2. #462 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Conform lui Major Nelson, acesta ar fi (pana in acest moment) gamepad-ul oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1395456.

  3. #463 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^E optional, nu inlocuieste nimeni controllerul.
    Am inteles, insa cei de la Ms ciobesc din ce in ce mai mult ideea de consola.

  4. #464 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Conform lui Major Nelson, acesta ar fi (pana in acest moment) gamepad-ul oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1395456.

  5. #465 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry to dissapoint 495... dar nu vei putea conecta un Dual Shock 4 pe Xbox Scorpio

  6. #466 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    BluRay player 4K in 2017? Mai cumpara cineva discuri cu filme sau seriale in afara de colectionarii de asa ceva, care sunt oricum o nisa? De cand cu Netflix, Amazon, Hulu crezi ca mai cumpara cineva discuri cu filme? Iti spun eu ca nu, uita-te peste vanzarile de filme si seriale in format fizic, si o sa vezi un grafic cu o scadere extrem de mare in ultimii 4-5 ani. Nu le mai cumpara nimeni si asta cu BluRay player 4K e o poveste, nu intereseaza pe nimeni cand poti face stream de 4K.
    what.gif

    poate in ro, unde nu se gasesc filme uhd hdr, sau cand se gasesc costa de te ustura rau de tot.

    eu am luat one s doar pt ca are player uhd. ca merg si jocurile pe el, si am primit gratis toata seria GOW si fh3 si arata bine, e altceva.
    zici de "nisa" pe urma zici de "nimeni"... nu e nici una nici alta. dau cateva exemple, cand a aparut mad max uhd hdr si revenant s-au vandut in cateva zile in tot orasul, doar pe amazon ce le mai gaseai. personal, am ajuns pe la 20+ discuri uhd hdr. sa nu mai zic de planet earth II.

    la fel cum i-ai raspuns unui coleg pe forum asa iti zic si eu tie, daca pe tine nu te intereseaza, nu inseamna ca e de "nisa" sau deloc. heck, sunt activ pe forumuri unde oamenii doar despre filme uhd hdr (in curand dolby vision) vorbesc. care arata mai bine, care are extras mai faine, ce playere uhd sunt mai bune, setari la ele etc.

    cum sa compari filmele pe stream unde bitrateul nu trece de 30-40mb cu un disc care are si 120mbs. am netflix 4k, sunt cateva showuri care arata bine, dar sunt low quality cand le compari cu un disc bun.

    sorry de offtopic dar mi-a sarit asta in ochi.

    daca scorpio are iar uhd player si stie si dolby vision, clar il iau doar pt asta, ca un player standalone bun tot pe la 400$ este.

  7. #467 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    In anumite circumstante oamenii isi formeaza niste pareri bazate si pe cercul de prieteni/oameni cu care umbla. Eu de exemplu pot spune ca filmele si serialele se vand in draci pentru ca am la servici 4 colegi care isi cumpara filmele pe Bluray, nu cred ca are cineva atata timp incat sa faca sondaje si sa caute pe net o statistica la discuri vandute versus filme vazute pe netflix/hulu etc.

    Cat despre partea de X1 nu stiu ce sa zic, eu anu asta am vrut sa incerc si altceva in afara de Playstation avand in vedere ca am "investit" sute de ore in tabara de Playstation (1/2/3/4/PSP/Vita), ma gandeam daca sa iau X1 sau Nintendo, am analizat o vreme buna astea 2 tabere, ce m-a ajutat foarte mult sa incep sa investesc in Nintendo a fost simplu fapt ca au decis cei de la Microsoft sa scoata multi platform interface sau cum doamne iarta-ma se numeste, gen...Forza 6,Re:Core si Gears of War 4 au aparut si pe PC, avand in vedere ca 2 din ele erau jocuri exclusive pe X1 si au fost portate si pe PC...automat prefer sa le cumpar pe PC din mai multe motive personale. Din nou...asta e parerea mea proprie si nici o parere autista bazata pe genu' "PS4 e mai bun ca X1 pentru ca pe ps4 am bec albastru", consider ca genu asta de motive nu isi au locu in industria jocurilor, atat Sony cat si Microsoft/Nintendo au o colectie memorabila de jocuri care trebuiesc jucate de gameri, daaaar consider ca si-au dat damage singuri cand au decis sa scoata si pe PC jocurile care erau exclusive pe X1.

  8. #468 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    ....
    La tine se cam aplica asta:
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    In anumite circumstante oamenii isi formeaza niste pareri bazate si pe cercul de prieteni/oameni cu care umbla
    Au mai fost discutii acum cateva luni pe subiectul asta, si nu mai stau acum sa caut postarile cu linkurile care arata declinul vanzarilor de filme in orice format, fie el BD simplu sau UHD. Toate astea sunt cauzate de serviciile de streaming care sunt mult mai usor de folosit, mult mai economice si mai rapide de accesat de catre oricine. Poate ai tu si cativa amici, am si eu, care cumpara filme pe blu ray, insa nu acestia sunt cei majoritari, lucru dovedit clar de vanzarile in scadere din ultimii ani a filmelor si serialelor in format fizic. Lumea nici la cinematografe nu mai merge atat de mult precum o facea in trecut, cand dupa 2 luni filmul apare pe Netflix unde oricum are abonament.

    Cat despre diferenta de calitate intre disc si stream, nici n-am spus ca stream-ul mai ok, asta e scoasa "din burta" de tine, habar n-am de unde si de ce, dar aceasi majoritate de care am pomenit mai sus, nu este interesata de diferentele uneori marginale intre calitatea de pe disc vs stream.

  9. #469 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Cred ca s-a inteles gresit. Nu spun ca discurile sunt mai populare decat streamingul, spun doar ca nu sunt

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    o nisa
    sau

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    nu intereseaza pe nimeni cand poti face stream de 4K.
    Fals.

    Lumea nu se rezuma la "cativa amici", ai trecut cu vederea exemplu meu cu sold out, si nu orice magazin, ci "HMV" sau supermarketuri precum "asda" si "sainsburrys". Mii de discuri, si asta intr-un orasel relativ mic de 120k oameni. Sunt forumuri intregi doar pt blu-rays, daor pt playere uhd. Nu faci un forum cu "cativa amici".

    La o simpla cautare pe google, pe subiectul "best uhd player", in ultimul an toate il aveau pe xbox one s in top. Si nu doar ca nume, ci ca "best value for money". Heck, lumea l-a cumparat doar pt asta si au vandut controllerul si jocurile primite gratis si au cumparat filme, pe disc.

    Stiu ca nu o sa iti schimb parerea, dar tot ti-am raspuns.

    Apropo, am abonament netflix de vreo 5 ani (facut upgrade la uhd doar dupa ce am luat tv 4k), ma duc la cinema des (sunt membru odeon limitless, pt 17 lire/luna ma duc nelimitat la filme) si am si o colectie modesta de filme pe disc. Majoritatea uhd. Daca mi-a placut un film la cinema, si este genul sa arate bine (nu o comedie romantica), tot timpul incerc sa il cumpar pe disc pe urma, sa ma bucur de o calitate a imaginii asa cum a fost facut sa se vada, ca la cinema merg doar pt expierenta nu pt calitate.

    Am precizat calitatea superioara (nu marginala, fii realist) a discurilor ca sa iti mai dau un exemplu de ce oamenii le cumpara. Cand dai mii pe un tv si pe un sistem audio bun (si aia sunt o nisa?) vrei cea mai buna calitate posibila cand vine vorba de un film.

    Cam la asta se rezuma. Scorpio va fi cumparat si doar ca are uhd player, chiar daca tie iti place asta sau nu. Cum a fost si cu one s.

  10. #470 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Lumea nu se rezuma la "cativa amici", ai trecut cu vederea exemplu meu cu sold out, si nu orice magazin, ci "HMV" sau supermarketuri precum "asda" si "sainsburrys". Mii de discuri, si asta intr-un orasel relativ mic de 120k oameni. Sunt forumuri intregi doar pt blu-rays, daor pt playere uhd. Nu faci un forum cu "cativa amici".
    Exemplul tau nu mi se pare potrivit, pentru ca ma indoiesc ca stii cu exactitate cate discuri s-au vandut sau cate au fost in total disponibile pentru vanzare. Exemplul cu forumurile mi se pare si el lipsit de prea multa logica, pentru ca gasesti forumuri despre orice subiect, oricat de nisa ar fi el. Gasesti forumuri despre surubelnite, ba chiar dadusem de unul acum cativa ani, imi pare rau ca nu am un link pentru ca ai rade si tu, un forum despre cei care nu suporta surubelnitele in cruce. Forumuri exista despre orice subiect, indiferent cat e de cretin, astfel ca asta nu intareste deloc ideea ta.


    Quote Originally Posted by 495 View Post
    La o simpla cautare pe google, pe subiectul "best uhd player", in ultimul an toate il aveau pe xbox one s in top. Si nu doar ca nume, ci ca "best value for money". Heck, lumea l-a cumparat doar pt asta si au vandut controllerul si jocurile primite gratis si au cumparat filme, pe disc.
    Nici n-am negat ca e cel mai ok UHD Player, ba chiar intrebase cineva niste recomandari pentru un player UHD aici pe forum acum cateva luni si o consola Xbox i-am recomandat. Ce am spus eu a fost doar ca acest UHD Player nu mi se pare un system seller. Nu cum a fost BD in PS3 acum 10 ani cand stream-ul nu avea o bucata atat de mare pe piata.

    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Apropo, am abonament netflix de vreo 5 ani (facut upgrade la uhd doar dupa ce am luat tv 4k), ma duc la cinema des (sunt membru odeon limitless, pt 17 lire/luna ma duc nelimitat la filme) si am si o colectie modesta de filme pe disc. Majoritatea uhd. Daca mi-a placut un film la cinema, si este genul sa arate bine (nu o comedie romantica), tot timpul incerc sa il cumpar pe disc pe urma, sa ma bucur de o calitate a imaginii asa cum a fost facut sa se vada, ca la cinema merg doar pt expierenta nu pt calitate.
    Din nou, vorbesti de cazul tau propriu. Iar pe un forum de genul celui pe care ne aflam, o parte buna din useri vor fi asemanatori cu tine, insa daca te uiti pe statisticile de vanzare a filmelor/serialelor in format fizic, ai vedea o scadere foarte mare in ultimii ani.

    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Am precizat calitatea superioara (nu marginala, fii realist) a discurilor ca sa iti mai dau un exemplu de ce oamenii le cumpara. Cand dai mii pe un tv si pe un sistem audio bun (si aia sunt o nisa?) vrei cea mai buna calitate posibila cand vine vorba de un film.
    Din nou, cred ca vorbesti de cazul tau. Diferenta de imagine poate fi uneori marginala intre un stream si un disc, diferenta cea mai mare din experienta mea este la sunet. Insa aici intervine din nou majoritatea, iar majoritatea nu au sisteme de mii de euro, marea majoritate nu au niciun sistem audio sau soundbar pentru TV, ci doar boxele integrate ale TV-ului, caz in care nu vor simti vreo diferenta majora. Mai ales ca pe majoritatea nici nu ii intereseaza cea mai buna fidelaitate audio sau o imagine cat mai putin comprimata.

    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Cam la asta se rezuma. Scorpio va fi cumparat si doar ca are uhd player, chiar daca tie iti place asta sau nu. Cum a fost si cu one s.
    Chiar daca imi place mie sau nu? Nu ma intereseaza sincer atat de mult subiectul incat sa imi pese, remarcile mele sunt facute insa dupa ce am citit zeci de articole si vazut o sumedenie de grafice care arata cum formatul fizic este in scadere continua datorita serviciilor de streaming.

  11. #471 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Daca ceva e in scadere, nu inseama ca e de nisa, gizas! Sau ca nu intereseaza pe nimeni. Faptul ca tehnologia e relativ noua nu are nimic de-a face? Normal ca lumea nu mai cumpara blu rays de 1080p cand 4k e noua moda. Stai sa fie piata saturata cum trebuie si o sa creasca vanzarile din nou.

    Suntem de acord ca streamingul e mai popular, macar atat.

  12. #472 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant


  13. #473 SP
    495
    Member 495's Avatar

  14. #474 SP
    Member chris diaz's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...o/index22.html

    Sa inteleg ca se va numi Xbox S? Sau Xbox One S?

  15. #475 SP
    495
    Member 495's Avatar
    xbox one s este deja.

    sper sa nu se numeasca SS.

  16. #476 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Se va numi Xbox One.

  17. #477 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Xbox Second One!

  18. #478 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Xbox One 10S

  19. #479 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sau pur si simplu, Xbox Second

  20. #480 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Pretul consolei va fi :499$ ( via Geoff Keighley ) .https://twitter.com/geoffkeighley/st...20094346162176

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 83 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts