Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Cont sharing pe xbox one

  1. #1 SP
    Junior Member lddman25's Avatar

    Cont sharing pe xbox one

    Incep prin a multumi tuturor celor care au raspuns la topicul anterior.

    Acum, daca acea persoana isi cumpara un xbox one, iar eu avand un xbox 360 in momentul de fata, as putea sa ii dau contul meu?
    Eu am niste jocuri de xbox one in library deja, ma gandeam ca daca se va loga cu contul meu va putea sa le downloadeze.

    Sau, daca ii dau contul meu si va activa goldul pe el, el fiind pe xbox one si eu pe 360, or sa ne putem juca simultan fiecare pe consola lui din locuri diferite?

    Adica, doua console, un xbox one si un 360, in locatii diferite, dar acelasi cont de xbox live cu gold activat.
    El va putea sa se joace fifa pe online de exemplu iar eu BF4?

    Daca asa ceva nu e posibil, e o idee mai buna sa isi faca el alt cont, pe care isi activeaza goldul, iar cu contul meu doar ma loghez o data si ii dau download la library?

    Jocul oferit la gold luna asta pe xbox one, cel cu wrestling, e valabil incepand de pe data de 16 august?

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    1. Ii dai contul tau, activeaza gold-ul pe el.
    2. Pe consola lui xbox one, activeaza contul tau ca: My home xbox.
    3. Poate lua orice joc de pe contul tau, si il poate juca pe contul lui personal dupa.
    4. Tu poti juca pe 360 ce vrei tu, oricand vrei.
    5. Daca-ti iei xbox one in viitor, setezi contul prietenul tau ca: my home xbox. In felul asta puteti juca amandoi jocurile care le cumparati, pe ambele conturi.

    Sper sa nu te induc in eroare, dar din cate stiu merge 100% asa.

  3. #3 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Scuze, nu prea am inteles.
    Ce rost mai are sa isi faca el cont?

    As vrea sa stiu daca putem activa goldul pe un singur cont (al meu) si sa ne jucam amandoi simultan tot pe contul meu. Intreb asta pentru ca el are xbox one si wu xbox 360.
    Adica e posibil sa fie doua console conectate pe un singur cont in acelasi timp?

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, poti, dar nu nu CU acelasi cont. Daca are fiecare cont si faceti asa cum a spus iry mai sus, adica sa pui contul lui ca home xbox la tine si contul tau ca home xbox la el, merge asa cum iti doresti tu.

  5. #5 SP
    Junior Member lddman25's Avatar
    Nu sunt greu de cap si nici troll, dar sa dea masina peste a lu' Marioara daca inteleg.

    Persoana "A" se logheaza acasa la ea, pe xbox one, pe contul persoanei "B".
    Persoana "A" activeaza gold membership pe contul lui "B".
    Persoana "A" isi creeaza si ea alt cont de xbox live intre timp.
    Persoana A adauga contul persoanei B ca My home Xbox.
    Persoana B adauga contul lui A ca My home xbox.

    Bun, fiecare cu contul lui, Gold membership e activat doar pe contul lui B.
    Cum avem amandoi gold membership activat in felul asta?
    Si pana la urma or sa avem amandoi cate doua conturi pe consola, dintre care contul celuilalt ca My home Xbox.
    Intram amandoi pe contul B? Sau fiecare pe contul lui?
    Thx for your patience.

  6. #6 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by lddman25 View Post
    Persoana B adauga contul lui A ca My home xbox.
    ^^^ Asta e valabil numai atunci cand iti iei tu xbox one, intelegi? Tu fiind aici in context, persoana B.

    Goldul e activat pe persoana B, da? Bun, pana iti iei tu xbox one, persoana A joaca ce vrea el pe consola proprie (xbox one), si tu pe xbox 360 fara nicio problema.

    Concluzia: ca totul sa fie ok, si lumea multumita, sa-si faca si persoana A cont nou. Recomand cont de US

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by lddman25 View Post
    Incep prin a multumi tuturor celor care au raspuns la topicul anterior.

    Acum, daca acea persoana isi cumpara un xbox one, iar eu avand un xbox 360 in momentul de fata, as putea sa ii dau contul meu?
    Eu am niste jocuri de xbox one in library deja, ma gandeam ca daca se va loga cu contul meu va putea sa le downloadeze.

    Sau, daca ii dau contul meu si va activa goldul pe el, el fiind pe xbox one si eu pe 360, or sa ne putem juca simultan fiecare pe consola lui din locuri diferite?

    Adica, doua console, un xbox one si un 360, in locatii diferite, dar acelasi cont de xbox live cu gold activat.
    El va putea sa se joace fifa pe online de exemplu iar eu BF4?

    Daca asa ceva nu e posibil, e o idee mai buna sa isi faca el alt cont, pe care isi activeaza goldul, iar cu contul meu doar ma loghez o data si ii dau download la library?

    Jocul oferit la gold luna asta pe xbox one, cel cu wrestling, e valabil incepand de pe data de 16 august?
    Da, da....si da.

    Merg toate cele spuse de tine, verificat. Se share-uiste tot, inclusiv GOLD-ul.

  8. #8 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Pe cate console deodata poate fi activat my home box? As vrea sa fie contul meu logat deodata la doi amici. Sau il delogheaza pe primul cand il conectez la al doilea?

  9. #9 SP
    Member blondutzu's Avatar
    doar pe 1, si poti schimba de doua ori pe an parca. Nu merge bambiliciul.

  10. #10 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Stiam de limita maxima de 3 pe an. Si la fel banuiam ca nu merg simultan doua, dar mi-am incercat norocul de a afla. Mersi

  11. #11 SP
    Member ingerulol's Avatar
    zi mersi ca functioneaza la 2 odata ! Pentru share la home xbox account - NU TREBUIE LIVE GOLD !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts