Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Probleme Live Gold

  1. #1 SP
    Junior Member GeorgeDinca's Avatar

    Probleme Live Gold

    Salut! Ma confrunt cu o problema cu live gold si anume: in urma cu cateva zile mi-am activat Live Gold-ul acela free de 30 de zile(mentionez ca adresa contului este de UK). Dupa activare m-am jucat fifa online fara probleme, a 2a zi am intrat iar sa joc si nu ma lasa sa intru pe online spunandu-mi ca nu am live dar in subscriptions imi arata ca am pana pe 16.09. Cele 3 jocuri free le-am putut descarca si ma pot juca. Am vorbit si cu cineva de la microsoft si degaba, tot nu merge. In aceasi zi si-a activat si un prieten de al meu Live Gold-ul si aceiasi problema a avut-o imediat dupa activare dar a rezolvat-o cu o simpla deconecatre de profil si ii merge fara probleme. Contul lui este pe aceiasi adresa de UK doar cardul este diferit. Daca m-ati putea ajuta cu cateva sfaturi as fii foarte recunoscator. Multumesc

  2. #2 SP
    Junior Member andrei.c's Avatar
    Ceva de genul am patit si eu - mi-am activat free-ul de 30 zile, in contul de microsoft (accesat de pe desktop) aparea subscription-ul activ, dar pe consola nu aparea nimic.
    Fara sa fac ceva anume, dupa ceva timp (cred ca ~2 zile dupa ce am activat subscription-ul) mi-a aparut si pe consola sectiunea.

    Sper sa te ajute,
    Andrei

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  2. Live Gold Membership By b3cks89 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 12-12-2014, 10:14
  3. Xbox live gold By Xtm in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-08-2008, 03:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts