Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Probleme inregistrare Xbox Live

  1. #1 SP
    Junior Member cristi_2112's Avatar

    Probleme inregistrare Xbox Live

    Buna ziua,
    Am cumparat un Xbox One si am urmat ghidul de aici - am folosit un user Microsoft cu locatia US (fiind insa un user mai vechi, s-ar putea ca la un moment dat sa fi avut locatie UK).
    Am incercat urmatoarele variante:

    1. Am cumparat credit online, am adaugat banii in cont, insa nu pot cumpara cu ei membership Xbox Live. Cand vreau sa fac asta, imi apare optiunea "grayed out" optiunea si nu o pot folosi.
    Sa inteleg ca cu banii din contul Microsoft nu poti cumpara membership ?!

    2. Am mai incercat atasarea in contul Microsoft a unui cont PayPal (cu card atasat din Romania), dar daca vreau sa platesc membership cu el iarasi imi da eroare. Oare contul PayPal trebuie sa aiba card din US ca sa mearga ?

    3. Am achizitionat cod pentru membership direct, gandindu-ma ca banii pe care i-am pus deja in cont ii voi folosi pentru jocuri. Cand introduc codul de membership, codul e recunoscut ca fiind pentru 12 luni, dar cand dau pe butonul Redeem, imi da eroare :
    Something went wrong.
    Sorry about that. Give it a try in a while.
    XBOS1005
    ecc51aac-6911-404e-bd23-76022e960515
    2016/11/13 - 05:14:39 UTC

    Va rog sa ma ajutati si pe mine cu idei.
    As putea sa fac o noua adresa de gmail, un nou cont Microsoft cu locatie US si sa incerc sa fac redeem pe codul de membership, insa nu stiu daca e cea mai buna varianta asa.

    Multumesc frumos.
    Cristi

  2. #2 SP
    Senior Member nina's Avatar
    cel mai bine e sa ai 2 conturi,unul pe us si unul pe uk
    erorile xbos tin de activarea codurilor
    ce eroare iti da cand incerci sa cumperi cu paypal? cumva pbr9002?daca da atunci foloseste vpn
    cineva spunea ca e bine sa ai ultimul update de dashboard

  3. #3 SP
    Junior Member cristi_2112's Avatar
    Am facut de la zero 2 conturi de gmail si 2 de microsoft aferente, unul US si unul UK. In ambele imi da eroare cand incerc sa fac redeem la codul pentru live subscription
    Erorile sunt tot gen :
    Xbos-0x801613C9
    c0ba5a81-892e-4538-a340-fb570d822241
    2016/11/13 - 14:29:33 UTC

    Am incercat sa trimit eroarea la support, insa si acolo mi-a dat eroare
    Voi incerca si mai tarziu, poate totusi isi revine.
    O sa mai incerc odata si cu Paypal (pentru ca mi-am sters datele cand am tot facut teste) si vad ce eroare primesc.
    Dar referitor la banii din contul Microsoft - e normal sa nu pot lua XBox Live din ei ?

    Multumesc.

  4. #4 SP
    Junior Member axelsmp's Avatar
    Notes
    • You can’t use the Xbox gift card to purchase an Xbox Live Gold subscription or other subscription services directly.
    • You can’t use the Xbox gift card to purchase content from the Xbox 360 Marketplace or Xbox 360 content on the Xbox One.
    • When you purchase an Xbox gift card, make sure that the currency you use matches the currency associated with the recipient’s billing account. Otherwise, the recipient will be unable to redeem the gift card.
    • If you redeem an Xbox gift card in a country that doesn’t match the country associated with your billing account, you won’t be able to use those funds.
    • The funds in your Microsoft account can’t be transferred after you redeem your Xbox gift card.

  5. #5 SP
    Junior Member cristi_2112's Avatar
    A functionat pana la urma cu contul proaspat facut pe US. In site mi-a dat eroare, dar codul a fost procesat si peste 2 ore am vazut mailul de confirmare. M-am lamurit si cum e cu fondurile.
    Multumesc frumos de ajutor!

  6. #6 SP
    Junior Member Piedonu's Avatar
    Baieti , ma ajutati si pe mine cu un tutorial cum sa cumpar xbox live si sa-l folosesc in Romania, sau existra un tutorial pe forum si nu l-am gasit eu?

  7. #7 SP
    Junior Member cristi_2112's Avatar
    Salut,
    Exista un ghid aici - http://www.consolegames.ro/forum/f11...ghid-xbox-one/
    La punctul 18 - creezi un cont Microsoft si setezi locatia US sau UK (eu am facut cu US si a mers).
    De pe site-urile enumerate poti achizitiona credit sau direct serviciul Xbox Live subscription - mare atentie sa fie pentru zona in care ai facut contul. Aici spre exemplu ai si filtru dupa regiune in stanga paginii - Xbox Live Gift Cards, Xbox Live Points, Microsoft Points

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Probleme Live Gold By GeorgeDinca in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1 Last Post: 26-08-2016, 10:25
  2. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts