Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: COD: Infinite Warfare Legacy Edition

  1. #1 SP
    Junior Member silviu99's Avatar

    Question COD: Infinite Warfare Legacy Edition

    Salutare! Tocmai m-am gandit sa-mi achizitionez un shooter, cu toate ca nu am cumparat multe jocuri pe Xbox One, chiar mi-e dor sa-mi pierd vremea pe unele jocuri care ma atrag sincer.
    De aceea am venit sa va adresez unele intrebari cu privire la acest joc.
    COD Infinite Warfare Legacy Edition= COD Infinite Warfare + COD 4 Remastered sa inteleg.
    Din cate am inteles carcasa contine CD-ul Infinite Warfare si cod de download pentru COD 4,nu?!
    Avand in vedere ca pe Mediagalaxy sau alte site-uri jocul costa pe next gen intre 250-350 lei, uite asa am cautat pe OLX si am gasit unele oferte la 150 de lei ''sigilate'' din cate spun unii care vor sa puna la vanzare produsele:
    https://www.olx.ro/oferta/call-of-du...tml#43b06f809b

    Din cate am inteles de la acest vanzator, doar coperta e in franceza in rest jocul e in engleza, e posibil?
    Si cu siguranta ORICE carcasa contine cod de download pt COD 4?
    eu unul sincer l-as lua doar pentru COD 4, deoarece am fost si voi fi un iubitor al acestui joc.


    Astept parerile tuturor si va multumesc
    Attached Images Attached Images call-duty-infinite-warfare.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salut, Activision este cunoscuta de-a lungul timpului pentru localizarea excesiva. Am un amic care si-a cumparat un Legacy Edition german al carui cod de CoD 4 MW nu putea fi folosit pe cont UK/ RO. De asmenea, codul din carcasa permite descarcarea, insa va putea fi rulat doar cu ACEL disc inserat in consola, ceea ce face inutila procurarea codului din alte surse.

    Despre limba nu stiu ce sa-ti spun, dar s-au vazut distribuitori care limiteaza limbile audio incluse doar pentru a-si controla pietele.

    Concluzia: ia-l de pe piata gri doar dupa o cercetare riguroasa pe internet, altfel cumpara-l din magazin.

  3. #3 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Deci in concluzie, mai bine din magazin. Mersi mult

    EDIT: Daca-l iau din magazin, am sa pot sa joc COD 4 ? Va merge?

  4. #4 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Eu exemplu am loat bioshock infinite din altex si pe carcasa scrie alta limba si cand lam instalat e in engleza.
    Sivliu99 daca scrie in descriere sau pe poza la altex ca iti da cod iti va da ,eu am cumparat ouantum break si mia dat cod alan wake.
    Ps.Eu am vrut sa iau pe olx dar era mai redus pe altex decat pe olx si era si resigilat si cod folosit din carcasa.

  5. #5 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Mersi de raspunsurile si propunerile adresate

  6. #6 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Eu l-am luat de la Media Galaxy si totul e ok. Presupun ca de oriunde l-ai lua din magazine va functiona totul ok sau, in cel mai rau caz, vei avea dreptul sa-l returnezi. Spor!

  7. #7 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    De asmenea, codul din carcasa permite descarcarea, insa va putea fi rulat doar cu ACEL disc inserat in consola, ceea ce face inutila procurarea codului din alte surse.
    Da-mi voie sa te contrazic, eu folosesc codul de la Legacy cu un disc de la ediția standard.


  8. #8 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Atunci, I stand corrected. Asa mi-a spus amicul cu pricina, care a intrat intr-o poveste fara sfarsit din cauza incompatibilitatii codului cu discul.

  9. #9 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Multumesc de raspunsuri! Am sa-l achizitionez din store

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Call of Duty: Infinite Warfare By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 164 Last Post: 03-05-2017, 23:33
  2. Call of Duty®: Infinite Warfare By EMP83 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1 Last Post: 28-11-2016, 03:47
  3. Call of Duty: Infinite Warfare anuntat By trickz in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 11-05-2016, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts