Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 237

Thread: Totul despre accesoriile consolei Xbox One

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Post Totul despre accesoriile consolei Xbox One

    Desi avem thread dedicat pentru Kinect 2, nu cred ca ar strica un thread pentru accesoriile optionale ce au fost anuntate sau nu, pentru consola Xbox One.

    Incep prin a anunta noul headset oficial de la Microsoft, ce se va putea achizitiona din Noiembrie 2013. Ca si headset-ul de la Xbox 360, si acesta are o singura casca ce se conecteaza la gamepad, un control de volum (cu mute). Acesta va fi locat undeva sub controller, lucru ce ar trebui sa il faca mai usor de accesat.

    Deasemenea, noul headset se "lauda" cu un "wideband voice codec" ce presupune o calitate mai buna a sunetului (sa nu uitam ca noul gamepad functioneaza pe WiFi, fata de Xbox 360, PS3 si PS4 unde transferul era limitat de bandwith-ul Bluetooth).

    Mai jos aveti si imaginea (singura gasita) cu headset-ul. Pretul inca nu il avem.
    Attached Images Attached Images xboxone_chatheadset_with_adapter.png

  2. #2 SP
    Member raptorscream's Avatar
    vine separat de consola si presimt k o a fie un 15-20$

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, nu am mai updatat de ceva vreme acest thread. Prin urmare, vin cu ceva imagini cu controllerul de Xbox One in "real life". Lovely
    Attached Images Attached Images xbox_one_gamepad_1.jpg xbox_one_gamepad_2.jpg xbox_one_gamepad_3.jpg xbox_one_gamepad_4.jpg xbox_one_gamepad_5.jpg

  4. #4 SP
    Member dtancu's Avatar
    Partea trista e ca noul controller are port diferit pt. headset fata de cel de 360.
    Ca urmare, pana scoate MS un adaptor, frumosul meu Turtle Beach XP510 va merge pe chat din parti.
    Valabil dealtfel pt toate headseturile actuale.

  5. #5 SP
    Member colossus's Avatar
    Thank Got ... Vad ca au pus bine la punct d-pad'ul.

  6. #6 SP
    Member BatsBike's Avatar
    banuiesc ca,deocamdata,nu apare vreun volan compatibil cu Forza Motorsport 5 .. nicidecum microfoane pentru eventualele jocuri de genul 'Karaoke' sau 'Lips' .. ..

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    wackorine: vezi, daca nu citesti News-urile de pe CG? Uite aici, anuntat acum 3 luni: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...ntru-xbox-one/.

  8. #8 SP
    Member COD.221's Avatar
    Are cineva ceva info. despre conectarea la PC al noului controller Xone ? , o sa pot folosi vechiul "adaptor usb Wi.fi" de la X360 ? din cate am citit eu spuneau ca nou controller de la Xone nu este compatibil cu 360 deci imi imaginez ca e ceva diferit la wi.fi, si daca ar merge cu cablu usb as fi multumit ,

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by COD.221 View Post
    o sa pot folosi vechiul "adaptor usb Wi.fi" de la X360 ?
    Nu.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    COD.221: au spus ca prin 2014 va veni versiunea de PC. Asta daca nu cumva intre timp afla baietii cum sa sparga conexiunea si sa il poti lega direct pe WiFi pe PC.

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pt. cei care îşi doresc un controller in plus:
    http://www.game.co.uk/en/xbox-one-ti...at-game-282116
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1389888527274.jpg

  12. #12 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Desi avem thread dedicat pentru Kinect 2, nu cred ca ar strica un thread pentru accesoriile optionale ce au fost anuntate sau nu, pentru consola Xbox One.

    Incep prin a anunta noul headset oficial de la Microsoft, ce se va putea achizitiona din Noiembrie 2013. Ca si headset-ul de la Xbox 360, si acesta are o singura casca ce se conecteaza la gamepad, un control de volum (cu mute). Acesta va fi locat undeva sub controller, lucru ce ar trebui sa il faca mai usor de accesat.

    Deasemenea, noul headset se "lauda" cu un "wideband voice codec" ce presupune o calitate mai buna a sunetului (sa nu uitam ca noul gamepad functioneaza pe WiFi, fata de Xbox 360, PS3 si PS4 unde transferul era limitat de bandwith-ul Bluetooth).

    Mai jos aveti si imaginea (singura gasita) cu headset-ul. Pretul inca nu il avem.



    Salut , fiind nou pe forum sper sa postez cum trebuie o informatie despre headset -mod ,


    Gasiti pe youtube cum sa modificati firele acestui adaptor pentru a il face functional cu o pereche de casti cu jack , daca nu gasiti va pot da eu informatiile de care aveti nevoie

  13. #13 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Baieti nu stiu daca s-a mai postat insa,m-ar interesa o casca/casti de xbox one prin care sa aud si sunetul din joc nu doar chatul ca cea pe care am primit-o in cutie.Ce imi recomandati? Deasemenea as vrea sa fie multi-platform,adica sa o pot folosi pc xbox one( nu m-ar deranja sa fie apta si pentru ps 4 deoarece este in plan.

  14. #14 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Salut Marius ,
    In primul rand iti trebuie un adaptor care se gaseste si pe la noi (pret 140 Ron ) mai exact Xbox One Stereo Headset and Headset Adapter Details - Xbox Live's Major Nelson , dupa care in principiu poti folosi orice pereche de casti fie cu microfon sau fara .

  15. #15 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    DIDE iti multumesc mult,chiar nu stiam de acest lucru.Stii un magazin unde il pot comanda?

  16. #16 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Quote Originally Posted by Marius93 View Post
    DIDE iti multumesc mult,chiar nu stiam de acest lucru.Stii un magazin unde il pot comanda?

    Salut Marius ,

    Microsoft Xbox 360, X360, Playstation 3, PS3, PC, Console shop, service - GAMEstore
    Dupa ce iti vine adaptorul ai grija sa faci update la controler/controlere altfel e posibil sa nu-ti functioneze .

  17. #17 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Super! Iti multumesc DIDE.

  18. #18 SP
    Member Emeraldu's Avatar

    Lightbulb

    Recent mi-am tot batut capul cu anumite accesorii de Xbox One si am decis sa postez un tutorial pt cei care au timp, dar n-au 2 maini stangi. (sau cum sa faci economie de 150 RON)

    Cum sa transformi castile mono (sau mai bine zis adaptorul de la acestea) intr-un adaptor pt castile standard cu jack audio de 3.5 mm (cel de la orice hands free ordinar)

    Daca urmati tutorialul pas cu pas, veti avea sunet (mono) in ambele difuzoare si microfon functionabil. Nu veti auzi sunetul din jocuri - merge numai sunetul din party chat. Sunetul din jocuri iese prin TV (HDMI) sau prin optical audio (mufa din spatele consolei)....sau cumparati adaptorul.

    Pt Game + Chat audio trebuie sa cheltui 150 RON / 25 USD / 20 EUR pe adaptorul xbox one pt casti stereo (cel ce se conecteaza la controller).
    Primesti in pachet un cablu USB to micro USB (pentru update la controller) si un cablu/adaptor pt conectarea unui jack audio de 2.5mm (cel de la xbox 360)

    Cei ce vor sa foloseasca acele casti cu 2 mufe separate pt microfon / audio, trebuie sa-si cumpere un adaptor stereo jack tata 3.5 mm la 2 x stereo jack 3.5 M 4 pini (12 ron de la conectica.ro)

    Referitor la castile stereo oficiale Microsoft. Pot spune ca sunt mai mult decat decente (fata de alte casti de gaming la pret asemanator). Microfon bun - se aude clar, au jack de 3.5mm exact ca la handsfree. Vin in pachet cu acel adaptor stereo. Firul de la jack este cam subtirel ... se poate rupe daca tragi tare de el..... in rest sunt cele mai comode casti ever.....si pot spune ca am multe modele de casti pt gaming.
    Attached Images Attached Images 6b538a60-8a3e-4d2a-b1b8-92f2e53142e0.png stereo-headset-adapter.jpg dsc_0197.jpg capture.png xboxonestereoheadset03_thumb.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    s-a anuntat tv tuner digital pentru xbox one:
    Digiex - Xbox One Digital TV Tuner Announced

  20. #20 SP
    Junior Member alpontos's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 337 Last Post: 27-03-2024, 17:32
  2. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  3. Totul despre Xbox Game Pass By Dant3 in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 559 Last Post: 24-03-2024, 11:25
  4. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  5. Totul despre Xbox Game Pass By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 150 Last Post: 24-09-2020, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts