Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 64

Thread: Aveti grija ce cumparati de pe OLX

  1. #21 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    Bai dar si cumparatorii astia sunt incredibili,cum sa cumperi in felul asta de la un necunoscut?Doamne Ajuta!

  2. #22 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Colcaie anunturile infractorului , dar nu am ce sa-i fac. Am incercat sa-l detectez, dar trimite din browser cu proxy de US . Efrauda nu pot depune anonim plangere pentru ca nu s-a intamplat fapta . Metoda e simpla , el te face sa vrei sa cumperi, dar el nu e acasa , nu are telefon (in 2017 ), discuta cel mai usor pe OLX (deci daca nu e la PC si nici telefon nu are cum o face-o ?), vrea sa pui banii in paysafe carduri valorice sa-i dai lui codurile si apoi iti trimite el NIMIC .

    AVETI GRIJA la tepar - mie mi-a zis ca el e politist ) si ca nu da tepe , ca ii prinde el de fapt pe aia care dau

  3. #23 SP
    Member Victor420's Avatar
    Nu inteleg de ce nu raportati anunturile. Eu am raportat o data un tepar si dupa o zi i-au banat contul.

  4. #24 SP
    Junior Member teller's Avatar
    Am raportat iar el a deschis alte conturi.

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  5. #25 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    niste escroci fara constiinta...niste romanasi profitori.II va bate Dumnezeu intr-o zi!Se va face dreptate,daca nu pe lumea asta,pe lumea cealalta!

  6. #26 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Aici e clar teapa, iti dai seama de la o posta, dar sa nu generalizam.
    Eu am gasit mereu cele mai bune preturi pe OLX. Spre exemplu, aseara am gasit NFS 2015 PS4 impecabil, cu 50 lei. Nici macar pe PS Store, cu Plus discount nu e atat.

  7. #27 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Aici e clar teapa, iti dai seama de la o posta, dar sa nu generalizam.
    Eu am gasit mereu cele mai bune preturi pe OLX. Spre exemplu, aseara am gasit NFS 2015 PS4 impecabil, cu 50 lei. Nici macar pe PS Store, cu Plus discount nu e atat.
    A fost si pe store, pe US, chiar mai putin de atat. Parca vreo 8 dolari am dat pe el. Dar da, într-adevăr, găsești multe jocuri la preturi foarte bune pe OLX. Trebuie doar un pic de atenție. Ce bine ar fi daca ar fi calificative.

  8. #28 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu o sa bage calificative, ca nu au de ce. S-ar lega la cap fara sa ii doara. Le merge bine asa, fiecare cu asumarea de risc.

  9. #29 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Vad ca mai nou lumea prefera sa primeasca jocurile prin Posta Romana decat prin curier rapid? E riscul mai mic de teapa sau de ce aceasta decizie?

  10. #30 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si asta tot plata prin paysafe vrea....



  11. #31 SP
    Junior Member teller's Avatar


    A revenit vanzatorul de "chilipiruri"

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  12. #32 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ Exact, sunt in discutii cu el pentru o eventuala cumparare a unui joc )img_0500.jpg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #33 SP
    Member Gigi Kent's Avatar

    Nu poti sa ii faci o reclamatie si sa-l baneze?`
    Frate! E plina tara de tepari inculti!

  14. #34 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu se rezolva nimic cu asemenea reclamatii, a facut sotia mea de 2 ori fara nici un fel de raspuns sau finalitate. Ma repet ca o baba, dar acest site ar trebui scos in afara legii.

  15. #35 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sau pur si simplu evitati astfel de specimene. Am cumparat si vandut destule jocuri pe olx si cat timp te vezi cu omu, all good.

  16. #36 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sau pur si simplu evitati astfel de specimene. Am cumparat si vandut destule jocuri pe olx si cat timp te vezi cu omu, all good.
    Problema e ca nu tota lumea poate/are norocul sa identifice specimenele.

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai dreptate si probabil e mai delicat pentru cei care nu sunt din Bucuresti. Dar in principiu, tot ce pare prea bun ca sa fie adevarat, cel mai probabil e o mare teapa

  18. #38 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Am incercat si eu sa cumpar de pe Olx sau din Bazar dar, cum zici si tu, e dificil pentru provincie si asa am ajuns sa imi cumpar toate jocurile 1st hand.
    Acum de cand imi duc veacul pe alte meleaguri folosesc cu success ebay si ca sa vand si ca sa cumpar, mai ales sa vand.

  19. #39 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Nu se rezolva nimic cu asemenea reclamatii, a facut sotia mea de 2 ori fara nici un fel de raspuns sau finalitate. Ma repet ca o baba, dar acest site ar trebui scos in afara legii.
    daca il omori pe unu cu un cutit nu cutitul este de vina

    cele bune...

  20. #40 SP
    Member solaru's Avatar
    Nu inteleg de ce nu se opteaza pentru "livrare cu verificare"? Adica nu e ca si cand nu ar fi mecanisme de protectie.
    Iar licente electronice nu cumpar daca nu e membru vechi pe forum aici sau pe cel vecin. Si daca nu e el, sunt eu si atunci imi da mie, verific ca e ok si apoi platesc.
    Altfel nu ma intereseaza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Teapa olx By ccheep84 in forum Offtopic
    Replies: 30 Last Post: 10-10-2018, 13:07
  2. Console pe OLX By seth666c in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 11 Last Post: 17-11-2016, 21:24
  3. Aveti grija la tepari tocmai.ro/mercador.ro By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 72 Last Post: 26-02-2015, 22:07
  4. Aveti grija unde va reparati consola By mihaii in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 31 Last Post: 25-11-2009, 15:40
  5. Replies: 87 Last Post: 15-05-2009, 14:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts