Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 64

Thread: Aveti grija ce cumparati de pe OLX

  1. #41 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    aici nu e problema de livrare cu verificare. "Specimenul" nici nu are de gand sa iti trimita ceva, de aceea in general cere plata online la inceput.

    Din pacate acesti infractori stiu foarte bine si legislatia. Stiu ca ceea ce fac ei nu este de competenta politiei, si ca daca vrei sa pateasca ceva, trebuie sa te adresezi instantei. Avand in vedere in general prejudiciul mic, si faptul ca il poti recupera doar prin proces, care dureaza si costa, pentru ca Romania, atunci scheme de genul o sa existe atata timp cat exista creduli usor de tapuit.

  2. #42 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Gata, l-au banat pe ****er. Nu a mai apucat sa-mi raspunda la ce-i scrisesem astazi despre bio


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #43 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Ahhhh, aiurea. Imi plăcea să îl luăm
    La misto

  4. #44 SP
    Banned asperas's Avatar
    Ce ziceti e unu asa mai tepar aici pe forum, printre noi?

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dintre userii vechi nu ar trebui. Dintre cei noi sunt sanse (fiind aceiasi oameni pe care probabil ii gasesti si pe olx).
    Ai grija ce si de la cine vrei sa iei.

  6. #46 SP
    Banned asperas's Avatar
    Recunoasteti personajul (domn Inginer)?
    Attached Images Attached Images talhar.jpg

  7. #47 SP
    Member VictusG's Avatar
    Ce ai patit asperas ? Careva ti-a tras teapa ?

  8. #48 SP
    Banned asperas's Avatar
    Cel din imaginea de mai sus! Nu prejudiciul conteaza neaparat ci gestul marsav!

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si cine este? are user aici? Daca da, spune ce s-a intamplat, ce user are si vedem ce putem face.

  10. #50 SP
    Banned asperas's Avatar
    Eu doar am pus o intrebare! Are user aici dar nu il voi divulga,inca! Asta este razbunarea mea..voi posta chipul sau in public sa il fac de ocara! Multumesc..

    ---------- Post added 25-11-2019 at 00:40 ----------

    Daca nu va plictisiti aveti aici discutia noastra



    Cea din msg anterior era sotia ! pai ce facem aici domn inginer ne dam tepe.esti sigur ca vrei asta? iti zic sa mai reflectezi si nu cred ca doresti sa ma cunosti face to face! daca nu ma spamai cu msg peste msg renuntam deoarece am banuit ca este ceva in neregula insa am zis sa fiu corect acesta fiind principiul dupa care ma ghidez in viata ..iar tu faci din astea? esti tu ori nu esti cel din pozele trimise pe mine ma intereseaza cel din buletin!! ai noaptea asta la dispozitie asa ca deep think

  11. #51 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Exact asa am patit si eu cu un tepar ubicuitar de prin Ploiesti-Pitesti-Bucuresti, cu un cod de fifa.Conversatia parca e identica cu a mea.Si eu am facut reclamatie la politie, dar nu s-a rezolvat nimic, din contra, am fost purtat mai mult pe drumuri, cu declaratii la sectie, chestiune finalizata in cele din urma la tribunal, cu ''renuntare urmarire penala'' .Asta e si ideea, gunoaiele astea stiu ca pentru o suma infima nu vei merge la politie,ori in caz contrar, nu se va rezolva nimic, pentru un fleac.Acuma, sincer sa fiu, nu cred ca era atat de prost sa-ti dea datele lui personale.Nu ai ce face, accepta ideea ca te-a prostit( si eu am trecut cu greu peste asta, ma treceau toti nervii, la gandul ca m-am lasat fraierit ), iar data viitoare ai mare grija cu cine faci afaceri, ia-ti toate masurile de precautie.

  12. #52 SP
    Banned asperas's Avatar
    Dap my friend stiu asta insa am mai multe imagini cu el! Politia nu ma intereseaza absolut de loc,scopul meu fiind doar sa-l fac de ras!

    Alta imagine acum!

  13. #53 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Pai aia e față de inginer? Zici ca l-au prins la furat cireșe, și le dosea in laibăr (vestă,cum zicem noi in Ardeal )

  14. #54 SP
    Banned asperas's Avatar
    Poate te aude! E aici iti spun eu, si chiar e inginer !

  15. #55 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poza nu e cumva a omului astuia? Postarea e de cateva zile.
    Attached Images Attached Images screenshot_20191125-065117_facebook.jpg

  16. #56 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Salut. Poza si postarea pe facebook este a mea, buletinul fiind al meu. Acceasi teapa mi-am luat-o si eu, doar ca eu ca tampitul i-am dat si poza cu buletinul neblurat + o poza random, n-am judecat deloc, crezand ca chiar nu are ce sa face cu pozele.

    Imi cer scuze pentru teapa care ti-ai luat-o. Altii m-au cautat pe facebook si ma stiau din alte grupuri. Ei mi-au atras atentia.
    Imi poti spune si mie link-ul si userul de pe olx? Poate ma ajuta astia de la olx ca efectiv nu stiu ce sa mai fac.

    Edit: Te rog sa stergi poza buletinului meu. Multumesc!
    Attached Images Attached Images 75492445_2731622443566984_1492258074570784768_n.jpg 78203370_2548622238758026_2415860318782619648_n.jpg 77117528_860636564333353_3246368073111830528_n.jpg 78606102_561828937980179_7767591780953882624_n.jpg 77098960_548232222392098_1987685812044562432_n.jpg 70208184_443423743022509_7037410056022786048_n.jpg

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am sters eu poza cu buletinul. Hai mai oameni buni, cum sa dati poza la buletin asa la oricine pe internet?

    Mare atentie la tepe cu paysafecard. Sunt copii care nu au cont, probabil nu au nici varsta legala, iar ei probabil baga banii aia la pariuri pentru ca altceva nu prea poti face cu ei. Era sa mi-o iau si eu.

    Ideea e ca in mom in care iti cer dovada, le dai poza fara codul acela PIN (il poti ascunde de pe orice telefon, nu trebe photoshop skills pentru asta) si daca omu e de incredere, in momentul ala iti da codu, urmand ca tu sa dai biletul neobscurat.

    Faza e ca tu odata ce ai bagat bani in mizeria aia de paysafecard, nu-ti mai poti recupera banii asa usor.
    Singura modalitate este sa faci un tichet la paysafe si sa le dai dovada platii, act de identitate si detalii bancare, unde sa ramburseze ei suma, cu mentiunea ca vor retine ca taxe, 30 lei la fiecare "bon".
    Deci eu din 250 (cat am bagat), teoretic puteam sa iau inapoi doar 160 lei. Dar am tot insistat pe mail-uri si telefoane astfel incat desi am avut 3 "bonuri" (2x 100 si 1x 50), mi-au luat doar 30 de lei taxa pe toate, deci paguba nu a fost asa mare.

    Dar tipu, dupa ce i-am dat alea obscurate, ca dovada si am cerut codul (la mine tranzactia se facea printr-un admin pe un grup de facebook) a inceput cu povesti, ca nu are incredere in admin, ca sa facem doar noi 2, ca sa-i dau lui macar 1 cod, chiar si ala de 50 si-mi da toate jocurile si am zis pas si i-am dat block. Dar efectiv se milogea de mine...

  18. #58 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Nu stiu ce a fost in capul meu, crede-ma. Era dimineata, eram chiar la serviciu de cateva ore bune si n-am gandit deloc logic. Chiar am mers pe principiu "Cine mai face asa ceva". Il loc sa-l dau blurat l-am dat asa + o poza cu mine.

    Nici nu stiu cum sa procedez, m-as duce la politie, dar ce sa le zic? Am intrebat in stanga si-n dreapta, am incercat sa iau legatura cu cei de la olx, fara succes.

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca au ce face, cat timp nu ai macar un numar de telefon. Iar ei fix d-aia fac asa ceva pe olx sau facebook.
    Desi pe olx ai nevoie de un numar de telefon pe care faci confirmarea, deci teoretic, daca-i contacteaza politia, ai putea afla aia. Dar poate au folosit ceva numar al prietenilor, cine stie, dar poti incerca...

  20. #60 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by Gentilu View Post
    Nu stiu ce a fost in capul meu, crede-ma. Era dimineata, eram chiar la serviciu de cateva ore bune si n-am gandit deloc logic. Chiar am mers pe principiu "Cine mai face asa ceva". Il loc sa-l dau blurat l-am dat asa + o poza cu mine.

    Nici nu stiu cum sa procedez, m-as duce la politie, dar ce sa le zic? Am intrebat in stanga si-n dreapta, am incercat sa iau legatura cu cei de la olx, fara succes.
    Imi cer scuze, Gentilu, pentru ce am spus mai sus Daca vrei ''revansa'', iti dau buletinul, sa faci misto de meclăul meu,sa fim chit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Teapa olx By ccheep84 in forum Offtopic
    Replies: 30 Last Post: 10-10-2018, 13:07
  2. Console pe OLX By seth666c in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 11 Last Post: 17-11-2016, 21:24
  3. Aveti grija la tepari tocmai.ro/mercador.ro By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 72 Last Post: 26-02-2015, 22:07
  4. Aveti grija unde va reparati consola By mihaii in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 31 Last Post: 25-11-2009, 15:40
  5. Replies: 87 Last Post: 15-05-2009, 14:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts