Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 563

Thread: Totul despre Xbox Game Pass

  1. #21 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    pai si care serviciu e mai bun gold live sau game pass? intreb ca eu vreau sa imi iau gold live pentru 12 luni.
    Si cum descarci aplicatia game pass ca eu nu am vazuto la jocuri sa o descarc.
    Salut,


    Diferenta dintre aceste 2 servicii este ca:
    1. Xbox Game Pass:
    -iti ofera acces la o librarie variata pentru jocuri Xbox One si Xbox 360, aceste jocuri sunt disponibile doar cat timp exista o conexiune la internet si cat abonamentul este activ.


    2. Xbox Live Gold:
    -iti ofera acces la jucatul in reteau electronica (on-line);
    -primesti 2 jocuri de Xbox One si 2 jocuri Xbox 360 care sunt de celel mai multe ori compatibile cu Xbox One, aceste jocuri sunt disponibile doar cat timp exista o conexiune la internet si cat abonamentul este activ.

    Ar trebui sa-ti explice mai bine cei cu experienta, dar cred ca:
    1. Xbox Game Pass este pentru cei care vor sa se joace singuri "singleplayer", jocuri mai vechi din libraria acestui pachet.
    2. Xbox Live Gold este pentru care vor sa joace cu prieteni si nu numai "multiplayer", jocuri care sunt noi, dar care trebuie achizitionate.


    AlexB

  2. #22 SP
    Member solaru's Avatar
    Jocurile de X360 oferite la Games with Gold sunt obligatoriu compatibile cu Xbox One - vorbim de jocurile oferite incepand cu luna cand a fost lansat BC.

  3. #23 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Eu am Gold pe un an dar nu am vazut pe nicaieri reclame sau ceva de genul legate de xbox game pass, trebuia sa caut eu aplicatia?

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inca nu s-a lansat.

  5. #25 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

  6. #26 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Am aruncat o privire asupra jocurilor din Xbox Game Pass si nu pot sa trag decat o singura conclutie: EA Acces > Xbox Game Pass.
    Nu conteaza ca MS are 100 de jocuri disponibile si EA 30, ideea e ca EA cu abonamentul lor au mai multe jocuri "jucabile", MS are doar cateva jocuri acceptabile, cel putin pana acum.
    Asta este parerea mea dar nu cred ca sunt sigurul care crede asta.

  7. #27 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Si dupa ce expira game pass jocurile se duc nui asa?

  8. #28 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Fata de ps now unde sunt 100 de jocuri obosite si pe deasupra si strem-uite la maxima calitate de 480 p cred e bine ceea ce face M $

  9. #29 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Ma uitam pe lista de jocuri si nu e chiar asa de rea, cel putin din punctul meu de vedere. Singura problema e ca majoritatea jocurilor le am deja, fie cumparate direct fie free prin GOLD. In cazul meu nu prea face sens optiune asta dar probabil ca pentru un proaspat posesor de de Xbox e o optiune de luat in seama.

  10. #30 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Am jucat Mad Max si chiar mi se pare un joc bun.
    Cu ocazia asta am aflat si eu (dupa aproape 3 ani de xbox) ca exista Achievement-uri care nu sunt multiplii de 5, de exemplu eu in Mad Max am deblocat 2 achievement-uri de 8.

  11. #31 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Sincer, desi in prima faza am spus ca EA Acces este peste Game pass (cel putin asa mi s-a parut la inceput) acuma pot spune ca GP a evoluat destul de mult, numai prin faptul ca pentru 10$ te poti juca jocuri ca MGSV (jocul a fost si inca este incerdibil de bun) sau alte titluri care au fost destul de bune la vremea lor (Halo 5, RE, Metro, Mad max, NBA, WWE, Dirt, WRC, F1, etc.) ma face sa cred ca isi merita banii, macar pentru o luna pentru a juca 2-3 titluri mari.
    PS: Eu l-am cumparat 2 luni la rand cu 1$, o data de black friday si la cateva zile dupa ce a expirat a mai fost o oferta de craciun tot cu 1$.

    ---------- Post added 01-02-2018 at 18:11 ----------

    Revin: Tocmai ce am aflat ca MGSV: TPP a fost scos din Game Pass chiar azi...
    In orice caz, mai sunt si alte jocuri destul de bune.

  12. #32 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  13. #33 SP
    Member clax_117's Avatar
    Este valabila din nou oferta cu 1$ pt o luna, dar nu pot plati nici cu fondurile
    din cont si nici direct cu cardul

  14. #34 SP
    Senior Member nina's Avatar
    ca iti trebuie 11$ ca fond adica luna asta +fonduri de urmatoarea
    poti dezactiva renewal la subscriptie dupa ce ai activat

    niste facaleti microsoft


    eu unul zic sa astepti un pic ca vine black friday pe xbox si la jocurile digitale si cumperi un prepaid,iti activezi game pass si iti cumperi un joc bun la reducere
    promotia de 1$ la game pass tine inca 1 luna parca

  15. #35 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am 10.32 $ in cont as fi vrut game pass-ul doar pt forza horizon 4, dar cred ca o sa mai astept putin . multumesc !

  16. #36 SP
    Senior Member nina's Avatar
    foloseste tunnelbear ca e free si browser pentru acel rewards program,practic folosesti cateva ip-uri si faci extrem de usor 1700 de puncte pentru a da redeem la un gift card microsoft sau xbox (sunt la fel)1.25$
    pentru 4650 de puncte iti ia 1 ora dar pentru 1700 iti ia undeva la 20min
    daca faci 500 puncte devii level2 la rewards si iti fac un fel de discount la puncte,level1 te costa 1900puncte acel 1.25%,la level 2 iti cere doar 1700


    eu am scos 15$ din rewards pe contul principal ,mereu am dat 5$ redeem si mereu mi-a cerut nr de tel din tarile care sunt in rewards program dar am dat acum 2 zile redeem la acel 1.25$ si nu mi-a cerut nr de tel....vroiam sa imi activez si eu game pass cu 1$
    e black friday la microsoft store dar jocuri disc,console,controllere(hardware mostly) si trebuie sa vina si black friday la jocurile digitale
    anul trecut pe 17/18-24/25 noiembrie a fost black friday
    atunci bag niste bani si imi activez si game pass

  17. #37 SP
    Junior Member gameguardian's Avatar
    Mă uit la rundown de deturnare și nu este atât de teribil, în orice caz, din perspectiva mea. Problema principală este că majoritatea recreațiilor pe care le dețin de acum, fie că (Eu joc un tutore de joc here. Acesta este jocul meu preferat) sunt cumpărate direct sau gratuite prin GOLD. Pentru situația mea nu este o idee bună această alternativă, dar probabil pentru un nou proprietar Xbox este o alegere de luat în considerare.

  18. #38 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar

  19. #39 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    ^ daca iei de pe Store-ul de Argentina momentan e oferta cu aprox 50 de lei/6 luni

  20. #40 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Am cumparat pt o luna.
    Cum pot dezactiva sa nu se prelungeasca automat?

    Later edit: daca incerc sa descarc un joc imi zice sa cumpar iar pt o luna...
    Am reusit sa descarc doar Forza Horizon 4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Vand Cont de Xbox cu Game Pass Ultimate valabil pana in 2024 By MareleVlad in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 18-01-2021, 01:48
  3. Totul despre Xbox Game Pass By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 150 Last Post: 24-09-2020, 19:07
  4. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-02-2017, 18:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts