Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Jocuri cumparate digital din xbox magazin

  1. #1 SP
    Member KiritoStefan's Avatar

    Jocuri cumparate digital din xbox magazin

    Jocurile care le cumpar din store xbox au pretul care il arata acolo sau mai adauga tva?
    Intreb pentru ca am cumparat un joc care era 7 euro dar scrie ca mia loat 8

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Jocurile care le cumpar din store xbox au pretul care il arata acolo sau mai adauga tva?
    Intreb pentru ca am cumparat un joc care era 7 euro dar scrie ca mia loat 8
    Sunt taxe pe cumparaturile on-line, un fel de TVA. De exemplu si pe US au taxe diferite in functie de stat, New Hampshire si inca cateva sunt scutite de taxe si majoritatea ne-am facut contul pe acele state.
    Dar de cand nu mai functioneaza pe US plata cu cardul cumparam coduri redeem de pe microsoft.com, platim 50$ primim 50$.

  3. #3 SP
    Member ingerulol's Avatar
    @KiritoStefan - amice , pune mana pe o carte te rog frumos - lasa joaca , pentru ca ai facut praf limba romana in doar doua sentinte.

  4. #4 SP
    Banned Venom's Avatar
    Si tu pui virgula dupa pauza, domn' profesor!

  5. #5 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Nu intram intr-o polemica despre spatiile si virgulele mele ! Nu are rost si nu se compara. Doar zic ...

  6. #6 SP
    Junior Member cristi1910's Avatar
    Rade ciob de oala sparta.
    Propozitiile au devenit sentinte.

  7. #7 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Salut vreau sa-mi iau red dead redemption de pe store ( din magazinul xbox one ), dau see price si nu-l pot descărca avand bani in cont...ce trb facut mai concret

  8. #8 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Pai dupa ce dai "see price" trebuie sa confirmi plata/metoda de plata. Primesti ceva eroare la plata?

  9. #9 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Pai da imi da sa bag card nici pe departe nu imi da sa folosesc bani din cont

  10. #10 SP
    Member snk2's Avatar
    Nu poti cumpara jocuri de Xbox 360 pe Xbox One folosind bani din cont. Doar cu credit card merge .

  11. #11 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Naspa ...deoarece suntem in romania nu avem posibilitatea de a descarac zici u?

    ---------- Post added 17-05-2017 at 09:50 ----------

    Pai atunci care ar fi solutia....Am prieteni in lista care vad ca se joaca redemption si zic ca au putut descărca

  12. #12 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Ce vrea sa spuna snk2 este ca nu poti face plata direct cu contul bancar si ca trebuie sa folosesti un card atasat pentru plata. Desi nu stiu daca asta e situatia la tine.
    Tu ai mai cumparat jocuri din store pana acum?

    Eventual incearca sa il cumperi din browser... mergi la xbox.com, te conectezi folosind contul tau de xbox si cumperi acolo.

  13. #13 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Da ...imi lu-am lire de pe g2a si asa imi pot lua jocuri de pe store

    ---------- Post added 17-05-2017 at 12:05 ----------

    Aa inteleg ca trb atasat un card ...Dar am auzit ca nu merg carduri de romania deci asta va intrb ce trb facut mai concret ca sa iau acel joc

  14. #14 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Scuze, numai acum am inteles cum plateai cu contul. Eu m-am gandit la altceva.

    Legat de plata cu cardul, nu cardurile de Romania in sine sunt problema ci faptul ca tu folosesti un card emis intr-o regiune pentru un cont configurat pentru alta regiune si in momentul incare incerci sa faci plata, posibil ca serverul sa vada tranzactia ca si o tentativa de frauda si sa o respinga.
    Ai putea incerca sa folosesti un VPN dar din cate am vazut sunt mesaje pe forum care spun ca mai nou sunt probleme si la plata prin VPN.
    Da un search pe forum pentru mai multe detalii.

  15. #15 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    Scuze, numai acum am inteles cum plateai cu contul. Eu m-am gandit la altceva.

    Legat de plata cu cardul, nu cardurile de Romania in sine sunt problema ci faptul ca tu folosesti un card emis intr-o regiune pentru un cont configurat pentru alta regiune si in momentul incare incerci sa faci plata, posibil ca serverul sa vada tranzactia ca si o tentativa de frauda si sa o respinga.
    Ai putea incerca sa folosesti un VPN dar din cate am vazut sunt mesaje pe forum care spun ca mai nou sunt probleme si la plata prin VPN.
    Da un search pe forum pentru mai multe detalii.
    MINI GHID DE CUMPARATURI DE PE XBOX LIVE US
    Acest mini-ghid este facut de mine cu ajutorul unui prieten, si el aici user pe forum. L-am testat astazi pe cateva jocuri de Xbox360 de la Super Sale si merge. Este pe pielea voastra daca urmati pasii si cumparati de pe US, sa nu incepeti sa plangeti ulterior pe forum si la mine ca va asumati raspunderea pentru ceea ce faceti!

    1. Intrati pe Paypal.com
    2. Daca aveti cont sau nu, nu conteaza, Creati Cont Nou
    3. Obligatoriu tot ce setati la noul cont sa fie pe US (adresa, tel, email activ, etc....)
    4. Verificati mailul contului creat
    5. Adaugati la cont un card pe care il veti folosi la plati.
    6. Intrati pe https://account.microsoft.com/billin....microsoft.com si adaugati noul cont de Paypal facut ca una din metodele de plata
    7. Intrati in Store si goliti cardul.
    Enjoy!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Jocuri de Wii care merita cumparate. By Sosetila in forum Nintendo Wii
    Replies: 9 Last Post: 19-12-2013, 23:01
  2. Replies: 8 Last Post: 26-07-2013, 20:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts