Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Impartirea jocurilor digitale cu alti

  1. #1 SP
    Member KiritoStefan's Avatar

    Impartirea jocurilor digitale cu alti

    Am mai multe nelamuriri legate de asta :
    Daca eu vreau sa impart cu un amic jocurile mele trebuie sa imi dea email si parola nu?
    Si doar el va putea juca jocurile care eu le am ?
    Eu nu voi putea sa joc jocurile lui ?
    Si el poate sterge jocurile din contul meu exemplu?

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cine e alti?

  3. #3 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    niste amici , am auzit de un baiat dupa un joc ca jocurile se pot imparti

  4. #4 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Poti face asta punand contul tau ca si Home pe consola amicului si amicul tau la randul lui sa puna contul lui Home pe consola ta.
    Dupa ce ati pus conturile si le-ati setat ca si Home, fiecare jucati in continuare de pe contul propriu.
    In felul asta tu poti jucat jocurile pe care le-a cumparat el si vice versa. Se aplica doar jocurilor achzitionate electronic si nu jocurilor pe disc.
    Atentie: nu poti pune un cont home pe mai multe console.

  5. #5 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Si inca ceva: mare atentie cui ii dai contul, el va avea acces la cardul tau, la contul tau Microsoft, etc.... Deci trebuie sa fie persoana de mare incredere!

  6. #6 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Si inca ceva: mare atentie cui ii dai contul, el va avea acces la cardul tau, la contul tau Microsoft, etc.... Deci trebuie sa fie persoana de mare incredere!
    Corect!

  7. #7 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    va multumesc mult de raspunsuri

  8. #8 SP
    Junior Member costinilie's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    Poti face asta punand contul tau ca si Home pe consola amicului si amicul tau la randul lui sa puna contul lui Home pe consola ta.
    Dupa ce ati pus conturile si le-ati setat ca si Home, fiecare jucati in continuare de pe contul propriu.
    In felul asta tu poti jucat jocurile pe care le-a cumparat el si vice versa. Se aplica doar jocurilor achzitionate electronic si nu jocurilor pe disc.
    Atentie: nu poti pune un cont home pe mai multe console.
    As mai adauga ca se poate folosi in comun si un singur abonament Xbox Live. Titularul abonamentului va fi cel care va putea revendica si jocurile gratuite de la Games with Gold. Celalalt va putea doar sa beneficieze de multiplayer online. Eu de exemplu am abonamentla EA Acces iar prietenul meu la Gold. In felul acesta am impartit si cheltuielele si jocurile.

  9. #9 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Am pus parola in caz ca vrea sa cumpere ceva cu cardul meu,dar daca ma cert cu el jocurile de la el se vor sterge?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Impartirea jocurilor PSN cu prietenii, legal sau nu ? By Srachi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 27-08-2008, 11:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts