Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 65 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1299

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu, de fapt este XSX daca vrei sa prescurtezi. Sau XsX. Nu prescurtam doar cu anumite litere

  2. #42 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Party pooper

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  3. #43 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    M-a luat foarte tare prin surprindere acest anunt. Nu e cam devreme?
    Sunt incantat de anunt/teaser, abia astept sa vad mai mult.

    Sincer, ca si design pare simplist, dar ok. Partea de sus este chiar de efect, parerea mea.
    Atata timp cat va functiona cum trebuie si culcat, imi place (nici nu am loc sa il tin in picioare ).

    Ca si nume, nu este cel mai potrivit, dar nici nu prea puteam sa ii spuna in fel si chip, Anaconda, Crocodile, etc... este Xbox...
    S-a confirmat pana si prin nume prin acel "Series" ca vor fi mai multe variante, in functie de buget.

    Si uite asa, ne ducem tot mai aproape de PC.

    Hell... demo-ul aratat este superb, consola arata bine, specificatiile (not yet confirmed) suna bine, BRING MORE!

  4. #44 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Si mie mi se pare cam devreme, dar poate sunt foarte siguri pe ei cu ce au sub capota. Plus ca si treaba cu BC cu toate consolele precendente, ceea ce este extrem de misto si nu erau obligati sa faca asta. Kudos to them. In trailer au mers pe ideea de Monolith din 2001: A Space Odyssey. Not bad.

    Au muscat din cascaval un pic, sa vedem ce fac si ceilalti. E cam riscant sa iti arati cartile devreme, dar poate acest PC tower chiar o sa dea ce se zvoneste.

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu consider ca are vreo treaba faptu ca au aratat consola intr-un filmulet si au anuntat o exclusivitate, dat fiind faptul ca era oficial deja faptul ca next Xbox si next PS se vor lansa la sfarsitul lui 2020. Daca nu era oficiala partea a 2, atunci ar fi fost ceva cu adevarat wow.

    Asa e doar interesant de vazut cum arata fizic, desi e cam dezamagitor controllerul ala. Au atat de mult spatiu gol pe fata, unde au ingramadit alea 3 butoane, incat efectiv puteau pune o gramada de chestii, difuzor, butoane mapabile, un touch bar pt shortcuts, samd.

    Dpdv features per controller, PS5 cred ca o sa fie peste, prin ce au anuntat/s-a leak-uit pana acum.

    Dpdv design Xbox Series X, mie-mi place, iar faptul ca poate fi put atat vertical cat si orizontal este clar un plus.
    Si apreciez inovatiile si faptul ca au trecut de la form factorul clasic, de VCR/amplificator/samd cum este si PS si Xbox de la inceput, la ceva mai neconventional, este un plus. Cred ca d-aia vom avea si forma aia interesanta sau ceva asemanator, la PS5.

  6. #46 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Eu personal sper sa nu schimbe controllerul niciodata, e perfect asa cum e. Lasa-i pe aia de la Sony cu kitsch-urile lor, difuzoare si luminite, bleah.

  7. #47 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt sigur ca la fel ai fi spus si daca avei un touchbar patrat, cu e-ink, in care puteai pune 4 butoane customizabile, pe langa butoanele fizice. Sau alte balarii.
    Forma e la fel si aia e tot ce conteaza. Eu ziceam strict de spatiu ala irosit. Butoanele de back si start puteau fi puse in partile butonului de xbox, iar cel de share fix sub.

    Anywho, s-au inspirat din, dar nu inlocuiesc cu Elite. Deci sigur au in plan sa scoata si Elite 3.

  8. #48 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Eu personal sper sa nu schimbe controllerul niciodata, e perfect asa cum e. Lasa-i pe aia de la Sony cu kitsch-urile lor, difuzoare si luminite, bleah.
    Asta e motivul principal pentru care nu ma intereseaza Xbox, pur si simplu nu pot juca cu acest controller am crampe la degete. DS4 e perfect.

  9. #49 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Acum am vz butonul ala de Share, foarte bine... sa speram ca ma si lasa sa-mi pun capturile pe stick si suntem ok, ca m-a omorat cu zile OneDrive .

  10. #50 SP
    Member Smara's Avatar
    Te inteleg perfect deoarece eu am aceiasi problema, insa la mine este fix invers. Desi detin un PS4 si nu m-am jucat mare lucru pe el fix din acest motiv...dupa o perioada scurta de timp, am crampe.





    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Asta e motivul principal pentru care nu ma intereseaza Xbox, pur si simplu nu pot juca cu acest controller am crampe la degete. DS4 e perfect.

  11. #51 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca e efectiv vorba de felul in care suntem obisnuiti sa tinem degetul mare.
    La controller-ul de Xbox, acesta sta in pozitie normala, vertical, pentru a misca maneta din stanga, in timp ce la mana dreapta, sta oricum mai mult vertical pentru butoane.

    In schimb la Playstation, degetul sta intins in dreapta, nu tocmai firesc si oboseste mai repede mana.

    Dar totul tine strict de obisnuinta. Daca ai jucat toata viata intr-un anume fel, este ok acum. Ganditi-va la controller-ul de N64. Daca ar fi fost toate asa din punctul ala si ne obisnuiam cu el, eram ok acum si restu ni se pareau dubioase.

  12. #52 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Asta e motivul principal pentru care nu ma intereseaza Xbox, pur si simplu nu pot juca cu acest controller am crampe la degete. DS4 e perfect.
    In cazul asta am o veste naspa pentru tine, asteapta sa vezi launch-ul de PS5.
    Desi asta de xbox de l-au prezentat aseara nu prea seamana cu cel venit cu devkits.

  13. #53 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Domnilor, bine ca n-aveti altfel de crampe! Dupa ani, cam de la 360, voi cumpara iar un xbox. Pe mine m-au convins simplu, usor, mi-au aratat in sfarsit un joc!!! Si imi cam place.

  14. #54 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    https://www.ign.com/articles/2019/12...d-by-microsoft

    Microsoft has revealed that the name for its next-generation game console is simpler than originally believed. It turns out the name of Microsoft's next-gen line will just be “Xbox” and the Series X name is for a specific model of consoles.

    ...

    Microsoft also confirmed that this naming convention will allow for different naming variations within the next-gen lineup. “Similar to what fans have seen with previous generations, the name ‘Xbox Series X’ allows room for additional consoles in the future.”



    Prescurtarea oficiala va fi Xbox, fair enough.

  15. #55 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Dimensiunile consolei ar fi 15x15x30 cm

    https://www.reddit.com/r/xbox/commen...m_content=PSR1

  16. #56 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu e prea mare, e cat un Xbox One X/PS4 Pro in picioare, au facut aia de la IGN parca o macheta din plastic .

    Nu sunt atat de tehnic ca sa imi dau seama ce impact va avea acel feature numit VRS dar suna frumos...

  17. #57 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am venit si eu fanboy PS sa rad putin
    it also features a new Share button to make capturing screenshots and game clips simple
    Ce mai e nasol ca vor fi mi mai multe variante de console, se uita astia prea mult la piata telefoanelor unde ai deja trei versiuni la acelasi model de telefon.

  18. #58 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e nasol. Mie mi se pare genial sa fie mai multe variante. Desi cel mai probabil nu le vor lansa pe toate odata ci tot din 2 in 2 ani, ca sa aibe si procese noi de fabricatie.

    Referitor la "new share button", au zis clar ca nu au inventat ei asta dar ca a cerut comunitatea si l-au implementat. Deci macar au avut bunul simt

  19. #59 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    E nasol, de aia nu-mi placea sa ma joc pe PC, tot timpu trebuia sa bagi bani in PC sa-ti mearga jocurile cum trebuie.

    Acuma tot la doi ani sa-mi iau alta consola cu putin mia mult gaz in ea sa-mi mearga ok totul! Nici cu Ps4 pro nu prea am fost de acord, o strategie de a lor sa faca mai multi bani! Trebuiau sa iasa mai repede cu PS5 si cu Xbox Scarlet si sa lase pro-urile deoparte. Juts my 2 cents.

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai tocmai asta-i faza, ca nu te obliga nimeni. Teoretic, daca iei initial Series X, o sa te poti juca "perfect" orice joc de Xbox One si de Series X pana la sfarsitul generatiei.
    Daca vor scoate una mai puternica, o sa ai si alte avantaje sau daca, din contra, vor scoate una mai low dpdv hardware si o sa fie mult mai ieftina, o sa ai alte avantaje, dar important este sa ai de unde alege.

    Cu siguranta nu vor repeta greseala facuta la Xbox One si vor avea hardware asemanator cu PS5. Mai departe tine doar de software ca sa tina consola in viata toata durata ei.

    Eu consider ca sa ai de unde alege e mai bine decat sa nu ai de unde alege. Asa ca, din punctul meu de vedere, 2-3 versiuni a fiecarei console sunt binevenite, cat timp jocurile merg perfect pe base console (cum e la PS4 cu jocurile care merg 1080p cu ~30fps, iar daca vrei mai mult, iei PS4 Pro).

    Personal sper sa ma pot abtine sa iau din primul val de console si sa pot astepta a doua revizie la ambele. Dar asta depinde doar de ce launch titles vor avea si cat de tare ma pot abtine sa nu pun mana pe ele day 1

    Plus ca daca apar fix in perioada sarbatorilor cand, de obicei, imi iau 2-3 saptamani libere, prefer sa ma joc atunci mai mult si deci sa fac investitia.
    Oricum garantia e de 2 ani

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 65 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts