Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Probleme conectare la servere la orice joc cu multiplayer

  1. #1 SP
    Junior Member the_proffessor's Avatar

    Question Probleme conectare la servere la orice joc cu multiplayer

    Salut,

    Intampin o problema nemaintalnita de cand am consola. De curand m-am mutat, iar de la DIGI am primit un router EPON. Toate bune am conectat consola si au mers jocurile pe online. Intre timp imi comandasem un router tot de la DIGI, gigabit. Au venit baietii l-au instalat, m-am conectat de pe telefon, tot ok. Dupa cateva zile incrrc sa ma joc fortnite, ini da network connection lost, zic ok, e de la ei. Dupa alte cateva zile, imi instalez fifa 19, la fel. Bag jocul copilului, plant vs zombies, can not connect to servers.
    Xbox live e connectat, internetul merge, youtube de pe xbox etc. NAT e OPEN. Am incercat si fir direct, dar din router pt ca firele sunt prin pereti, tot asa.

    Nu am idee ce ar trebui sa fac. Daca a mai intampinat cineva asa ceva, as aprecia un raspuns.

    Mersi!

  2. #2 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,
    Am avut fix aceeasi problema cu un router Kaon de la rds. Totul a picat peste noapte, absolut orice conexiune la online pica, iar internetul mergea fara probleme.
    Am facut port forwarding, am dat disable la firewall, i-am descantat i-am spus rugaciuni nimic, absolut nimic, fifa, mass effect andromeda, battlefield, cod, for honor tot absolut tot imi dadea “cannot connect to server” or similar.
    Cum imi dadeam net din telefon prin hotspot mergeau, innebuneam.
    Am sunat la rds si mi-au spus ca fix in acea noapte cand a picat tot s-a facut un update de firmware la router si i-am rugat sa imi faca downgrade la firmware-ul default de dinainte.
    Imediat, problema s-a rezolvat.
    In cazul tau, fiind router nou, incearca cu un firmware update iar daca nu merge schimba-l imediat nu te chinui ca mine in cautarea unui workaround, ca nu va merge, nu cu firmware-ul actual, 100%.
    Modul in care minunata consola deals cu online stuff este bizar si pur si simplu anumite configuratii nefericite de provider+router nu le vrea, no matter what.
    Nu pierde vremea pe internet cu tot felul de networking tweaks, ca nu o sa-ti mearga indiferent ce ii faci, asculta un frate trecut prin chinurile mortii ca altfel te vei chinui degeaba.

  3. #3 SP
    Junior Member the_proffessor's Avatar
    Mersi de raspuns! In weekend incerc solutia data de tine si revin cu raspuns.
    Apreciez!

  4. #4 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ia un router asus si-ti rezolvi problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cumpar Play Station 4 orice firmware , doar o maneta, doar un joc de proba By kebab in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 06-03-2018, 12:22
  2. Probleme conectare S4 la tv prin mhl By kkkotto07 in forum GSM
    Replies: 0 Last Post: 19-05-2015, 14:21
  3. Modern Warfare 2 PS3: probleme in multiplayer By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 14-02-2012, 12:13
  4. Probleme conectare PS3 la Onkyo HT S-3405 By kukenstein in forum HiFi
    Replies: 14 Last Post: 17-04-2011, 00:37
  5. Xbox Probleme conectare net rds By Gabriel4 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 17-08-2010, 00:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts