Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Forza Motorsport 7

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Forza Motorsport 7

    Intrucat am observat ca nu avem thread dedicat pentru jocul celor de la Turn 10, si anume Forza Motorsport 7, here it goes! Cu peste 700 de masini, jocul a primit nota 87/100 pe Metacritic (IGN a dat chiar 9.2/10), dar eu sunt curios de parerile voastre, cei care chiar l-ati jucat! Enjoy!





    Attached Images Attached Images forza_motorsport_7_screenshot_4.jpg forza_motorsport_7_screenshot_5.jpg forza_motorsport_7_screenshot_6.jpg forza_motorsport_7_screenshot_3.jpg forza_motorsport_7_screenshot_2.jpg forza_motorsport_7_screenshot_1.jpg

  2. #2 SP
    Member GoroMare's Avatar
    pffff..cum arata jocul !!..mai avem putin si primim One X. Forza 7 v-a fi primul joc care il voi cumpara pt noua consola.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai nu inteleg o chestie. Sunt sofer de peste 10 ani si am peste 100.000 km parcursi cu diverse masini, dar reflexia bordului si a volanului in parbriz, in halu ala, n-am patit-o in viata mea.

    Ma uit cu uimire la 3:55 si nu inteleg cum de nu poti vedea prin parbriz, masina din fata sau daca vine vreo curba sau ceva

    Oare am avut eu atat de mult noroc incat n-am vazut niciodata o reflexie asa puternica ? Poate e asa doar la masinile de curse? (d-alea n-am condus pana acum).


  4. #4 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Marele dezavantaj al seriei Forza Motorsport este ca vine mereu dupa un Forza Horizon si asta nu il ajuta deloc... n-ai cum dupa ce ai explorat Australia anul trecut in lung si in lat... n-are cum sa-ti mai placa nimic... dar luat separat jocul este foarte bun, iar de aratat arata jaw dropping pe Xbox One X.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De curiozitate. Demo de la joculetul asta are HDR ? Pentru ca mie nu mi-l activeaza automat pe TV (cum se intampla in alte jocuri).

  6. #6 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Jocul arata superb ! Feelingul la fel ! Project CARS 2 este un altul pe care-l joc . Si distractiv ZooTycoon

  7. #7 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    L-as fi jucat si eu, dar din pacate are loot box si nu ma ating de el. Pacat, se duce totul dracului. Triple AAA pe dracu.

  8. #8 SP
    Member Ramon's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De curiozitate. Demo de la joculetul asta are HDR ? Pentru ca mie nu mi-l activeaza automat pe TV (cum se intampla in alte jocuri).
    Aceeasi intrebare o am si eu. Pt ca nu se schimba "scena" la tv cum face la horizon sau gears.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La mine nu era vina jocului, ci din meniul Xboxului. Intra la Screen Settings (parca asa-i zice) si vezi daca ai bifele alea, ca mie-mi disparusera intr-o seara si am facut o recalibrare parca. Daca nu le mai ai, zi si caut ce am facut.

  10. #10 SP
    Junior Member bogdan1101's Avatar
    Foarte reusit!!

  11. #11 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Salut, sunt curios sa stiu daca a jucat cineva jocul pe Xbox One (cel normal, nu X) pe un televizor fara HDR, as vrea sa stiu cum vi se pare voua jocul. Personal am jucat demo-ul cand a aparut si pot spune ca nu mi se parea un mare "salt" grafic fata de Forza 6, ba chiar pe alocuri imaginea mi se parea gri si prea intunecata.
    Merita sa cumpar jocul daca am TV fara HDR si Xbox One? Ma gandesc (poate gresesc) ca jocul e facut sa arate bine pe PC si Xbox One X pe monitoare de calitate, nu pe TV-ul meu de 700 RON si ma gandesc ca cei care sunt in situatia mea sunt oarecum dezavantajati.
    Stiu ca jocul este cel mai mare din punct de vedere al continutului de pana acuma si mai are si alte imbunatatiri notabile farta de Forza 6 dar m-a dezamagit putin parea estetica (repet, pe TV-ul meu fara HDR cu Xbox one).

  12. #12 SP
    Senior Member nina's Avatar
    daca il joci aproape zilnic atunci e o achizitie buna,indiferent de grafica sau gameplay
    personal nu se merita sa cumperi nici forza 9 daca ramai la xbox one phat cu tv full hd

  13. #13 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Mie mi se pare superb in raport cu Forza6 . Joc pe FULL HD . Grafica e superba (mai putin sun flares in geam prea reflectat) . Joc pe nivel expert si e destul de greu .

  14. #14 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Multumesc, probabil voi mai astepta (nu am terminat de completat nici Forza 6).

  15. #15 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Eu il joc pe Xbox One S, cu TV de 60 de cm diagonala, instalat pe un hard extern, care e probabil mai lent decat cel din consola. Se misca si arata foarte bine; din punct de vedere tehnic nu am ce sa ii reprosez. Cursele pe ploaie mai ales sunt superbe.

    Problemele mele cu Forza 7 tin de gameplay. AI-ul e absolut cretin - iti face pit manuver dupa ce il depasesti pe perioada de franare. Iar apoi faptul ca tu mereu pleci de la mijlocul plutonului (locul (11-13 din 24) iar in fata, in ficare cursa e acelasi avatar care pleaca mereu primul si e si cel mai rapid. Deci in campionatele cu mai mutle curse ai mereu handicap. Singurul mod in care pot sa fac fata (fara sa iau la arat plutonul in primul viraj) e sa cresc lungimea curselor. Adica de la 2-3 ture, la 7-10. Asta imi da suficient timp sa recuperez pozitiile si sa am sanse la victorie.

    Sincer, recomand doar la reducere masiva. Eu l-am prins cu 20 de lire pe ShopTo, acum vreo luna.

  16. #16 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Pacat ca nici la Forza 7 nu s-a introdus un sistem (macar unul "basic" cu un singur tur) de calificari. Mi-ar placea ca in viitoarele jocuri sa vad si ceva animatii la boxe. De asemenea, multiplayerul (aici ma refer doar la jocurile precedente) ar putea fi imbunatatit, acesta are potential dar parca prea este "sat fara caini", fara nici o regula. Multiplayerul din Forza chiar are potential dupa parerea mea.

  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar
    On September 15, 2021, Forza Motorsport 7 will reach End of Life status. This means that the game and its DLC will no longer be available to purchase in the Microsoft Store or available with Xbox Game Pass.

    However, after September 15, players who already own Forza Motorsport 7 will still be able to download and play the game and its associated content as normal. In addition, features like multiplayer and online services will still be accessible for those who own the game.

    For any Xbox Game Pass players who previously purchased DLC for the game, but not the game itself, we have good news! You will receive a token for the game through the Xbox Message Center so that you can continue playing Forza Motorsport 7. Token distribution will be through August 2. However, if after that date you have not received your token, please contact Xbox Support here. (Unused tokens will expire on September 15, 2023.)

    If you know someone who has yet to play Forza Motorsport 7, we are offering a discount on the game in the Microsoft Store through September 15.
    Forza Motorsport - Forza Motorsport 7 is Reaching End of Life

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Forza Motorsport 5 By tudyniuz in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 94 Last Post: 01-05-2015, 10:19
  2. Forza Motorsport 2 By Dj Mo in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 89 Last Post: 16-05-2012, 15:29
  3. Forza Motorsport 3 By Axeaxel in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1181 Last Post: 16-05-2012, 15:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts