Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11
Results 201 to 213 of 213

Thread: Ryse: Son of Rome

  1. #201 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    tot zic eu ca il continui pe partea de mp.. poate imi fac curaj si il reinstalez.

    acum un an a fost primul joc terminat pe xbone, si mi s-a parut ff bun... mai ales multiplayerul.

    l-am terminat si asa de "cuprins" eram ca m-am dus o saptamana la Roma sa stau "pe viu" in arena.
    dezamagit ca cea din realitate este jumatate decat cea din joc.

  2. #202 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am jucat si eu vreo 5 ore din el si pot zice ca e exact cum m-am asteptat sa fie. Nimic genial, gameplay repetitiv, situatii previzibile, story bunicel, grafica care uneori e wow si pretty fun. Camera e uneori stresanta ca iti fura din fov si nu vezi daca te ataca vreunul, parca exista uneori ceva lag la unele actiuni intre ce apesi si ce se intampla, iar inamicii se repeta mult prea mult intre ei. E genul de joc la care sper si imi doresc mult de tot o continuare, al doilea joc sunt convins ca ar rezolva multe, daca nu chiar toate problemele acestuia.

    I am happy with it, daca aveam Xbox la lansare cred ca as fi fost multumit.

  3. #203 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    I am happy with it, daca aveam Xbox la lansare cred ca as fi fost multumit.
    Bine zis! Pentru un titlu atat de grabit... si care vorba aceea, trebuia sa fie un arcade pentru Kinect... eu zic ca a fost foarte bun. Si a devenit si mai bun dupa tonele de update-uri si multiplayer. Desi core-ul sau e flawed, trebuie sa recunosti ca arata foarte bine fata de multe alte jocuri care s-au dorit a fi AAA titles...

    Incearca niste arene cu amicii... that's where the fun begins

  4. #204 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cum celelalte jocuri inca nu mi-au sosit, aseara am reusit sa il termin. Pe sfarsit a devenit frustranta camera si controlul. Am simtit un anumit lag intre ce apas eu si ce se intampla pe ecran. In plus, camera m-a impiedicat de multe ori sa apas pe ce trebuie la QTE. Per total povestea a fost ok, grafica spre wow iar gameplay-ul prea putin rafinat si cu probleme specifice unui joc aflat la prima iteratie.

    Nu pot sa nu compar cu titluri de pe PS4 de la lansare, pentru ca asta e vechimea jocului, iar intre ce exista exclusiv la Sony atunci, Killzone si Knack, Ryse imi place mult mai mult. Facuse MonkY o comparatie intre Ryse si The Order spunand ca el prefera Ryse dintre cele doua. Me too!

    Per total sunt foarte multumit si cu niste mici imbunatatiri ici-colo pe care le puteam avea inca de acum daca nu era grabit sa fie gata la lansarea consolei, urmatorul joc va fi senzatie. Cine joaca weekend-ul asta ceva MP sa imi dea un semn

  5. #205 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    ...

    Per total sunt foarte multumit si cu niste mici imbunatatiri ici-colo pe care le puteam avea inca de acum daca nu era grabit sa fie gata la lansarea consolei, urmatorul joc va fi senzatie. Cine joaca weekend-ul asta ceva MP sa imi dea un semn
    Eu cred ca intru la MP in weekend, din pacate Tudy nu te am la prieteni!

  6. #206 SP
    Senior Member nina's Avatar
    mi-am luat si eu ryse.pana il downloadez,pana il joc un pic sa am habar se face weekend
    as vrea sa joc coop in weekend.se ofera cineva?

  7. #207 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar

    Ryse: Son of Rome

    Am jucat vreo 20 % din campanie .. imi place . E drept ca luptele devin repetitive si adversarii seamana intre ei ( parca sunt frati ) dar nu vin ca oițele sa le tai , chiar sunt agresivi , se feresc de lovituri , unii au scut si trebuie sa le spargi garda inainte de a-i lovi .. etc . Combat-ul e ok si poate fi upgradat pe parcursul jocului . In God of War sau Dante's Inferno eroii taie juma' de ecran cu ce arme au .. nici chiar asa . Micile variatii dau substanța jocului : arunci cu sulițe in arcasi , dai drumul la un pod sa treaca oamenii tai , formezi o formatie de scuturi ca sa te aperi de arcași in timp ce inaintezi spre ei etc .. )
    Subiectul istoric reprezinta pentru mine un punct de atractie , as vrea sa gasesc si pe PS3 jocuri similare .



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #208 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Quote Originally Posted by Reveylle View Post
    Am jucat vreo 20 % din campanie .. imi place . E drept ca luptele devin repetitive si adversarii seamana intre ei ( parca sunt frati ) dar nu vin ca oițele sa le tai , chiar sunt agresivi , se feresc de lovituri , unii au scut si trebuie sa le spargi garda inainte de a-i lovi .. etc . Combat-ul e ok si poate fi upgradat pe parcursul jocului . In God of War sau Dante's Inferno eroii taie juma' de ecran cu ce arme au .. nici chiar asa . Micile variatii dau substanța jocului : arunci cu sulițe in arcasi , dai drumul la un pod sa treaca oamenii tai , formezi o formatie de scuturi ca sa te aperi de arcași in timp ce inaintezi spre ei etc .. )
    Subiectul istoric reprezinta pentru mine un punct de atractie , as vrea sa gasesc si pe PS3 jocuri similare .



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Cauta Assassin's Creed Brotherhood, actiunea se desfasoara tot in Roma.
    Am jucat pe generatia precedenta de console (in speta un Xbox 360) AC2, AC Brotherhood, AC Revelations si AC4, si pot sa spun ca am ramas placut surprins de toate, mai ales de ACB si ACR (jocuri pe care le-am si terminat).

    PS: Mie imi place faptul ca sistemul de combat este relativ usor, imi place sa ma relaxez cand joc, nu sa ma enervez

  9. #209 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar
    Intrebare : la ultimul nivel , uciderea lui Nero , merg pe acel culoar unde apar pretorienii unul câte unul , scena e cinematica , nu pot sa fac nimic , al treilea soldat ma omoara desi pe net am vazut ca se intampla invers . Am jucat pe very easy ca sa mearga mai repede , nu am ultimele upgrade-uri care necesita level 7 ( am doar 6 ) . Are vreo legatură ? Trebuie sa mai joc multiplayer sa fac level 7 ? Sau sa rejoc vreun stage ?

    Inca nu am inteles cum a ajuns el la concluzia ca Nero a ordonat uciderea familiei lui ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #210 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Reveylle View Post
    Intrebare : la ultimul nivel , uciderea lui Nero , merg pe acel culoar unde apar pretorienii unul câte unul , scena e cinematica , nu pot sa fac nimic , al treilea soldat ma omoara desi pe net am vazut ca se intampla invers . Am jucat pe very easy ca sa mearga mai repede , nu am ultimele upgrade-uri care necesita level 7 ( am doar 6 ) . Are vreo legatură ? Trebuie sa mai joc multiplayer sa fac level 7 ? Sau sa rejoc vreun stage ?

    Inca nu am inteles cum a ajuns el la concluzia ca Nero a ordonat uciderea familiei lui ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Îmi cer scuze că intervin, dar unii nu l-au terminat și ar fi fost frumos să spui măcar spoiler free sau să utilizezi butonul de spoiler alert.

  11. #211 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar
    Hei , nu e ca si cum e aparut ieri jocul ... Povestea este liniară , nu exista rasturnari de situatii ca in filme . Mi-as dori sa gasesc informatii aici , sa fac trafic site-ului , nu pe Youtube .


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. #212 SP
    Member Svart's Avatar
    Pai daca e asa de liniara povestea ma tot minunez cum de tu nu intelegi cum Marius (asta e protagonistul, fyi) a ajuns la concluzia logica referitoare la Nero. Jocul e atat de liniar ca face o bucla in timp de la inceput pana la sfarsit, asta fiind definitia liniaritatii, nu-i asa?

  13. #213 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar
    Svart , eu l-am jucat pe repede inainte , ca-mi expira live-ul si nu-l mai pot accesa dupa aceea . Nu e cazul de ironii .


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11

Similar Threads

  1. Problema Ryse Son Of Rome By noss <3 ciorica in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 12 Last Post: 27-06-2014, 12:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts