Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 338 of 395 FirstFirst ... 238 288 328 336 337 338 339 340 348 388 ... LastLast
Results 6,741 to 6,760 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6741 SP
    Member solaru's Avatar
    Pt asta ai nevoie de o aplicatie care nu exista pe console, evident.

  2. #6742 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by solaru View Post
    Pt asta ai nevoie de o aplicatie care nu exista pe console, evident.
    Din pacate exista. TOrrex tocmai a trecut certificarea UWP ca aplicatie de Xbox One
    Torrex Pro is officially available on the Xbox One for your BitTorrent needs | Windows Central
    Eu unul insa nu as folosi asa ceva...

    PS Also astazi dezvolatorii VLC Player au anuntat ca au trimis UWP-ul de Xbox One spre certificare
    https://mspoweruser.com/vlc-xbox-one-submitted-store/

  3. #6743 SP
    Member solaru's Avatar
    Ehh... asta nu inseamna ca va ramane in store. Partea misto e ca e pe bani (sic!). Fisierele de torente trrebuie adaugate manual de pe un stick usb.
    Cea mai faina treaba e ca ceea ce downloadezi e transparent pentru ei...la cont ai atasat un card... numai bine in caz de amenda

  4. #6744 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Domnu' Solaru uiti ceva: programele de torrent sunt legale, la fel ca si emulatoarele. Ceea ce treci prin ele (torrenti de filme, iso-uri, etc...) sunt ilegale
    Ca si la VLC, nu este nimic rau daca te uiti cu el la mkv-rile filmelor facute de tine de la serbarea copilului, sau cu prilejul ultimei excursii. In schimb la cele de pe .net....e alta mancare de peste

  5. #6745 SP
    Junior Member adixus's Avatar
    cine ar sta sa downlodeze torrenti pe consola? ala care are consola....cred ca are si un amarat pe pc

  6. #6746 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Domnu' Solaru uiti ceva: programele de torrent sunt legale, la fel ca si emulatoarele. Ceea ce treci prin ele (torrenti de filme, iso-uri, etc...) sunt ilegale
    Ca si la VLC, nu este nimic rau daca te uiti cu el la mkv-rile filmelor facute de tine de la serbarea copilului, sau cu prilejul ultimei excursii. In schimb la cele de pe .net....e alta mancare de peste
    Nu am uitat! tocmai de aceea am zis ca ceea ce downloadezi e transparent pt ei...in caz ca iei continut protejat iti vine mai repede amenda.

  7. #6747 SP
    Junior Member Meff's Avatar
    Salutare tuturor, am cumparat de pe cdkeys.com ac unity digital code si cand incerc sa ii dau redeem de pe pc, dar primesc urmatoare eroare : Check the instructions that came with your code. You might need to redeem it on a different web page. Care sa fie problema.

  8. #6748 SP
    Junior Member adixus's Avatar
    incearca sa il bagi din consola

  9. #6749 SP
    Junior Member Meff's Avatar
    Voi incerca, acum sunt la munca, cand ajung acasa incerc. Multumesc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #6750 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    Quote Originally Posted by Meff View Post
    Salutare tuturor, am cumparat de pe cdkeys.com ac unity digital code si cand incerc sa ii dau redeem de pe pc, dar primesc urmatoare eroare : Check the instructions that came with your code. You might need to redeem it on a different web page. Care sa fie problema.
    http://support.xbox.com/en-US/billin...-prepaid-codes

    Aici bagi codul https://login.live.com/login.srf?wa=...&pcexp=false#/

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  11. #6751 SP
    Junior Member Meff's Avatar
    Acolo am bagat codul si-mi apare scris cu rosu ce am zis mai sus


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #6752 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    Incearca cu tunnelbear pe tara pe care ai contul, daca nu direct in consola!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  13. #6753 SP
    Junior Member Meff's Avatar
    Am incercat si cu vpn, a mai ramas sa incerc din consola


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 07-10-2016 at 10:19 ----------

    Am rezolvat din aplicatia xbox pentru telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #6754 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Aceeasi problema o am si eu. Sunt nou pe XBOX. Consola nu e acasa e pe la un prieten ca sunt in renovare. Incercand sa profit de preturile bune am luat 2 jocuri de pe cdkeys. Am incercat sa le bag pe contul meu de Windows care e pe Romania. Nu a mers pe nici un Browser sau aplicatia xbox de pe Windows 10. Nu a mers nici cu TunelBear.
    In schimb am luat aplicatia xbox de pe IOS si pe acelasi cont a mers sa dau redeem. Sincer nu stiu daca a mers ca nu pot sa vad jocurile nicaieri ca le-as avea pe cont. Daca alt redeem nu mai merge. O sa incerc cand vine consola acasa.

    Eu tot nu m-am prins cum e cu tarile la XBOX. Tot pe aici pe forum mi s-a recomandat sa iau jocuri pe contul meu de windows pt cross-play. Dar prin ghid spune ca trebuie sa fii pe UK sau US sa ai GOLD.

  15. #6755 SP
    Junior Member Meff's Avatar
    Daca ai bagat codul si ai dat redeem, atunci sigur este in cont


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #6756 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Aceeasi problema o am si eu. Sunt nou pe XBOX. Consola nu e acasa e pe la un prieten ca sunt in renovare. Incercand sa profit de preturile bune am luat 2 jocuri de pe cdkeys. Am incercat sa le bag pe contul meu de Windows care e pe Romania. Nu a mers pe nici un Browser sau aplicatia xbox de pe Windows 10. Nu a mers nici cu TunelBear.
    In schimb am luat aplicatia xbox de pe IOS si pe acelasi cont a mers sa dau redeem. Sincer nu stiu daca a mers ca nu pot sa vad jocurile nicaieri ca le-as avea pe cont. Daca alt redeem nu mai merge. O sa incerc cand vine consola acasa.

    Eu tot nu m-am prins cum e cu tarile la XBOX. Tot pe aici pe forum mi s-a recomandat sa iau jocuri pe contul meu de windows pt cross-play. Dar prin ghid spune ca trebuie sa fii pe UK sau US sa ai GOLD.
    Daca mergi pe account.microsoft.com la billing info ce adrese ai? in functie de ce adrese ai bagate... ai personal account Ro, Personal Account US, etc.
    Consola pe ce tara ai initializat-o?

  17. #6757 SP
    Member chios's Avatar
    Din ce in ce mai bine 'Prepare for three more massive games to hit The Vault this year – EA Sports™ UFC® 2 and Mirror’s Edge™ Catalyst arrive in November, and Star Wars™ Battlefront™ lands in December.'

  18. #6758 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    @solaru la account.microsoft.com am RO - Personal account. Consola nu am initializat-o pe nimic ca nu am desfacut o inca.

  19. #6759 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    @solaru la account.microsoft.com am RO - Personal account. Consola nu am initializat-o pe nimic ca nu am desfacut o inca.
    Trebuie sa-ti adaugi inca o adresa de US sau Uk (recomand US pt preturi in US mai OK - alege un stat fara taxe, de ex Delaware). Cand vei initializa consola sa o pui pe aceeasi tara (US sau UK). Ar fi bine sa modifici si adresa de la "Personal Info" din contul Microsoft, sa o pui pe cea din US (sau UK daca asta ai ales). Dupa asta ar trebui sa-ti apara si un Personal Account-US.

    Ca si recomandare generala- cand mergi pe xbox.com (pe site, nu pe store din Win10) sa modifici tara din partea de jos a paginii in US sau UK.
    daca vrei sa verifici jocurile de pe contul tau le poti vedea aici: My games.

    Sper ca a fost de ajutor. daca ceva nu e ok... posteaza aici si ii dam de cap.

  20. #6760 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by solaru View Post
    Trebuie sa-ti adaugi inca o adresa de US sau Uk (recomand US pt preturi in US mai OK - alege un stat fara taxe, de ex Delaware). Cand vei initializa consola sa o pui pe aceeasi tara (US sau UK). Ar fi bine sa modifici si adresa de la "Personal Info" din contul Microsoft, sa o pui pe cea din US (sau UK daca asta ai ales). Dupa asta ar trebui sa-ti apara si un Personal Account-US.

    Ca si recomandare generala- cand mergi pe xbox.com (pe site, nu pe store din Win10) sa modifici tara din partea de jos a paginii in US sau UK.
    daca vrei sa verifici jocurile de pe contul tau le poti vedea aici: My games.

    Sper ca a fost de ajutor. daca ceva nu e ok... posteaza aici si ii dam de cap.
    Mersi mult de informatii.
    Am o singura intrebare. Ca sa adaug inca o adresa trebuie obligatoriu sa bag un cont de paypal sau card si numarul meu de telefon?. Singura varianta care am gasit-o sa adaug o noua adresa a fost la "add new payment option.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 338 of 395 FirstFirst ... 238 288 328 336 337 338 339 340 348 388 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts