Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 377 of 395 FirstFirst ... 277 327 367 375 376 377 378 379 387 ... LastLast
Results 7,521 to 7,540 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7521 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pentru o vreme am sperat ca vom beneficia la un moment dat macar de ceva de genul Xbox Live WorldWide aka 'pentru prosti', pierzandu-mi speranta ca Romania va primi vreodata Xbox Live si ca va avea propriul domeniu www.xbox.com/ro-ro...
    M-am trezit insa repede si m-am spalat cu apa rece pe ochi dandu-mi seama ca din World Wide fac parte atat tari bogate fara Xbox Live cum ar fi Islanda, Bahrain etc, cat si Albania si Mozambique, facand astfel incompatibila existenta unui marketplace world wide... pentru ca nu au cum sa alinieze preturile la jocuri, servicii subscriptii si asa mai departe.
    Asa ca, tristetea continua si speranta moare ultima dar moare incet si sigur...

  2. #7522 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O să avem și Xbox Live in Romania, eu zic că anul viitor

  3. #7523 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    O să avem și Xbox Live in Romania, eu zic că anul viitor
    Te rog incurajeaza-ma si spune-mi in baza a ce, da-mi putina speranta ca visez la momentul asta de un deceniu si a devenit obsesie

  4. #7524 SP
    Member musat's Avatar
    Si de ce exista magazin PS in Ro? Nu au probleme si ei cu preturile in diferite regiuni ale lumii? Dar ei au putut si de aia ma au ca client. De ce trebuie sa fac tot felul de smecherii (VPN, carduri cumparate de aiurea, etc) pentru a cumpara jocuri legal? Practic ii rugam sa ne ia banii nostri si ei stramba din nas.

  5. #7525 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu stiu de ce vorbiti de vpn si carduri dubioase pentru ca eu am adaugat cardul romanesc Mastercard de la Unicredit la contul de live si platesc oricand fara probleme...am cont de UK, ultima achizitie a fost Nier Automata si l-a luat instant, acum o luna. Wt
    Ce vpn ce... nu inteleg...
    Apoi, poti oricand sa iti iei un gift card valoric si again cumperi instant mie mi-au trimis codul in 2 minute.
    Ca sunt niste ***** care vand un produs legal fara a oferi suport da, sunt 100% de acord. Dar sunt cu ei de 10 ani, nu pot sa ma sucesc acum, I’m too old for this ****...

    Probleme tehnice nu sunt dar vad ca lumea este deranjata de lucruri tehnice. Cu un card romanesc xbox live este fully functional si usable in Romania, ideea in sine ar trebui sa va deranjeze.
    Eu fac edem cerebral ca le dau bani la astia si ei nu ma recunosc, in schimb daca eram slovac din localitatea Dudnitza era ok. Aici e problema nu ca vpn & stuff nu exista asa ceva totul e la un click distanta.

  6. #7526 SP
    Member dtancu's Avatar
    Confirm, imi merge si mie cu Visa in RON de la BRD pe cont de UK fără probleme.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  7. #7527 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pai nu e nimic de confirmat, eu am Paypal de US cu MAstercard de BCR, merge totul ok. Se plang insa cei care vor sa descarce de pe Live (sau sa cumpere) jocuri de X360 care intradevar sunt region locked.

  8. #7528 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Pai nu e nimic de confirmat, eu am Paypal de US cu MAstercard de BCR, merge totul ok. Se plang insa cei care vor sa descarce de pe Live (sau sa cumpere) jocuri de X360 care intradevar sunt region locked.
    Am inteles acum, da, asa o fi, eu abia am timp sa joc ce am in backlog pentru Xbox One si PS4 asa ca nu mi-am pus problema niciodata de Xbox 360 games.

  9. #7529 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Eu nu inteleg un lucru: Cum mama ma-sii sa nu vi se para normal ca M$ inchide circuitul banilor in natura? Locatie Ro, card Romanesc, dar contul pe US cu adresa gasita pe Google. Adresa contului M$ sa corespuna cu adresa cardului bancar sau a contului de Paypal. Problemele apar la schimbatul regiunii, detaliilor bancare, etc iar in serverele lor se aprind beculete, Frauda. Eu am contul pe UK, adresa, card, Paypal. Dar am si o adresa de US pe Delaware, stat fara taxe suplimentare, pusa ca other. Insa nu mai pot da nici eu redeem la codurile in dolari de pe PC, nici cu schimbat locale nici cu vpn, nimic. (Coduri valorice pentru ca nu am putut adauga o metoda de plata gen Paypal sau card deja atasat platilor in UK) Singura solutie gasita..si pana acum merge e sa intru in setarile consolei si sa o trec pe US, limba si locatie, restartez, dau redeem la codul in dolari, achizitionez ce am de luat, schimb iarasi totul pe UK si binenteles inca un restart. Dar merge, macar. Doua tipuri de valuta pentru doua locatii. Insa atentie: eu nu am schimbat vreodata regiunea contului.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2018-09-21-19.38.10.png

  10. #7530 SP
    Senior Member nina's Avatar
    raiffensen mastercard,nu pot cumpara nici prin vpn xbox one games,doar cand face tunnelbear update de versiune atunci merge pentru scurt timp(cel putin mergea ca nu am am testat)

    in schimb pot da redeem fara vpn(pe ip de ro) la gift cards de gold si $ fiindca am cont de us si adresa de us si dau redeem de pe pc


    fara cdkeys si pc game supply sunt mort

  11. #7531 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    te complici inutil nina, cea mai simpla metoda este cu paypal de US (nu ro cum au multi). Creezi contul de paypal (ideal cu Tunnel bear activ pe US), setezi tara US, apoi bagi adresa ca la contul de Xbox. Adaugi cardul in contul de Paypal si la final adaugi contul nou creat de Paypal ca metoda de plata la Xbox.

  12. #7532 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    https://www.windowscentral.com/all-b...nt-inside-xbox



    Xbox Avatars

    • New Xbox Avatars are already available to Xbox Insiders, but they're launching for everyone in October.
    Xbox Game Pass

    • Wolfenstein: The New Order, Metro 2033 Redux, Forza Horizon 4, Westerado: Double Barreled, Lego Indiana Jones, Split/Second, and Shantae: Half-Genie Hero are joining Xbox Game Pass in October.
    Games with Gold

    • Overcooked!, Stuntman: Ignition, Victor Vran, and Hitman: Blood Money are October's free Xbox Games with Gold.
    Mouse and Keyboard

    • Xbox One is officially getting mouse and keyboard support soon. Razer is partnering with the company to release Xbox One mouse and keyboard accessories.
    Fortnite

    X018

    • Microsoft is hosting "X018" event in Mexico City in November where the company promised new announcements.

  13. #7533 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Postez aici pentru ca sunt sanse mai mari sa vada cineva mai repede. Este cineva stabilit intr-o tara europeana cu store oficial Microsoft dispus sa ma ajute cu o mica problema? Am nevoie de un numar de telefon pe care sa trimita cei de la microsoft un cod de verificare in vederea deblocarii unui reward din cadrul programului Microsoft Rewards. Dau o bere virtuala

    ---------- Post added 07-10-2018 at 19:06 ----------

    ^ Am rezolvat!

  14. #7534 SP
    Senior Member nina's Avatar
    deci ai facut ce scrisesem? eu mi-am scos 15$ din rewards
    plus ca faci puncte daca cumperi jocuri virtuale

  15. #7535 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  16. #7536 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    A mai observat cineva INPUT LAG la xbox one cu jocurile BC de pe xbox360?

    Eu am incercat astazi Blac Ops 1 si este ingrozitor input lag-ul.

  17. #7537 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Am jucat Bayonetta, RDR, Dead Space 1/2/3, Fable. Nici o problema cu input lag-ul.
    Joc pe One X, nu stiu daca e vreo diferenta.

  18. #7538 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,

    De cateva zile imi face Sign Out automat de pe profil si daca n-as fi in mijlocul unui quest cand ma intoarce la title screen ar fi o treaba dar imi vine sa il sparg efectiv.
    Mi se intampla si de cate 3-4 ori pe sesiune de gaming, aseara chiar dupa ce am ajuns conducand 12km la un Showcase in Forza a facut sign out si mesajul mortii "you are being returned to title screen".
    Il sparg cu patima.

    A mai patit cineva asa ceva? Am citit ca este known issue cu Xbox Live de la ultimul update... la mine nu s-a rezolvat cu stergerea profilului si readaugarea lui pe consola.

  19. #7539 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Dupa ce am citit mesajul tau am realizat ca si eu am patit dar o singura data. E drept ca nu am prea deschis consola in ultima vreme.

  20. #7540 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    2 noi studiouri cumparate de Microsoft , Obsidian si inXile


    https://www.eurogamer.net/articles/2...nt-acquisition

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 377 of 395 FirstFirst ... 277 327 367 375 376 377 378 379 387 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts