Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 395 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 174 224 ... LastLast
Results 2,461 to 2,480 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2461 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Intradevar e vorba de filtre si totusi la o prima vedere imaginea pe Xbone pare mai sharp si mai saturata - ceea ce e placut ochiului, cu toate ca aliasing'ul e varza pe Xbone si aici se vede rezolutia inferioara.

    (intre 720p si 900p nu sunt 50% mai multi pixeli just sayin'. Si eu sunt fan PS dar hai sa incercam sa fim obiectivi and give credit where credit is due)

  2. #2462 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Ai dreptate, nu exista o diferenta de 50% ci de 56%. My bad

    Nu stiu cum poti considera culorile suprasaturate ca fiind placute ochiului dar na fiecare cu pasaricile sale.

  3. #2463 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    720p = 1280 x 720 = 921.600 pixeli
    900p = 1600 × 900 = 1.440.000 pixeli

    900p are cu 50%+ mai multi pixeli decat 720p.

  4. #2464 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Drace ... v-ati apucat sa numarati pixelii la Xbox. Ce urmeaza? Culorile?

  5. #2465 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Acuma incearca sa justifice ca nu Xbox One e mai tare ca PS4. Incearca sa arete ca pixelii lu aia parca is mai buni oleaca ca ailalti.

  6. #2466 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    Acuma incearca sa justifice ca nu Xbox One e mai tare ca PS4. Incearca sa arete ca pixelii lu aia parca is mai buni oleaca ca ailalti.
    Nu, acum se incearca justificarea unei investitii de ~2.000 lei in Xbox One sau a 1.800 lei in PS4. Daca acum la inceput de drum apar jocuri la 720p, dupa 2 ani cand cerintele vor fi din ce in ce mai mari ce facem ne jucam la 480p?

  7. #2467 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Mi-e mi se pare corect pretul tocmai ca iti baga si Kinect'u la pachet. Xbox tu esti tata lor !

  8. #2468 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    ^ Ba nu,eu sunt!

  9. #2469 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    Mi-e mi se pare corect pretul tocmai ca iti baga si Kinect'u la pachet. Xbox tu esti tata lor !
    As vrea sa-si bage kinect'u altundeva .
    Trebuiau de la inceput sa scoata un pachet doar cu consola care sa coste 300-350$.
    In momentul de fata dai cu 100$ mai mult pe xbox si primesti consola inferioara.
    Dar puterea consolei nu inseamna totul, asa cum a demonstrat Wii-ul in generatia anterioara.
    Diferenta este ca Wii a fost intotdeauna cea mai ieftina dintre cele 3 console.

  10. #2470 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic sa asteptati lansarea oficiala... pentru a da verdicte. Observ ca deja unii sunt atat de inraiti incat nici nu mai iau in considerare diferente de 50% or more. Sau mai rau, deja spun ca e normal ca X1 sa coste 2700 RON (vezi Altex) pentru ca primesti si Kinect.

    andreiaka: astept ziua in care o sa muncesti ca sa-ti poti cumpara consolele si jocurile din propriul salariu. Sunt curios daca atunci ti se va parea la fel de tare.

  11. #2471 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Cel mai dureros ar fi ca si jocurile multiplat lansate pe PS4 sa aibe de suferit din cauza puterii reduse de procesare a Xbox, exact cum s-a intamplat o multa perioada de timp cu gamingul de PC, degeaba aveai ultra configuratii, daca jocurile era portate execrabil de pe console si abia daca vedeai diferente.
    Stiu ca la treaba asta a avut o influenta f. mare si pirateria, dar la fel de mare era si lenea developerilor.

  12. #2472 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu zic sa asteptati lansarea oficiala... pentru a da verdicte. Observ ca deja unii sunt atat de inraiti incat nici nu mai iau in considerare diferente de 50% or more. Sau mai rau, deja spun ca e normal ca X1 sa coste 2700 RON (vezi Altex) pentru ca primesti si Kinect.

    andreiaka: astept ziua in care o sa muncesti ca sa-ti poti cumpara consolele si jocurile din propriul salariu. Sunt curios daca atunci ti se va parea la fel de tare.
    MonkY de ce costa 2700 de ron Xbone la Altex?Mai vine cu un extra controler + joc?

  13. #2473 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    MonkY de ce costa 2700 de ron Xbone la Altex?Mai vine cu un extra controler + joc?
    Nope... nu are absolut nimic extra. Doar consola, un gamepad si kinect-ul! Si bineinteles, taxe, adaos, profit, and so on

  14. #2474 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ha! Desi am comandat-o tarziu (pe 17 Octombrie)... mi-au trimis acum email cei de la Amazon.co.uk cum ca mi s-a modificat un pic comanda. Vad ca mi-au bagat Xbox One Day One Edition (cu free Fifa 14 download code) in locul celei normale. Totodata mi-au trimis si un estimate delivery (care pana acum era neconfirmat): "25 Nov 2013 - 3 Dec 2013".

    Nu ma omor eu dupa Fifa 14, dar pentru Xbox One Commemorative controller... sa fie primit!
    Attached Images Attached Images xbox-one-09.jpg

  15. #2475 SP
    Member cipvas's Avatar
    Culmea...la Altex controlerul de PS4 e 200 lei pe cand cel de Xbone e 300 lei. Cam mult...

  16. #2476 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Bravo boss, felicitari pentru Day One ! Iar Fifa 14 nu e ceva extraordinar, dar daca vine moka sa fie primit

  17. #2477 SP
    Member dtancu's Avatar
    Congrats MonkY!
    Nu e numai controllerul ci si un achievement special day one. Aceeași ediție o am si eu de la Amazon.

  18. #2478 SP
    Member Ramon's Avatar
    Cat dureaza livrarea la amazon? Ca banuiesc ca nu e chiar day one.

  19. #2479 SP
    Member dtancu's Avatar
    Depinde ce alegi ca livrare.
    2 zile pe UPS din UK pt mine.

  20. #2480 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asa e... de obicei cu livrarea standard, dureaza cam 2-3 zile. Depinde de mai multi factori (daca a prins weekendul de exp. sau din ce depozit vine). Am avut parte si de livrari "soc" de genul am comandat azi dimineata si le-am avut maine seara.

    Pe mine ma distreaza ca poti comanda de pe amazon.co.uk si vine din Germania... au o retea de livrari incredibila. Pana acum insa, livrarile din UK au batut intotdeauna livrarile din Germania. De ce, nu stiu...

    In cel mai rau caz, livrarea poate dura o saptamana, si asta se intampla cand mai ajunge la Posta Romana. Nu pot inca sa imi dau seama de ce unele vin prin curier si altele prin Posta (la acelasi tip de livrare - eu am luat 99% standard delivery).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 395 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 174 224 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts