Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 194 of 395 FirstFirst ... 94 144 184 192 193 194 195 196 204 244 294 ... LastLast
Results 3,861 to 3,880 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3861 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca te referi la Amazon Instant Video, da merge, gasesti metoda aici pe site, vezi topicul Netflix, sunt aceleași setari

  2. #3862 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    No cum stam? A trecut cineva la HDD extern? Eu tare as vrea sa trec de luna viitoare si m-am gandit sa aleg modelul asta:
    De mers clar merge mai bine deci nici nare rost sa mai stam la discutii.
    Avand in vedere ca My Passport Ultra vine cu encriptare, ti-as recomanda unul care sa fie "worry free" la treaba asta (si e si un pic mai rapid - de fapt cred ca e cel mai rapid hdd extern de 5400RPM de pe piata): HDD extern Seagate Backup Plus Slim 2TB, 2.5", USB 3.0, Carcasa metalica, Negru. Daca insa vrei ceva mai rapid si mai ieftin si nu te deranjeaza alimentarea externa, mergi pe asa ceva: HDD extern Seagate Expansion 2TB, 3.5", 7200rpm, 32MB, USB 3.0, Negru. Dai cu aproape 200 RON mai putin, ai tot 2TB, insa la 7200 RPM (si nu 5400). Daca minuni n-o sa faca la transfer XO-ul, cel putin timpul de acces va fi mai mic. Singurul downside real este alimentarea externa.

  3. #3863 SP
    Member fpalexb's Avatar
    RonanN1 eu am am de aproape 1 luna un HDD Seagate cu o capacitate de 4TB (#13058).

    Dupa cum am mentionat si in acel subiect, nu am reusit sa fac poze, sper sa revin in cel mai scurt timp.


    AlexB

  4. #3864 SP
    Banned TheStranger's Avatar
    Ronan,acelasi model l am cumparat si eu acum 1 luna.merge perfect.prise,amazon merge perfect.si netflix si hulu.

  5. #3865 SP
    Member patrutalex's Avatar
    Cum ii mai ok sa iau dvd cu jocul original sau sa cumpar jocul direct si il instalez? Cum recomandati?

  6. #3866 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Depinde ce urmaresti. Retail nu are rost sa cumperi decat daca faci colectie, sau daca vrei sa vinzi jocul dupa ce il termini. Avantajul la digitale e ca nu risti sa strici unitatea optica.

  7. #3867 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  8. #3868 SP
    Junior Member Andrewok's Avatar
    Depinde de jocuri as spune eu. De exemple, eu iau jocurile multiplayer ,pe care stiu ca le voi juca mult timp de acum incolo, in varianta digitala (care este si mai ieftina la lansare ~60$=200RON), gen Destiny, Diablo 3, Titanfall s.a. , iar pe cele story-based, singleplayer le iau pe disc pentru a le putea schimba/vinde odata ce termin cu ele. All in all, depinde de preferinte..

  9. #3869 SP
    Member patrutalex's Avatar
    Ms de sfat , cele digitale raman pe cont chiar daca schimbi consola ?

  10. #3870 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Da se pot redownloada, atata vreme cat stii mailul si passwordul pe care le-ai folosit pentru a te inregistra pe live.

  11. #3871 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Monky, asta e la 5400? (ca nu scrie si nici pe web n-am gasit raspuns asa rapid) sau e un standard pt. cele fara alimentare sa fie la 5400? (habar n-am).
    Niciodata n-am avut HDD Extern fara alimentare, de aia intreb. Nu ma deranjeaza sa iau unu cu alimentare doar ca no...pe XO as vrea unu fara.

  12. #3872 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, este la 5400. De fapt, nu exista HDD de 2TB la 7200RPM si 2.5" (doar 3.5"). Cel mai mare de 2.5" la 7200RPM este de 1TB (trebuia sa apara si modelul de 1.5TB, dar 2TB inca nu sunt sanse). Desi are rata de transfer buna si cel de 5400... eu folosesc numai Ultra-uri de ceva vreme, in special pt. ca au encriptare (si parola - ceea ce Seagate & Co nu ofera), normal ca nu se compara cu unul de 7200RPM.

  13. #3873 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    E posibil sa vada diferente la..sa zicem loading time, fata de unul la 7.200 rpm? Oare LaCie ce hdd-uri interne folosesc? Gen asta: HDD Extern LaCie Porsche Design P9230, 2TB, 3.5", USB 3.0 - eMAG.ro

  14. #3874 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu cred ca se simte acea diferenta asa mult

  15. #3875 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Consola Xbox One + joc Sunset Overdrive
    disponibil pentru precomanda ...

  16. #3876 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Din cate am vazut pe web ORICE hdd extern (USB 3.0) imbunatateste performantele consolei (aici vb. de loading times, etc).

  17. #3877 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    E posibil sa vada diferente la..sa zicem loading time, fata de unul la 7.200 rpm? Oare LaCie ce hdd-uri interne folosesc? Gen asta: HDD Extern LaCie Porsche Design P9230, 2TB, 3.5", USB 3.0 - eMAG.ro
    Acum, depinde cat de "grabit" esti. Unii simt, altii ca mine de obicei au nevoie de un loading time (pana imi aprind o tigare, pana pun de o cafea... mai o berica). Normal ca e optim chiar si un SSD, urmat de 15.000 - 10.000 - 7.200 - 5.400 RPM. Din teste poti spune ca e o diferenta minora, dar nici nu cred ca au optimizat accesul pe USB 3.0 cei de la Microsoft.

    Da, acel model cred ca are HDD de 7200 RPM inside... dar nu e nici pe departe cel mai rapid HDD pe USB 3.0. Costa si mult (probabil datorita design-ului).

  18. #3878 SP
    Member anes's Avatar
    Xbox Live Gold Members Can Play Forza Motorsport 5 Free This Weekend on Xbox One

    As we gear up for the launch of Forza Horizon 2 on Sept. 30, we’re excited to announce that all Xbox Live Gold members can enjoy Forza Motorsport 5 for free this entire upcoming weekend. Beginning at 12:01 a.m. PDT, Thursday, Sept. 4 through 11:59 p.m. PDT, Sunday, Sept. 7, Gold members in Xbox One markets can play the newest entry in the highest-rated racing franchise* of the past decade, Forza Motorsport 5, in entirety and for free.

  19. #3879 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, urmeaza sa-mi iau si eu in urmatoarele saptamani o jucarie d-asta si am cateva intrebari.

    Editia fara kinect este cumva o revizie mai noua si n-ar mai exista risc de unitate blu ray defecta sau alte probleme cu alimentatoare sau ce tot mai aveau ei ? Sau este exact aceiasi revizie, doar ca au scos kinect-ul din pachet ?

    La X360 aveam in pachet 3 coduri de cate 1 luna de xbox live. Mai exista asa ceva si aici ? Nu de alta, dar odata cumparat, abia dupa inca o luna (cred) o sa-mi pot lua live pt 1 an si as vrea sa am ce sa fac luna aia.

    As vrea sa-mi fac un user nou, special pentru Xbox One. Cum e mai ok ? Pe UK sau pe US ? Punctele Xbox Live stiu ca nu au treaba cu regiunile, dar ce setari trebuie sa fac la calc/router/xbox pentru a putea folosi cam tot ce pot din consola ? (eventual link catre site-uri externe sau ceva postat pe aici si nu am vazut eu).

    Consola o voi lua de la Altex (card de credit cu rate fara dobanda) intrucat am vazut ca au cam cel mai bun pret din magazinele partenere, dar ma oftic ca nu au si ei vreun bundle cu un joc, eventual si ceva interesant
    Ar fi cazu sa mai astept sa iasa ceva ? Daca iese, o sa se mareasca si pretul consolei la bundle ? Sau jocul ala chiar este "free", adica inclus in consola ?

    Stiu, intrebari cam idioate, dar prefer sa aflu cam tot ce pot inainte sa ma trezesc cu ea acasa si sa vad ca nu ma descurc cu nimic.

  20. #3880 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu iti place varianta pe alb? Am văzut ca e la precomanda Sigur e vb de revizie

    LE: ai si joc si e mai scumpa cu 50 de lei, eu spun ca merita
    http://www.altex.ro/consola-xbox-one...nset-overdrive

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts