Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 199 of 395 FirstFirst ... 99 149 189 197 198 199 200 201 209 249 299 ... LastLast
Results 3,961 to 3,980 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3961 SP
    Junior Member Andrewok's Avatar
    Cineva pe aici cu pre-order la Destiny pt. Xbone? Sunt curios daca am cu cine face raid-uri, in cazul in care l-as lua zilele astea.

  2. #3962 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum pot sa sterg un joc/demo de pe consola ?

    Am luat ieri demo la FIFA 14, am dat acum uninstall si vad ca mi-a ramas in dreapta la "Ready to install" si banuiesc ca a ramas inca pe HDD kit-ul si vreau sa-l sterg cu totu.

  3. #3963 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Jeez, chiar atat de intortocheat e meniul xone-ului ?

  4. #3964 SP
    Junior Member Andrewok's Avatar
    Din cate stiu eu, nu poti. Oricum jocul a fost sters in totalitate de pe hard, asa ca nu iti mai face probleme.
    P.S. Mai exista si google cand ai probleme..

  5. #3965 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am cautat deja, dar peste tot spune doar sa dau Uninstall si atat. Dar nu inteleg totusi daca asta sterge tot de pe HDD, sau ramane kit-ul de instalare. Pentru ca daca nu ramanea, e absurd sa am sectiunea de Ready to install...

    Off...sistem de operare facut cu picioarele...la fel ca windows-ul. MacOS sa traiasca

  6. #3966 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Stie cineva de ce merge sa joc Forza 5 fara disc in unitate? Am observat asta sambata seara cand am dat play la Forza 5 cu discul de Diablo 3 in unitate, apoi mi-am dat seama de greseala...dar a mers si fara..???

  7. #3967 SP
    Junior Member Andrewok's Avatar
    Pentru ca este free weekend-ul acesta. Toata lumea il poate downloada si juca.

  8. #3968 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, cum inregistrez de pe consola cu butonu ala de pe gamepad ?

    Mi-am instalat Upload si Upload Studio. Trebuie sa mai instalez ceva ? Am vazut ca in Forza 5 am putut sa inregistrez ceva (chiar de pe iPad) dar spre ex in FIFA 14 nu merge. Nu se poate in toate ?

    Si unde le pot urca ? Sau downloada ?

  9. #3969 SP
    Senior Member nina's Avatar
    un nou update de 256 mb parca si e doar live tv stability

    Xbox One Operating System Versions & System Updates

  10. #3970 SP
    Junior Member RoSeawolf's Avatar
    Am si eu o intrebare , ma ocup cu vanzarea de jocuri pentru xbox one .
    De ce majoritatea prefera sa cumpere DISCURI si nu CdKeyuri (care odata activate le ai pe cont toata viata) ???

  11. #3971 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Pentru ca vor sa le poată vinde după ce îl joaca. Și nu numai în cazul jocurilor de xone.

  12. #3972 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Probabil ca multi urmaresc o eventuala revanzare..

  13. #3973 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RoSeawolf View Post
    De ce majoritatea prefera sa cumpere DISCURI si nu CdKeyuri (care odata activate le ai pe cont toata viata) ???
    Pentru ca disk-urile le poti revinde/imprumuta oricand, pe cand cdkey-ul odata folosit, aleluia (doar sa vinzi tot contul). In plus, multi sunt colectionari, care prefera sa-si vada (miroasa, palpeze, etc.) toata colectia de jocuri...

    Un alt motiv ar fi acela ca poate peste 10 ani Microsoft va opri serviciul pt. Xbox One... cei cu retail se pot juca linistiti, cei cu digital vor fi obligati sa treaca la Xbox Three, or whatever...

  14. #3974 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Pentru ca discurile se pot revinde, ce este digital nu, plus ca cumpararea de la diverse persoane de cd-key-uri nu este verificabila, respectiv discul il poti verifica, cd-key-ul nu se poate si mergi la noroc.

    Cred ca este cel mai bun raspuns.


    AlexB

  15. #3975 SP
    Junior Member RoSeawolf's Avatar
    Multumesc tuturor de raspunsuri , m-am gandit personal la toate variantele numai la
    faptul cu revanzarea NU .
    Eu sunt un tip "mai modern" prefer totul digital ca sa nu-mi umplu camera cu tot felul de carcase & others .
    Referitor la tepele de genul codurilor care nu merg nu exista risc . Inainte sa cumperi cauti detalii despre
    vanzator si vezi daca se merita sau nu .
    Multumesc inca odata de raspuns si gaming placut in continuare ( poate ne intalnim la un fifa 15 peste 2 saptamani )

  16. #3976 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Referitor la cautatul informatiilor despre vanzator, nu prea poti face acest lucru pentru ca nu este o firma (nu am nimic cu tine sau cu alte persoane care vand jocuri digitale). Dar cu discul nu poti fi pacalit, doar daca este zgariat si nu functioneaza.

    La vanzarea unui joc / cod digital, vanzatorul poate sa spuna ca este corect si cumparatorul nu sau viceversa in legatura cu codul de descarcare, cred ca ar fi in regula daca s-ar face acest lucru prin intalnirea fata in fata si folosirea codului la internet cafe sau pe un telefon destept.


    AlexB

  17. #3977 SP
    Junior Member RoSeawolf's Avatar
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Referitor la cautatul informatiilor despre vanzator, nu prea poti face acest lucru pentru ca nu este o firma (nu am nimic cu tine sau cu alte persoane care vand jocuri digitale). Dar cu discul nu poti fi pacalit, doar daca este zgariat si nu functioneaza.

    Nu e problema sa ai ceva cu mine intrucat doar discutam

    Dar si cu cdurile digitale nu ar fi probleme daca vanzatorul ar trimite prin posta si in loc
    de joc sa trimita doar carcasa nu si cd-ul ?
    Deci ar fi aceeasi problema , 50-50% sa iti iei teapa ,nu ?

  18. #3978 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Eu ti-am spus cum vad eu problema. In momentul in care imi cumpar la mana a doua, verific discul; daca as dori sa cumpar jocul digital nu am ce sa verific.

    Daca as avea o asigurare in caz ca nu primesc produsul (caz in care primesc contravaloarea inapoi), as fi foarte sigur. Exemplu vanzatorii de pe eBay, daca nu isi onoreaza comenzile cumparatorii sunt despagubiti si vanzatorii sunt pedepsiti.

    Ca si discutie, legat de posta. Daca eu fac comanda la tine la un joc si imi trimiti codul prin posta cu "Plata la livrare", codul ajunge scris pe foaie (loc de discutii vanzator / cumparator in caz de probleme) sau trebuie sa-l razuiesc (recomandat)?


    AlexB

  19. #3979 SP
    Junior Member RoSeawolf's Avatar
    Eu accept multe modalitati de plata ( si online ) iar in acest caz eu intru personal cu teamviewer sa activez codul
    pentru a nu exista probleme de genul " Nu merge codul " sau mai stiu eu ce inventii mai sunt .
    Iar despre ebay , sunt deja prezent si acolo ( user : seawolfkt )

  20. #3980 SP
    Member fpalexb's Avatar
    In acest caz ai un plus foarte mare de la mine.

    In "CV-ul" tau de vanzator, cred ca este foarte important acest lucru.

    Ca si sfat pune in topicul creat de tine si acest detaliu, iti spun pe cuvant ca iti va aduce mai multe vizualizari si mai multe vanzari (scopul pe care il urmaresti tu). Spor la vanzare.

    Ca si vanzator trebuie sa ii arati posibilului cumparator cat mai multa incredere, pentru mine unul faza cu "teamviewer" nu ma coafeaza, deoarece nu am si nu vreau sa instalez acel program, plus ca sa zicem ca detin doar Xbox si nu am si PC .

    Sper ca aceasta discutie o tratezi ca si o discutie constructiva .


    AlexB

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts