Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 395 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 257 307 ... LastLast
Results 4,121 to 4,140 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4121 SP
    Member vallio's Avatar
    sau mai pui niste banuti si iei kit-ul http://www.altex.ro/pulse-play-charge-power-kit-speedlink-sl-2510-bk-pentru-xbox-one"]asta[/URL] de play&charge.

  2. #4122 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Quote Originally Posted by vallio View Post
    sau mai pui niste banuti si iei kit-ul http://www.altex.ro/pulse-play-charge-power-kit-speedlink-sl-2510-bk-pentru-xbox-one"]asta[/URL] de play&charge.
    da f tare..tocmai.mi am luat niste acumulatori Varta de 2100mAh..

  3. #4123 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Cine vrea sa se combine la jocuri cu mine pe one sa-mi zica , iar ca verificare puteti face sa va vina prin sms codul de access pt mai multe detalii mesaj...
    Apropo nu se pot fura acounturile deoarece cer un cod de securitate ce vine pe nr de mobil....personal...

  4. #4124 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    eu cel putin bogdan am trecut si regiunea pe us si eu si cel cu care impart jocurile digitale , si chiar daca avem emailu si parola nici unu dintre noi nu poate schimba parola sau sa fure contul deoarece am activat sa imi vina pe alt email sau nr de tel un cod ,si automat el nu are codul sa intre sau sa imi fure contul ...deci totul in regula , eu cand iau jocurile le iau cu gift card de pe amazon . com am incercat si cu visa electron de la ing dar nu merge sa le iau direct din store xbox one, probabil trebuie mastercard, idee e asa , eu bag emailu si parola celui cu care impart contul ma loghez o singura data si contul lui la mine in consola il fac My Home Xbox pe urma ma loghez normal cu contul meu dar tin la mine in consola contul lui ,nu mai am treaba cu contul lui si acelasi lucru il face si el

  5. #4125 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Si eu vreau da nu gasesc

  6. #4126 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Funcționează la fel ca pe PS4? Sau e o metoda diferita? Merci

  7. #4127 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Dant3, nu e ca la ps4. E mai simplu, din cate am auzit. Adica nu ai nevoie de primary, secundary etc. Iei contul, instalezi profilul pe consola, download games, si le joci de pe contul tau

    Sper sa fie asa, eu asa am inteles.

  8. #4128 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Dant3, nu e ca la ps4. E mai simplu, din cate am auzit. Adica nu ai nevoie de primary, secundary etc. Iei contul, instalezi profilul pe consola, download games, si le joci de pe contul tau
    Sper sa fie asa, eu asa am inteles.
    In momentul cand dai Download Games Goldul se muta pe cealalta consola. Apoi trebuie ca celaltalt sa debifeze Home console si tu sa rebifezi pe a ta, etc...etc....si asa mai departe. Pare incurcat.

    Oricum ca regula generala ca sa vrei sa te unesti cu cineva trebuie sa oferi ceva: spre exemplu eu ma unesc cu unul care are cumparat Destiny, il iau si eu si cand EU cumpar Horizon 2 il va juca si el. Adica cineva cumpara ceva, si celalat altceva. Ca de pomeni nu cred ca se va gasi nimeni sa ofere...

    ---------- Post added 17-09-2014 at 15:55 ----------

    Later edit...si mai e o chestie - cumpararea jocurilor la comun, eu spre exemplu poate luna asta ma tine buzunarul sa dau 1/2 dintr-un joc, poate luna viitoare nu. Ce face celalalt, nu mai cumpara? Sau cumpara doar el si eu ma joc moka? Si inca un lucru si gata, ce te faci cu cei care prefera jocurile fizice, nu digitale? Adica degeaba eu ma unesc sa zicem cu Rodarkone daca omul e colectionar, ca degeaba as vrea sa iau de la el ceva digital ca nu gasesc! Sau la fel cu Danny1923 care ii place sa vada jocurile pe raft.

  9. #4129 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    In momentul cand dai Download Games Goldul se muta pe cealalta consola. Apoi trebuie ca celaltalt sa debifeze Home console si tu sa rebifezi pe a ta, etc...etc....si asa mai departe. Pare incurcat.

    Oricum ca regula generala ca sa vrei sa te unesti cu cineva trebuie sa oferi ceva: spre exemplu eu ma unesc cu unul care are cumparat Destiny, il iau si eu si cand EU cumpar Horizon 2 il va juca si el. Adica cineva cumpara ceva, si celalat altceva. Ca de pomeni nu cred ca se va gasi nimeni sa ofere...

    ---------- Post added 17-09-2014 at 15:55 ----------

    Later edit...si mai e o chestie - cumpararea jocurilor la comun, eu spre exemplu poate luna asta ma tine buzunarul sa dau 1/2 dintr-un joc, poate luna viitoare nu. Ce face celalalt, nu mai cumpara? Sau cumpara doar el si eu ma joc moka? Si inca un lucru si gata, ce te faci cu cei care prefera jocurile fizice, nu digitale? Adica degeaba eu ma unesc sa zicem cu Rodarkone daca omul e colectionar, ca degeaba as vrea sa iau de la el ceva digital ca nu gasesc! Sau la fel cu Danny1923 care ii place sa vada jocurile pe raft.
    Ai si tu dreptate tocmai de aceea trebui vorbit inainte cu acea persoana cu care te legi de ex eu pot da gold pt 1 an si jocul kinect sports rivals numai pt kinect.....ce contine 6 sporturi...

  10. #4130 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Dant3, nu e ca la ps4. E mai simplu, din cate am auzit. Adica nu ai nevoie de primary, secundary etc. Iei contul, instalezi profilul pe consola, download games, si le joci de pe contul tau

    Sper sa fie asa, eu asa am inteles.
    Dupa ce am citit postarea lui djleo nu mi se pare simplu, sincer nu am înțeles mare lucru

    LE: am găsit asta, mi se pare la fel
    http://support.xbox.com/en-US/xbox-o...tiple-consoles

  11. #4131 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    djleo nu e complicat deloc sau putin , sa zicem ca fac eu cu tine :

    1. ambii trebuie sa avem regiunea pe us din xbox.com (asa am facut cu prietenul respectiv daca se poate si fara nu am incercat)si trebuie completat si adresa de america daca folosim cardul direct atasat contului ,daca nu gift card si nu mai trebuie

    2.ambii trebuie sa avem la emailurile cu care ne conectam la xbox optiunea de verificare prin sms/email , adica sa zicem ipotetic eu intru in contul tau si vreau sa iti schimb parola /sau sa iti" fur contul " nu pot ! deoarece imi cere un cod care numai tu il primesti pe email sau telefon

    3.eu ma loghez in consola mea cu contul tau (email si parola ) de aici automat imi zici nr de tel sau emailul unde primesti tu codul acela (emailul nu este acelasi cu cel care te loghezi in contul xbox ) vei primii codul imi zici codul acela eu il trec(practic aici trebuie persoana cu care faci sa fie cunoscuta sau mai de incredere ...sau sa nu ai jocuri deja cumparate digitale ,deoarece aici ar putea cineva sa fure contul deci mare atentie!!) , pe urma odata loghat cu contul tau la mine in consola ma duc in setari si dau make this my home xbox (acelasi lucru il faci si tu pana aici !) pe urma dupa ce ambii am facut acelasi lucru ne logham cu profilul nostru dar foarte important tinem contul celuilalt ,nu il stergem ,si in final iti setezi cand se aprinde consola sa se autentifice automat cu profilul tau si cam asta e tot nu mai trebuie sa faci absolut nimic si daca incearca unu dintre noi sa fure contul ai inteles nu se poate , doar prima oara cand se face schimbul de conturi !!

    4.jocurile cum le luati asta ramane la aprecierea vostra !! logic nu trebuia adus in discutie sa te unesti la un cont cu cineva care nu cumpara jocuri digitale .....

    5.din cate stiu merge si xbox live impartit

    6. preturile sunt in $ si e mult mai k

    7.momentan doar in 2 insi merge chestia asta



    eu personal cum fac cu persoana respectiva este luam un joc eu un joc el ca fiecare sa aibe un joc in consola in caz ca vreodata nu mai vrem sa sheruim conturile , si jocurile care sunt la reduceri le cumparam jumate jumate dar un joc la reducere il tin eu in consola si imi trimite el banii in cont si la urmatorul joc redus il tine el si ii trimit eu banii si tot asa , eu de exemplu am luat vreo 3 shootere si el nu se joaca ,asta nu inseamna ca trebuie sa cumpere si el 3 jocuri si nu inseamna ca eu nu il las sa se joace daca vrea vreodata ,nu vrea dar ziceam asa.....daca vreau sa imi iau un joc fizic care el nu se joaca imi iau si iar nu e o problema ....totul tine de cum va intelegeti ...sa zicem ca nu am bani sa iau un joc care vb sa il luam il ia el si iau eu urmatoarele 2 la care am cazut de acord sa le luam pe viitor etc deci aici tine de voi

    fiecare face cum crede eu doar am explicat cum am facut eu cu un prieten si am mai recomandat la cateva persoane care fac si ei acelasi lucru fara probleme

  12. #4132 SP
    Member BatsBike's Avatar
    o sa punem anunt ca la matrimoniale .. caut user serios,eventual obsedat de jocuri,pentru games sharing on xbox one,conexiune internet de calitate .. sa fie nefumator ..

  13. #4133 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    caterinca ...eu am pus sa vad daca cineva este dispus ...daca nu imi iau singur... da poate multa lume nu stia de treaba asta.

  14. #4134 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar

  15. #4135 SP
    Junior Member alpontos's Avatar
    hopa, viteza de reactie fata de actiunea din US a fost destul de buna :-)

  16. #4136 SP
    Member patrutalex's Avatar
    eu cu 18500 am luat-o cu fifa15 si forza5 de pe gamerland.ro si sunt foarte multumit doar ca garantie am 12 luni.

  17. #4137 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De banii aia luai 10 Xbox One, te-ai pacalit rau.

  18. #4138 SP
    Member patrutalex's Avatar
    scuze 1850

  19. #4139 SP
    Member vallio's Avatar
    Sunt ok pachetele, poate se vor inmulti si useri de destiny pe XB1.

  20. #4140 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts