Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 210 of 395 FirstFirst ... 110 160 200 208 209 210 211 212 220 260 310 ... LastLast
Results 4,181 to 4,200 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4181 SP
    PlayStation Rock's X6MD's Avatar
    am inteles, osa incerc asa, mersi

  2. #4182 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Va merge bine xbox.com? Adica se incarca normal/rapid (ca orice site)? Mie de ~ 2 luni imi merge ca dracu. Stau minute bune ca sa intru pe el apoi se incarca super greu...indiferent ce as face pe el.

    Ai acum de cateva minute incerc sa intru pe el ca sa-mi vad GT-ul and stuff.

    DOAR cu xbox.com patesc asta.

    ---------- Post added 28-09-2014 at 01:45 ----------

    Am facut cateva teste pe pingdom.com si totul este verde (ok). No nu stiu care-i faza...

  3. #4183 SP
    Member miami's Avatar
    si la mine face cam la fel...adica sta vreo 5-10 sec pana se incarca pagina

  4. #4184 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am mai facut cateva teste suplimentare:
    • Browserul meu principal este Mozilla Firefox insa am folosit si IE, Opera, Safari, Chrome si tot asa.
    • ISP-ul meu principal este RDS, cel secundar este CLICKNET. Am testa ambele optiuni (folosind browserele mentionate mai sus) si tot asa.
    ...no eu altceva chiar nu mai am ce sa fac/testez.

  5. #4185 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La mine se incarca OK. Nu e ceva instant, dar e decent - 5.6s conform lui Chrome pt. contentul vizibil. RonanN1, incearca un ping si un tracert in xbox.com (ping-ul vad ca e dezactivat). Eu din cate vad raspunde server de akamai in 1ms.

    Deci ori e ceva de la providerul tau... ori ai AMD (ah ce evil am fost) sau vreo problema la PC

  6. #4186 SP
    Junior Member Ktunyss's Avatar
    Salutare ... Cred ca ati mai auzit asta de cateva ori dar...

    Nu am avut niciodata xbox si nici nu prea m-am jucat pe unu asa ca va intreb sincer pe cei care aveti idee Ps4 sau Xbox one ?
    Cum e ca si consola cum se comporta? Marketplace este valabil si pt Romania ? Etc
    Va multumesc :-)

  7. #4187 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu intru f des pe xbox.com si se incarca destul de normal. Insa cand am vrut sa cumpar digital forza horizon 2, nu am reusit pe chrome (aveam un loading screen infinit) si a trebuit sa ma duc pe firefox unde a mers instant.

  8. #4188 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ktunyss: pentru ca esti pe thread de Xbox One, iti voi recomanda Xbox One. Marketplace nu exista pe Romania, dar poti alege US, US, etc...

  9. #4189 SP
    Junior Member Ktunyss's Avatar
    Hehe multumesc monky

  10. #4190 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    No la mine si-a revenit. Acum incarca site-ul normal (la fel cum incarca gametrailers sau youtube). Habar n-am care a fost problema...da bine ca s-a rezolvat de la sine (imi place cand se rezolva totul de la sine). Nu stiu daca are vreo relevanta dar am lasat clickent-ul, peste seara, si la dimineata l-am schimbat cu RDS-ul.

    ...no frate

  11. #4191 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Inca una interesanta:

    Eu am 2 manete (eu manete le zic si sanatate buna nu ma mai complic cu controllere, controlleruri, sa fim seriosi...). Deci am 2 manete (cea care a venit in cutie cu consola si inca una TITANFALL edition). Ei bine...am verificat sa vedem ce firmware au si iata rezultatul (pozele de mai jos). Partea interesanta e ca am dat update si n-a gasit niciun update. Pai si de ce au atunci firmware diferit? Cea cu 279 este TITANFALL edition.

    Voi ce firmware aveti?
    Attached Images Attached Images 20140928194728.jpg 20140928194859.jpg

  12. #4192 SP
    Junior Member RoSeawolf's Avatar
    Salutari ,
    are cineva carduri prepaid cu jocuri ? De genul acesta :

    http://img35.olx.ro/images_mercadorr...e-mangalia.jpg
    Iar pe spate este imprimat codul digital ?

    Dar la alte jocuri , nu la titanfall

  13. #4193 SP
    Member Ramon's Avatar

  14. #4194 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Salut!

    Poate sa imi spune si mie cineva care se pricepe, ce are Xbox One si ce nu are PS4 si invers ? Dar mai detaliat daca se poate.

  15. #4195 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by ragnarlodbrok23 View Post
    Salut!

    Poate sa imi spune si mie cineva care se pricepe, ce are Xbox One si ce nu are PS4 si invers ? Dar mai detaliat daca se poate.
    xbox one are mai multe kg
    ps4 are un controller mic de zici ca e facut pentru pitici
    perfecte dupa cum iti place femeia

  16. #4196 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by ragnarlodbrok23 View Post
    Salut!

    Poate sa imi spune si mie cineva care se pricepe, ce are Xbox One si ce nu are PS4 si invers ? Dar mai detaliat daca se poate.
    Xbox1 : APU AMD Jaguar / PS4 la fel
    Xbox1: 8 GDDR 3 / PS4 8 GDDR 5
    Xbox1: 500 Gb hdd/ PS4 la fel
    Xbox1: BluRay/ PS4 la fel
    Xbox1: vibratii in trigerele controlerului / PS4 touchpad
    Xbox1: Kinect / PS4 camera
    Xbox1: Forza 5, Ryse, Dead Rising, Forza Horizon 2, Kinect Rivals, etc.../ PS4 Killzone, Knack, etc

  17. #4197 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    M-ai spart la faza cu jocurile pt PS4

  18. #4198 SP
    Member valentin2007's Avatar
    E forumul de Xbox One ce ai vrea dant3?

  19. #4199 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sa încerce măcar sa fie obiectiv... Nu mai conteaza si eu recomand tot Xone, imi pare rău acum ca mi-am luat PS4, dar il vând si trec pe One

  20. #4200 SP
    Member valentin2007's Avatar
    ok. Ideal ar fi sa le avem pe ambele, + timpul necesar de a ne juca

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts