Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 229 of 395 FirstFirst ... 129 179 219 227 228 229 230 231 239 279 329 ... LastLast
Results 4,561 to 4,580 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4561 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  2. #4562 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Xbox One has been doing extremely well as of late. The console has, for the first time, overtaken Sony's Playstation 4 in sales. While the lifetime sales of the Playstation 4 are still far ahead of the Xbox One's, the NPD numbers for last month don't lie: Microsoft is catching up.

  3. #4563 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cea mai căutată consola in 2014? Poate cea mai căutată la sfârșitul lui 2014, chiar sunt curios cum va evolua prețul in decembrie, mai ales acum când concurenta ofera o consola cu PS Camera inclusa si doua jocuri la 399$. Luptați-va băieți, numai noi avem de câștigat

    PS: sper sa fie mai agresivi si pe piața din Europa, vreau si eu XOne la 300€ cum a fost prin Spania

  4. #4564 SP
    Junior Member Piticlick's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cea mai căutată consola in 2014? Poate cea mai căutată la sfârșitul lui 2014, chiar sunt curios cum va evolua prețul in decembrie, mai ales acum când concurenta ofera o consola cu PS Camera inclusa si doua jocuri la 399$. Luptați-va băieți, numai noi avem de câștigat

    PS: sper sa fie mai agresivi si pe piața din Europa, vreau si eu XOne la 300€ cum a fost prin Spania
    Nu avem asa ceva.Dar pentru tine avem la 1649.9 X1 + Ac unity si Flag ( xbox live download codes)

  5. #4565 SP
    Member cyrax's Avatar
    Am achizitionat si eu acum cateva zile consola xbox one white bundle cu sunset overdrive 1 controller sijocul halo master chief collection de la altex. In primu rand controllerul care a venit separat nu se conecteaza la consola cel alb s a conectat imediat. Am incercat sa apas si pe butonul de conectare din partea laterala a consolei nimic...blink blink blink pana se opreste...Poate ma ajuta cineva sunt nou in ale xbox-ului. Am avut numai console playstation inclusiv ps4. Si o adoua nelamurire daca e normal sa aiba sunetul acela de hdd , acel harait ca la un desktop de acum 10 ani. Pana una alta am bagat jocul jalo in consola si astept sa se instaleze de o vesnicie...vroiam sa joc pe fuga putin sa testez jocul , nici o sansa am inchis consola. Cam neplacuta experienta mea cu xbox asa de inceput. Sper sa imi schimb parerea.

  6. #4566 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    poate e ca la ps
    unde mai intai trebuie sa conectezi prin cablu, si apoi face pair

  7. #4567 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Piticlick View Post
    Nu avem asa ceva.Dar pentru tine avem la 1649.9 X1 + Ac unity si Flag ( xbox live download codes)
    Unde? Nu o găsesc pe site

  8. #4568 SP
    Member blondutzu's Avatar
    @cyrax ai un buton de sync pe controller, eu am 2 controllere pe langa cel cu care a venit consola si la ambele am facut la fel: apasat pe xbox button pentru a se aprinde, apoi pe butonul de sync (de pe controller nu consola)

  9. #4569 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    @cyrax, cand instalezi jocuri de pe disc, score cablul de net din consola,

    Garantat, instalarea dureaza putin

  10. #4570 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Serios? Sau...

  11. #4571 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    mai dar grabiti mai sunteti... pe americani ii inteleg sa scoata net-ul pt ca ce au aia nu prea se poate numi net
    oricum, faza daca esti foarte grabit si vrei sa se instaleze repede merge... deconecteaza net-ul.


  12. #4572 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Serios? Sau...
    Serios, se instaleaza mai repede, scapi de acele updates care si le face in timpul instalarii.

  13. #4573 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    mai dar grabiti mai sunteti... pe americani ii inteleg sa scoata net-ul pt ca ce au aia nu prea se poate numi net
    oricum, faza daca esti foarte grabit si vrei sa se instaleze repede merge... deconecteaza net-ul.

    Americanii au inventat internetul si au cel mai slab internet??? Wtf???

  14. #4574 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    mda... ajung sa dea in medie cam 50$ pe o conexiune de 25Mbps... si pe tot teritoriul US viteza medie e de maxim 30Mbps.

    in Bucuresti e peste 80Mbps si nu scade cu mult in toata tara.

    mi se pare ca recent eram pe locul 3 sau 4 in topul tarilor in functie de viteza la net.

  15. #4575 SP
    Member cyrax's Avatar
    Am reusit sa conectez controller-ul. Am facut conexiunea la consola prin micro usb ul de la samsung s3 si l-a recunoscut instant. Am scos cablul si merge fara probleme. Am jucat o ora de halo CE si chiar imi place. E primul meu joc xbox si primul FPS pe consola si spre suprinderea mea ma descurc ok. Mereu rts -urile si fps urile le-am jucat pe PC dar gata sunt satul sa mai upgradez componentele doar pentru niste fps-uri care nici macar nu sunt genul meu preferat. Poate ca sunt obisnuit de la uncharted , gta si alte 3rd person shootere care le joc.
    Ce pot sa zic imi place interfata si tot ce e pe acolo , mi se pare mai primitoare mai "personala" decat la ps4. Presimt ca generatia asta de console voi juca jocurile multiplatform pe xbox si ps4 ul il voi folosi pentru exclusivitati si depinde unde vor fi mai multi players online dar cred ca in romania va domina ps4. Imi doresc sa reuseasca ambele console.
    Controller-ul mi se pare mai bun ca cel de ps4 cu toate ca am jucat numai pe dualshock 1 2 3 , imi place cum se aseaza in mana , greutatea , e construit solid si LT RT sunt calumea pentru shootere , nu mai zic de thumb stick uri care sunt net superioare ds4.

  16. #4576 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ... dar cred ca in romania va domina ps4
    Ps4 in Romania a devenit la fel de popular precum BMW in randul manelistilor!

  17. #4577 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asa a fost mereu cu PlayStation in Europa. Cum spuneam si mai sus, un pic mai agresivi ar trebui sa fie băieții la Microsoft. In Germania e mai rau decât in România, la fiecare XOne se vând 4 PS4. Probabil tot din cauza BMW-ului

    LE: hai ca au pus băieții oferta
    http://www.altex.ro/consola-xbox-one...ty-cod-voucher

  18. #4578 SP
    Member cyrax's Avatar
    poate daca lansa si microsoft consola in perioada lui psx era alta situatia dar asa...peste tot unde mergeam la sali de jocuri la prieteni ps1-tekken3-fifa-nfs-mk-crash bandicoot . Cu toate ca am detinut numai ps-uri sunt de parere ca xbox-ul original si xbox360 au fost peste ps2 respectiv 3 fara sa iau in calcul jocurile exclusive. Acum sa vedem generatia astia ce ne rezerva dar cred ca totusi xbox ul va recupera anul asta chiar daca se anunta niste jocuri pentru ps4 care vor vinde cu siguranta milioane de console ; sigur la E3 vom vedea noi jocuri pt xone. Momentan astept decat quantum break.

    ---------- Post added 19-12-2014 at 01:09 ----------

    Buna oferta la altex. Doar asa sa mai cumpere romanii xone. Dar parca mergea asa un killer instinct+forza in loc de jocurile alea obosite.

  19. #4579 SP
    Member momi's Avatar

  20. #4580 SP
    Junior Member Cioocan's Avatar
    Mi am cumparat un xbox oneevil:.. am avut inainte un ps3 si as vrea un ajutaor in privinta contului ..cum sa imi fac cont si pe ce regiune?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts