Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 239 of 395 FirstFirst ... 139 189 229 237 238 239 240 241 249 289 339 ... LastLast
Results 4,761 to 4,780 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4761 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    allexxe, unde anume sunt sfaturile astea? da-mi si mie un PM te rog ca m-ar interesa sa-mi folosesc si eu cardul. abia ce am migrat pe US

  2. #4762 SP
    Member robertfelixx's Avatar

  3. #4763 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Cel mai simplu e sa adaugi cardul direct de pe consola. Nu trebuie sa introduci atat de multe detalii ca in contul de Xbox Live (browser). Introduci doar numele, numarul cardului si acele 3 cifre de pe spatele cardului. Asta-i tot. Si il memoreaza, ceea ce inseamna ca la urmatoarea plata nu mai trebuie sa mai introduci datele din nou. Asa am facut eu. Bafta!

  4. #4764 SP
    Junior Member tony98's Avatar
    ce ziceti merita sa cumpar vreun joc pana la aparitia The Witcher 3?
    Pana acum am jucat Unity si Forza Horizon 2.
    Ma gandeam sa iau fifa 15 (il am si pe 360)gandindu-ma ca merge mereu la plictiseala,dar nu stiu daca merita banii.
    Far cry 4 si Gta V le-am jucat pe 360 deci ies din calcul.
    Voi ce-mi recomandati?

  5. #4765 SP
    Junior Member Tsuyoshi's Avatar
    Ryse Son of Rome.

  6. #4766 SP
    Junior Member KidGamer's Avatar
    Dying light e super daca iti place genu, Titanfall e la super reducere pe xbox gold cat despre Fifa eu l-am luat varianta digitala cu vreo 30 de euroi si chiar si asa a fost mult dar tinand cont ca mai sunt vreo 7-8 luni pana la urmatorul e ok.

  7. #4767 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ia-ti man TitanFall Deluxe Edition, e la 12$ pe live, pomana. Ai ce face in el pana la Witcher 3 (asta daca esti cu fps-urile)

  8. #4768 SP
    Junior Member tony98's Avatar
    multumesc de sfaturi!
    nu prea ma atrag titlurile de mai sus.
    pana la urma cred ca nu mai iau nimic
    pastrez banii pentru jocurile viitoare precum Forza,Fifa 16 si alte jocuri interesante ce apar anu asta
    Multumesc din nou!

  9. #4769 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    eu zic sa iti iei FIFA, eu nu ma joc niciodata singur, dar cu toate astea e cel mai jucat joc pe consola mea. mai ales cand vin tovarasii pe la mine, n-ai cum sa nu dai o FIFA la noi se lasa cu injuraturi de mama etc. acelasi rahat cum e in fiecare an, e tot cel mai distractiv arcade pentru console, parerea mea. si mai sunt 7 luni pana la FIFA 16

  10. #4770 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Quote Originally Posted by tony98 View Post
    ce ziceti merita sa cumpar vreun joc pana la aparitia The Witcher 3?
    Pana acum am jucat Unity si Forza Horizon 2.
    Ma gandeam sa iau fifa 15 (il am si pe 360)gandindu-ma ca merge mereu la plictiseala,dar nu stiu daca merita banii.
    Far cry 4 si Gta V le-am jucat pe 360 deci ies din calcul.
    Voi ce-mi recomandati?
    Pai pana la Witcher 3 eu zic sa incerci Dragon Age Inqusition. E acelasi gen si macar ai cu ce face o comparatie

  11. #4771 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Tocmai am avut o discutie pe chatul celor de la xbox referitoare la situatia codurilor folosite primite de la altex si vedeti raspunsul lor
    Attached Images Attached Images coduri-altex-invalide.jpg

  12. #4772 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Perfect. Acum mergi cu discutia asta la Altex si daca in 1-2 zile nu primesti niciun raspuns, mergi la Turn10.

  13. #4773 SP
    Junior Member tony98's Avatar
    m-am gandit intre DA:I si Fifa 15 si pana la urma cred ca iau fifa
    ceva parca nu ma atrage la DA ,iar eu fiind mare fan fotbal si fifa m-am decis sa-l iau pe cel din urma

  14. #4774 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Quote Originally Posted by tony98 View Post
    m-am gandit intre DA:I si Fifa 15 si pana la urma cred ca iau fifa
    ceva parca nu ma atrage la DA ,iar eu fiind mare fan fotbal si fifa m-am decis sa-l iau pe cel din urma
    Si atunci de ce astepti cu atata nerabdare The Witcher?

    ---------- Post added 03-02-2015 at 00:20 ----------

    Quote Originally Posted by FlorinFi View Post
    Tocmai am avut o discutie pe chatul celor de la xbox referitoare la situatia codurilor folosite primite de la altex si vedeti raspunsul lor
    Interesant sa citesc mesajul asta.
    Spun interesant pentru ca am cumparat in urma cu o luna jumate un joc de la Altex prin magazinul obisnuit (nu online) si pe raionul de jocuri era un afis care recomanda clientilor sa verifice jocurile la casa de marcat pentru eventuale probleme. Nu stiu cum poate fi facut acest lucru pentru ca nu poti verifica un cod la casa de marcat dar mai tragic este ca am intrebat-o pe fata de la casa si se uita la mine ca la bomba. Am rugat-o sa cheme pe cineva de pe raion si la fel, dadea din colt in colt.


    Si daca tot veni vorba de Altex poate merita sa mai impartasesc o situatie pe care o am cu ei.
    In Octombrie am facut pre-comanda la un joc care trebuia sa se lanseze la inceputul lui noiembrie.
    La data cand trebuia sa se lanseze jocul am primit de la Altex un mesaj prin care eram instiintat ca livrarea o sa intarzie.
    Le-am cerut celor de la serviciul clienti sa-mi confirme livrarea jocului la fiecare 3-4 zile incepand cu data de 5 decembrie.
    Pe data de 5 ianuarie am cerut in scris celor de la Altex anularea comenzii si pe data de 9 ianuarie mi-au confirmat anulare comenzii si restutirea banilor in 72 ore. Astazi este 3 februarie si banii inca nu au intrat in cont. . Maine urmeaza o sesizare la OPC sesizare care este pregatita inca din 5 ianuarie cand am renuntat sa mai depun plangerea pentru ca dupa 40 minute cineva, in sfarsit, a raspuns la call center-ul Altex.

  15. #4775 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Daca achizitionez un card prepayed pentru xbox live cum ar fi https://www.g2a.com/xbox-live-25-euro-card-eu.html , folosesc codul si cu banii adaugati in contul xbox, pot folosi xbox store fara sa am un card de credit adaugat? daca da, e obligatoriu sa achizitionez lire pentru cont UK sau dolari pentru cont US?

  16. #4776 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Poti folosi Xbox Store fara card fara niciun fel de problema. Atentie insa la achizitionarea cardului valoric pentru contul UK, aparent cardurile valorice in Euro nu functioneaza, deci va trebui sa cumperi pentru UK. N-am verificat personal, insa nu mi-ar placea sa ma trezesc ca iau un card de 25 Euro si nu functioneaza pe contul meu.

  17. #4777 SP
    Junior Member tony98's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    Si atunci de ce astepti cu atata nerabdare The Witcher?
    Nu am zis ca astept jocul cu nerabdare dar am zis ca o sa-l cumpar deoarce m-a impresionat din ce am vazut pana acum
    Oricum nu dau pre order.O sa astept pareri si dupa iau o decizie
    DA:I si Witcher sunt amandoua RPG-uri,insa mi se par diferite.

  18. #4778 SP
    Junior Member KidGamer's Avatar
    Confirm ca, cardurile valorice sunt "region locked" adica daca esti pe UK iei doar lire, pe US doar $. Si am patit'o urat tare cu un card de 50euro pe un cont de UK.

  19. #4779 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    si eu la fel....dar.....ultimele lire din cont Microsoft mi le-a convertit in $. Treaba e ca dureaza zile pana se face convertirea.

  20. #4780 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts