Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 281 of 395 FirstFirst ... 181 231 271 279 280 281 282 283 291 331 381 ... LastLast
Results 5,601 to 5,620 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #5601 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu mi se arata nicicum cu consola asta

  2. #5602 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, cel mai simplu e sa dai redeem pe xbox.com. Eu asa am facut mereu. In mod clar mi-e mai usor asa decat sa stau sa bag codul pe consola, chiar si cu un telefon/tableta.

    Cat de dat redeem din Xbox One, sa fim seriosi. Intrii in store si e acolo sus in dreapta. E imposibil sa nu-ti sara in ochi.

  3. #5603 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai intri in store, dai pe browse all games si abia acolo il gasesti. Daca tie ti se pare de bun simt pozitionarea, nu mai zic nimic de asta. Dar totusi, cum pot sa ma joc Dirt 3? Nu il pot instala din consola iar pe site costa 25$.

  4. #5604 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, INTRI in store, nu te duci la pagina de store din dashboard Dar, repet, n-am folosit decat o data redeem code de pe consola. In rest, fac doar de pe xbox.com.

    Eu am dat redeem de pe site. M-am dus la games with gold, dupa care am dat click pe joc si din pagina jocului, desi scrie pretul, deasupra lui scrie FREE.

    Dar din cate vad, nu mai este valabil Dirt 3. A fost doar 1-15 Nov si nu toata luna...

    Acum, spre ex, am dat sa ia Dungeon Siege III si mi-a zis "Your purchase cannot be completed at this time. Please try again.". Deci poate e o problema de la ei, pe partea de X360, desi jocul de Xbox One l-am luat fara probleme de pe xbox.com.

  5. #5605 SP
    Junior Member jordanelll's Avatar
    @tudyniuz : aceeasi problema am avut si eu cu dirt. Cum am procedat : am intrat de pe tableta pe xbox , m am logat , am cautat dirt 3 , scrie ca e 25$ dar cand am intrat pe el scria ca e free daca am gold , am dat click, si mi a aparut apoi oe xbox one la my games unde l am pus la download. Totusi, e 17 nov, e posibil sa nu mai fie dirt 3 gratuit , am vazut aseara ca au pus al 2 joc al lunii gratis .. Deci e posibil sa l fi pierdut


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #5606 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lol, asta-i buna, mai nou jocurile de la Gold se dau pe juma' de luna? Din moment ce nu dau altele in jumatatea cealalta a lunii mi se pare o nesimtire cum rar am mai vazut. Dar sunt prost, si ma consider luat de prost cand pe langa OS-ul mult prea complicat pentru ce trebuie sa faca (sa nu mai spun ca habar nu mai am sa fac screenshot sau sa inregistrez gameplay cu noul update), imi iau Gold pe-un an ca poate mai reusesc sa justific si consola asta cumva, mi se taie craca la tot pasul.

  7. #5607 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Off. Tu esti cu Xbox asa cum sunt yo cu PS Totul tine de obisnuinta, clar.

    Referitor la jocuri, nu stiam ca astea de X360 sunt valabile juma' de luna si mi se pare penibil. Alea de Xbox One sunt valabile toata luna.

    Pentru screenshot si video apesi de 2 ori pe butonu ala mare si alb de pe controller, si o sa vezi in partea de sus, stanga a ecranului - Y for ... si sub X for ... . And that's it.
    Dupa care, spre deosebire de PS4, intrii aici si le vezi pe toate (bine, iti cauti gamertag-ul, nu te uiti la el meu ca nu le vei gasi pe ale tale ) sau intrii la DVR pe consola.

  8. #5608 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Ar trebui sa le primesti toate (eu inca nu am cumparat remasterul, o sa-l iau pana pe 25 decembrie, pana atunci este important). Probabil dureaza ceva, sau o sa-ti apara in cont acolo la download
    Da am mai verificat si ieri si tot nu mi-au aparut. Can ma duc pe store si le caut, zice cica bundle only si cand apesi acolo da eroare de nu se incarca pagina...

  9. #5609 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Lol, asta-i buna, mai nou jocurile de la Gold se dau pe juma' de luna? Din moment ce nu dau altele in jumatatea cealalta a lunii mi se pare o nesimtire cum rar am mai vazut. Dar sunt prost, si ma consider luat de prost cand pe langa OS-ul mult prea complicat pentru ce trebuie sa faca (sa nu mai spun ca habar nu mai am sa fac screenshot sau sa inregistrez gameplay cu noul update), imi iau Gold pe-un an ca poate mai reusesc sa justific si consola asta cumva, mi se taie craca la tot pasul.
    Renunta la consola. Da-i naiba cu consola lor. Iti macini nervii si pierzi timpul cu porcariile lor imbarligate. Culmea, dau si un joc pentru prima jumatate a lunii si al doilea pentru a doua jumatate. Niste scarbe ordinare.

  10. #5610 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @Razvan, nu imi mai apare meniul cand apas 2x pe butonul de Xbox atunci cand sunt intr-un joc, imi apare meniul nou din partea stanga.

  11. #5611 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    pai da. Si acolo sus, in dreapta meniului din stanga, sus sus de tot, o sa vezi asta. Si eu am gasit greu, dar stiam (din obisnuinta) pe ce sa apas.

  12. #5612 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai nou nu ma lasa sa downloadez nimic, nici macar un demo pentru ca imi spune ca nu am un card atasat contului

  13. #5613 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, am vazut ca se mai plangea lumea de asta. O fi ceva nou. Eu am cardul din prima zi, asa ca nu m-am lovit de problema asta.

  14. #5614 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Astia sunt cu capul grav, m-am lamurit.

  15. #5615 SP
    KMZ
    Junior Member KMZ's Avatar

  16. #5616 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    O veste buna

    Button Remapping Now Available on Standard Xbox Wireless Controllers

    As part of the New Xbox One Experience, we have added button remapping capability for standard Xbox One controllers through the Xbox Accessories App. This highly-requested feature offers a great alternative to remapping buttons on an individual game basis. Now each user on the console can have their own custom button mapping.

    For those who want the ultimate degree of personalization, the Xbox Elite Wireless controller is the best choice for complete control. Here’s how the remapping capabilities compare across the Elite and standard controllers:

    Standard controller remapping can be accessed in three ways through the New Xbox One Experience:

    1. Settings / Kinect & Devices / Devices & Accessories
    2. Settings / Ease of access / Button mapping
    3. Launch the Xbox Accessories app directly

    For standard controllers, you can now swap button pairs. For example, if you choose to map LB to X, then X is automatically mapped to LB. This maintains that all buttons are always mapped on a standard controller. You can do multiple button swaps in sequence to move button commands to where you want them to be on the controller. When buttons are remapped on a standard controller, the remapping is not transferrable to other consoles. In other words, if you move to another console, you’ll need to go through the remapping process again with that new console. Remapping is available for both first party wireless and third party wired controllers. Remapping for standard controllers is available for Xbox One consoles only, with PC support to be confirmed at a later time.

    For the Elite controller, the only required buttons that need to be mapped somewhere on the controller are A and B. Another unique remapping feature for the Elite Controller is that you can have multiple buttons mapped to the same function (e.g. multiple physical buttons or paddles can be mapped to X). Remapped settings are stored directly on Elite controller, so you can bring your custom settings to another console or PC.

    On consoles, the Xbox Accessories app notifies users if their controller has an optional or mandatory firmware update. On the PC, the recently updated Xbox Accessories app can now be used to update the firmware on your standard controller, Elite controller, or Chatpad.

    majornelson.com
    Eu amf acut update-ul, acum cateva ore, si totul merge perfect
    Attached Images Attached Images 20151117181423.jpg 20151117182255.jpg 20151117182302.jpg 20151117182323.jpg

  17. #5617 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si de ce ai vrea sa faci remapping la controllerul normal de Xbox ? Intreb din pura curiozitate, ce anume ati schimba/t voi, ca mie mi se pare perfect asa cum este, dar poate sunt lucruri care nu-mi trec mie prin cap.

    La cel Elite inteleg necesitatea.

  18. #5618 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  19. #5619 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai si de ce ai vrea sa faci remapping la controllerul normal de Xbox ?
    Pt. jocurile retro (cele care nu au control alternativ) de ex cateva din Rare Collection - multa lume astepta aceasta optiune de "mapare" inclusiv eu.

  20. #5620 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Nice, probabil il si cumpar daca are un discount bunicel.

    Legat de colectia Gears of War, am primit azi 2 coduri prin mesaj pentru GoW 1 si 2, dar din pacate doar 2-ul sa putut activa (probabil ca mai tarziu si 1) si acuma cateva zile se pusese Judgement in cont automat. Unde ramane oare GoW 3?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts