Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 293 of 395 FirstFirst ... 193 243 283 291 292 293 294 295 303 343 393 ... LastLast
Results 5,841 to 5,860 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #5841 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Da,aici ai dreptate,în rate pare un deal bun.
    L.e: nu chiar, un dae imens.... 60 rate x 100 :wtf:...credeam ca sunt 24 fixe..


  2. #5842 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Fiecare e liber să facă ce vrea cu banii lui, eu nu aș cumpăra o consolă fără acte. E scumpă în magazin, dar cum a spus și colegul, se poate în rate, doi ani garanție, fără stres în caz că... Eu așa văd lucrurile, dar îi înțeleg și pe cei care aleg persoanele dubioase, dacă oferta este bună. Sunt curios la ce preț vând hoții ediția Elite
    In jur de 1700-1800 lei.

  3. #5843 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by robertfelixx View Post
    Da,aici ai dreptate,în rate pare un deal bun.
    L.e: nu chiar, un dae imens.... 60 rate x 100 :wtf:...credeam ca sunt 24 fixe..
    Pai nu așa man, dacă ai Card Avantaj, iei în rate maxime câte are magazinul, fără dobândă. Ce au ei acolo, e japcă

  4. #5844 SP
    Member G@by's Avatar
    Eh, eu am luat cu precomanda XBOX ONE 1TB Call of Duty Advanced Warfare Limited Edition.
    La vreo 2.200 lei.
    Acum mi-am mai luat si PS4 Star wars balltlefront, sa fie acolo.
    (Pentru cine e interesat de un anumit aspect al achizitionarii, daca e sa iau acum o singura consola, XO as lua, pentru jocurile dedicate si interfata media/meniu. Dar daca imi plac mie anumite jicuri, nu e o regula. Poate altora le place mai mult cele pentru PS4.)
    Dar am luat o mica teapa. Trebuie sa iau iar un volan tare, pentru ca cel pe care il am deja, Momo Logitech Racing, nu este compatibil cu PS4 (desi majoritatea sunt compatibile PC <-> PS4) si din ce am inteles nu este posibila nici vreo adaptare.
    Voi stiti altceva ? Vreo adaptare neoficiala ?
    Merci.

  5. #5845 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Pentru PS4 cea mai buna optiune este Thrustmaster T300, iar pentru Xbox One Thrustmaster TX. Le gasesti la PC Garage la 2050 ron, ca este bundle cu niste pedale foarte bune (T3PA) si un rim (volan) foarte bun, adica TM Leather sau Ferrari Alcantera.

  6. #5846 SP
    Member G@by's Avatar
    Le stie baiatu', "crezi tu ca nu stie" ?
    Da' imi pare rau de volanul asta Momo, ca e super bun si cum nu mai folosesc un calculator pentru jocuri, e tras pe dreapta, de ani buni.
    Ma gandeam ca totusi o fi existand vreo metoda neoficiala, prin care PS4-l sa-l "vada".
    M-am "speriat" intial, cand pus USB-ul volanului, pentru ca aceata si-a facut totusi autotestul. S-a invartit singur stanga dreapta dar, degeaba.
    Am sperat degeaba.
    Asta este. Luam si volan. Vreau sa-l iau pentru PS4, ca as folosi consola asta penrru jocurile racing, dar imi place mai mult varianta de volan pentru XO, Trustmaster TX. Sunt faine si T300, sau R500, dar variantele cu volan de F1, care cred ca sunt mai scumpe.
    Deh, cam complicat. Vedem…

  7. #5847 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sa joci Drive Club cu volan e o chestie tare!

  8. #5848 SP
    Member G@by's Avatar
    Si nu numai.
    Deja am precomanda la "Sebastien Loeb Rally Evo" cu livrare in ziua lansarii, pe 29 ianuarie si printre altele cu 2 DLC-uri bonus, interesante.
    Mai am o precomanda la "Dirt Rally", care apare in aprilie si astept F1 2016, dar sa vad inainte ce e de capul lui, ca in ultimul timp au cam dat kix cu seria.
    Am Drive Club Special Edition si sincer, il prefer in locul lui Need for Speed. Cred ca m-am saturat de curse pe timp de noapte, de la editiile precedente.

  9. #5849 SP
    Member blondutzu's Avatar
    pentru volan Forza sau GranTurismo nu au concurent pe console

  10. #5850 SP
    Member G@by's Avatar
    Din cele 2, sunt mai "aplecat" spre Forza, iar pentru ca eu fac parte din ambele tabere, ca sa zic asa, incerc din rasputeri sa nu fac un clasament intre console.
    Grea treaba, sa stii…
    Lasa-ma sa nu-mi para rau ca le am pe amandoua.
    Pe PS vreau sa-l tin de "tranteala", sa-l pun serios la "prajit". Da' nu prea am timp.
    Deja e cam mare stratul de praf de pe console.
    Bine ca tot cumpar jocuri… De ce ? Nu ma intreba. "Las'așa"…

  11. #5851 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by G@by View Post
    Le stie baiatu', "crezi tu ca nu stie" ?
    Da' imi pare rau de volanul asta Momo, ca e super bun si cum nu mai folosesc un calculator pentru jocuri, e tras pe dreapta, de ani buni.
    Ma gandeam ca totusi o fi existand vreo metoda neoficiala, prin care PS4-l sa-l "vada".
    M-am "speriat" intial, cand pus USB-ul volanului, pentru ca aceata si-a facut totusi autotestul. S-a invartit singur stanga dreapta dar, degeaba.
    Am sperat degeaba.
    Asta este. Luam si volan. Vreau sa-l iau pentru PS4, ca as folosi consola asta penrru jocurile racing, dar imi place mai mult varianta de volan pentru XO, Trustmaster TX. Sunt faine si T300, sau R500, dar variantele cu volan de F1, care cred ca sunt mai scumpe.
    Deh, cam complicat. Vedem…
    Nu trebuie sa iei varianta mai scumpa de T500 cu F1, pentru ca acel volan de F1 este doar un add-on, care eu l-am cumparat separat. Mai departe T500 este un volan invechit, care nu are support official pentru PS4, dar totusi merge cu o parte din jocuri.

    Eu find mai nebun cu jocurile de cursa, pentru ca joc la F1 si in cele mai bune campionate din lume, nu am stat pe ganduri si mi-am luat un T300RS cand era in oferta la Flanco si mi-am comandat din Olanda, Anglia si SUA alte addon-uri care nu se gaseau acuma cateva luni in Romania, adica pedale T3PA, TH8A shifter, Ferrari F1 add-on si chiar si un stand puternic care il mut intre biroul unde am PC-ul si televizorul cu PS4.
    Acuma toti care vor sa isi cumpara un volan, au sansa de a cumpara direct bundle-ul alcantera care mai reduce din pret o parte si nu se complica cu niste comenzi din afara. Si pot sa zic ca volanul este net superior, fata de ce am avut si am mai testat, adica Logitech Driving Force GT, G27 si G29 / G920. Daca nu investesti peste 1000 euro pentru un Fanatec, nu gasesti altceva mai bun pe piata.

    Ca si jocuri da Forza e frumos, dar totusi prefer Gran Turismo si de aia am ales sa nu iau TX. Dar Driveclub, F1 2015, Project Cars, WRC 5, Sebastian Loeb Rally etc merg toate bine....in afara de The Crew la care nu merge deloc.

  12. #5852 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, aveti idee cam cat internet consuma un joc "always on" ?

    O sa plec cu consola weekendul viitor undeva, cu baietii, unde nu avem internet si pe langa FIFA local (si sa vad ce jocuri mai am de local co-op), or sa vrea si NFS-u asta nou si, probabil, alte jocuri de la EA Access si voi da internet de la telefon.

    Stiu ca jocurile gen FIFA, de la EA Access, care nu au nevoie de always on, folosesc internetul doar pentru autentificare, in primu minut, dupa care nu mai am treaba. Dar nu stiu la restu. Si nici n-as vrea sa raman fara internet pt cateva ore de joaca (evident ca nu voi lasa sa faca niciun update).

  13. #5853 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Fa un test. Activeaza acum hostspot si conecteaza consola la el, apoi urmareste traficul.

  14. #5854 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Fa un test. Activeaza acum hostspot si conecteaza consola la el, apoi urmareste traficul.
    Extrem de buna ideea, sa ne spui si noua rezultatul!

  15. #5855 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Stiu pe cineva care folosea hotspot pentru destiny in MP când avea probleme cu netul și parca era decent ca usage al datelor . Poate îți spune el dacă îți vede postul

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  16. #5856 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact la un asa test ma gandeam si eu Doar ca n-as prea vrea sa vad cum raman fara net in test si sa nu mai am nici pt activarea jocurilor

    Trebe sa-mi iau un router in care sa-mi pot pune si sim-ul din stick-ul RDS si asa n-as mai avea probleme. Chiar daca e viteza mica, probabil pentru un joc gen NFS, n-ar fi problema.

  17. #5857 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Call of Duty Black Ops si Left4Dead au fost zarite in Store pe Xbox One!
    Attached Images Attached Images call-duty-black-ops-3-retrocomaptible.png uabdsqz.jpg

  18. #5858 SP
    Member G@by's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Nu trebuie sa iei varianta mai scumpa de T500 cu F1, pentru ca acel volan de F1 este doar un add-on, care eu l-am cumparat separat. Mai departe T500 este un volan invechit,……… ...
    Multumesc mult pentru sfaturi. Sunt bune, o sa tin cont.
    Am vazut si eu ca sunt ceva probleme cu T500, dar doar l-am enumerat.

  19. #5859 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://www.gamespot.com/articles/nex...GSS-05-10aaa0b
    Electronic Arts has announced the next game coming to the EA Access library on Xbox One. Madden NFL 16 will join the lineup on February 2, becoming the 15th game in the catalog.

  20. #5860 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Red Dead Redemption si Tekken Tag se pregatesc sa vina in Backward Compatible
    Attached Images Attached Images gtzrv0x-635x476.jpg lovytfh.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts