Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 298 of 395 FirstFirst ... 198 248 288 296 297 298 299 300 308 348 ... LastLast
Results 5,941 to 5,960 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #5941 SP
    Junior Member cosmin77's Avatar
    Multumesc
    o sa incerc aici.

  2. #5942 SP
    Junior Member cosmin77's Avatar
    a mers pana la urma de pe site-ul pomenit anterior.
    au raspuns la mail si mi-au trimis un alt cod.

  3. #5943 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Poți avea setat ca "home" două xbox-uri? Din ce am văzut pur xbox-ul care figurează ca e "home" se pot juca și ceilalți jocurile tale fără să fie nevoie să te loghezi.

  4. #5944 SP
    Junior Member dewdeck's Avatar

    Salut

    Quote Originally Posted by florindragos21 View Post
    Poți avea setat ca "home" două xbox-uri? Din ce am văzut pur xbox-ul care figurează ca e "home" se pot juca și ceilalți jocurile tale fără să fie nevoie să te loghezi.
    Salut,
    Doresc sa mi cumpăr Xbox one elit cu un sshd de 1tb, imi puteți spune care este diferența de cel normal? Se merita investiția?. Multumesc

  5. #5945 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Ai SSHD 1TB (în loc de Hdd 500/1TB) și controller-ul care costa vreo 500-600 ron separat (dar nu prea se găsește)

  6. #5946 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    depinde de tine , daca nu te joci jocuri la un nivel cat de cat " pro" , controllerul nu te prea ajuta , il poti vinde si iti recuperezi o parte din banii pe consola .

  7. #5947 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă își cumpăra varianta Elite din magazin și vinde controllerul, pierde garanția.

  8. #5948 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Consola modulară sau PC... Nu mai spun nimic. Dar parcă suna ca naiba, luna viitoare îmi upgradez consola.
    uploadfromtaptalk1456845058005.jpg
    It sounds like Xbox One will get hardware upgrades

  9. #5949 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu mai tremurati ca nu vine apocalipsa... am scris mai pe larg aici. concluzia (mea) e ca ar fi indicat sa asteptam si sa vedem un road map concret, un plan cu ceea ce au de gand sa faca mai exact. momentan totul e la nivel declarativ, plus ca planurile se pot schimba. ei acum testeaza una alta, diverse combinatii. ideea e buna pentru ca daca le iese nu prea au competitor. Sony nu are un OS pe care sa-l bage la inaintare, iar Steam chiar daca are nu a fost deloc convingator. MS are practic o sansa sa faca ceva misto. Ramane de vazut ce iese, dar avand in vedere ca pun totul la bataie, ori le iese, ori ies ei de tot din combinatie. Cu alte cuvinte, ori la bal, ori la spital si asta cere destul de multe cojones. D'aia imi place de de ei. Hai sa asteptam sa vedem executia.

    https://www.linkedin.com/pulse/micro...azy-vlad-zotta

    PS daca va place articolul, pls like pe linkedin. ajuta la propagare.

  10. #5950 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    nu mai tremurati ca nu vine apocalipsa... am scris mai pe larg aici. concluzia (mea) e ca ar fi indicat sa asteptam si sa vedem un road map concret, un plan cu ceea ce au de gand sa faca mai exact. momentan totul e la nivel declarativ, plus ca planurile se pot schimba. ei acum testeaza una alta, diverse combinatii. ideea e buna pentru ca daca le iese nu prea au competitor. Sony nu are un OS pe care sa-l bage la inaintare, iar Steam chiar daca are nu a fost deloc convingator. MS are practic o sansa sa faca ceva misto. Ramane de vazut ce iese, dar avand in vedere ca pun totul la bataie, ori le iese, ori ies ei de tot din combinatie. Cu alte cuvinte, ori la bal, ori la spital si asta cere destul de multe cojones. D'aia imi place de de ei. Hai sa asteptam sa vedem executia.

    https://www.linkedin.com/pulse/micro...azy-vlad-zotta

    PS daca va place articolul, pls like pe linkedin. ajuta la propagare.
    Asa cum recomanda stimatul nostru coleg h0stle urmariti discursul lui Phil Spencer, este chiar recomandat.


  11. #5951 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai basically, cam asta e viitoru - Microsoft’s Xbox chief hints at console hardware upgrades | The Verge si http://www.polygon.com/2016/3/1/1112...ncer-microsoft

    Vom vedea upgrade la consola. Ceva "modular". Adaugam o noua bucata de consola, pe USB probabil, cu un nou chip video si probabil alt RAM.
    Asta pe modelul PS4 si PS VR, unde au spus ca VR-ul vine cu o astfel de "cutie magica".

  12. #5952 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Eu din ce am inteles "hardware upgrade" se rezuma la ciclu de viata mai mic, la baza insemnand ca apar mai des consolele upgradate hardware. Nu vad pe nimeni sa zica de schimbat placa video la consola.

  13. #5953 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba din contra, zice chiar asta:
    YOU'LL ACTUALLY SEE US COME OUT WITH NEW HARDWARE CAPABILITY DURING A GENERATION
    "Consoles lock the hardware and the software platforms together at the beginning of the generation. Then you ride the generation out for seven or so years, while other ecosystems are getting better, faster, stronger. And then you wait for the next big step function.

    "When you look at the console space, I believe we will see more hardware innovation in the console space than we've ever seen. You'll actually see us come out with new hardware capability during a generation allowing the same games to run backward and forward compatible because we have a Universal Windows Application running on top of the Universal Windows Platform that allows us to focus more and more on hardware innovation without invalidating the games that run on that platform."
    Eu am zis de placa video si/sau RAM. Ca doar asta ar putea upgrada. Dar ramane sa vedem exact ce se intampla, probabil la E3.

  14. #5954 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Asta pe modelul PS4 si PS VR, unde au spus ca VR-ul vine cu o astfel de "cutie magica".
    Cutia magica nu proceseaza nimic si nu aduce extra power, chiar am citit recent chestia asta. Uite link cu articolul http://gamingbolt.com/sony-clarifies...ernal-box-does are legatura cu transmiterea imaginii pe tv

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  15. #5955 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In cazul asta, e cam aiurea de Playstation. Gandindu-ma logic, jocurile care duc 1080p sunt cam 30 fps. Iar un joc de VR, ca sa mearga bine si sa nu ti se faca greata cand il joc, va trebui sa aibe 90fps, deci de 3 ori mai multa putere. Asa ca ori vor scoate jocuri de VR cu grafica de PS2/3, ori le vor face cu grafica de PS4, dar ceva ffff limitat si mic.

    Oricum, asta este o discutie pentru alt thread

  16. #5956 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    .
    Asta pe modelul PS4 si PS VR, unde au spus ca VR-ul vine cu o astfel de "cutie magica".
    Poate te lămurești, dacă ai răbdare, eu l-am văzut

  17. #5957 SP
    Member eneea's Avatar
    Inca o teorie, cred ca actualele modelde de x1 le lasa cum sunt si o sa scoata o noua varianta, modulara

  18. #5958 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu cred ca peste vreo 2-3 ani, generația următoare, XboxTwo. Acum ar fi prea Brutus pt cei 20 de milioane de clienți Pe generația asta să folosească "Norul" și dx 12, nu s-au lăudat băieții ca rup norii?

  19. #5959 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu chiar cred ca vor anunta la E3 o extensie pt Xbox One. Si o sa fie foarte simplu. Vreti sa jucati ca pana acum, 900p si ~30fps, ramaneti asa, vreti 1080p la 30-60fps sau chiar 4K (ca tot e mentionat acolo ceva), achizitionati extensia respectiva. Mai ales ca au de gand sa unifice jocurile de X1 cu PC, inclusiv progresul din joc. Deci probabil ca la asta se va ajunge.

    Ramane sa vedem. Sigur la E3-u de anu asta vom avea tone de noutati pentru ambele console.

  20. #5960 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    . Sigur la E3-u de anu asta vom avea tone de noutati pentru ambele console.
    Să nu uitam de Nintendo cu NX, chiar cred ca s-au trezit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 298 of 395 FirstFirst ... 198 248 288 296 297 298 299 300 308 348 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts