Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 299 of 395 FirstFirst ... 199 249 289 297 298 299 300 301 309 349 ... LastLast
Results 5,961 to 5,980 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #5961 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  2. #5962 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  3. #5963 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Isi pierde din farmec asa mai bine raman la PC.

  4. #5964 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e normal. Dar e cam singura solutie ca sa ramana competitivi. Ori asta, ori scot XboxDoi in toamna.

    Basically, asa era gandit Steam Machine.

  5. #5965 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    LE: Frumos ce au facut

  6. #5966 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mare noroc ai ca ești "Roșu"

  7. #5967 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu nu inteleg o chestie sincer, pana acum in ultimii 20 de ani tot timpul consola cu cel mai mare succes a fost cea cu cele mai bune jocuri exclusiviste. cel mai bine se observa acest lucru in dinamica vanzarilor privind X360 si PS3, la inceputul generatiei cand X360 avea o groaza de jocuri bune cu adevarat exclusive a avut un succes imens. Ulteriror Sony si-a bagat mintile in cap si a inceput sa scoata joc dupa joc si asta s-a vazut in vanzari.

    atata timp cat nu ai un pret exorbitant, iar XO este mai ieftin in acest moment decat PS4, ai o tehnologie in plus, kinect, un soft foarte bun iti mai lipsesc doar jocurile pentru a ajunge din urma PS4. nu trebuie upgrade HW, ci jocuri foarte bune si EXCLUSIVE, unde nu se mai gasesc in alta parte, asta e si deifinita. XO a pierdut teren, dar poate recupera, exemplul cel mai bun, chiar PS3.

  8. #5968 SP
    Member flamer's Avatar
    Mai este o problema majora. Degeaba ai consola si jocuri, daca nu oferi servicii conexe decat in cateva tari. Din cauza asta Sony are o piata de desfacere mai mare ca MS in Europa.

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

  9. #5969 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Sa fim sinceri, este MUUULT mai greu sa scoti titluri AAA decat sa faci un upgrade la o consola, sau sa muti anual sisteme de operare, MS alege calea cea mai scurta, riscanta dpdv personal, frate nu spune nimeni sa duca 10 ani actuala gen, dar totusi la 2-3 ani upgrade ?

    Insasi definitia de consola se va duce d...u, multi vor ramane la pc, acolo macar se stie treaba cu cerintele umflate si lipsa optimizarii.

    Vor calca peste cei care sunt deja detinatori Xone, probabil Sony asteapta sa vada ce fac restul, dar si ei au un plan pt asa ceva, pai sa nu ma faca sa caut exact minutul in care Jack Tretton spune de ''10 years lifespan of Ps4'', eu gandesc ca a spus de acelasi PS4 nu alte versiuni imbunatatite, Xone a dat-o din ''lac in put''.

    Dupa ce ca nu au multe exclusive, le mai scot si pe pc, PROST PORTATE, aka pe ws store, din LACOMIE...pentru a umfla mai multi bani, dar nu le va merge mult timp.

    Pai ce, PS2 a fost cea mai vanduta consola datorita puterii de procesare ? era sub Xbox, DAR aveai ce juca, o franciza imensa de jocuri....pentru toti.

    360 a avut Gears din primele luni, aici NU AU MAI PUTUT, 3 ani si vorba lunga...am dat doar un exemplu de joc AAA, sunt multe altele.

  10. #5970 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Microsoft încearcă acum să reducă decalajul față de Sony printr-o mișcare foarte proastă din punctul meu de vedere.
    Unu la mână, software-ul vinde consola nu hardware-ul. Să-și ducă prostia de TV până la sfârșitul generației. Bani în hardware trebuiau băgați în momentul lansării consolei.

    Doi la mână, ce face acum Microsoft este să deschidă o prăpastie între jucători. Financiară.
    Și asta este o mizerie.

    Probabil că doar Nintendo și Sony vor rămâne cu console clasice. Microsoft probabil o vor arde în zona pc. Văd că le place în ultima vreme.

  11. #5971 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce-i asa mare nemultumire. Pentru mine situatia este foarte clara. Daca vreau sa ramana la Xbox One-ul de acum, pe care jocurile viitoare vor merge la fel ca si pana acum (720p sau 900p) nu este nicio problema. Daca vreau sa fie la nivelul unui PC care duce totul in 1080p cu 30-60fps, toate jocurile vor fi optimizate sa-ti vada noul hardware si sa se adapteze. probabil pentru asa ceva, o sa fie un upgrade mic si mai ieftin.

    Pe de alta parte, daca vrem 4K si high end PC quality, o sa dam, probabil echivalentul unei placi video de ultima generatie si inca 8GB RAM si cine stie ce alte chip-uri pe acolo si le jucam asa.

    Mie mi se pare ca incearca efectiv sa nu piarda batalia si sa nu se culce pe o ureche cu steaua in frunte, de consola mai slaba dpdv calitativ. Si apreciez lucru asta.

    Oricum, tot ce se discuta acum sunt simple speculatii pe niste comentarii aruncate tocmai pentru asa ceva. Vom vedea la E3 care este exact directia in care se indreapta.

    Referitor la PS2, e vorba de cu totul alta vreme. Competetie serioasa atunci nu prea era, PC-urile oricum erau super piratate, Xbox-ul a iesit mai tarziu si oricum a avut o cota de piata mult prea mica si plus de asta, nu oricine se punea sa faca jocuri pe PS2.

  12. #5972 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Problema e că având această libertate, developerii vor profita si vor scoate jocuri pe One cu cerințe mai mari, obligându-te astfel să bagi bani în componente.

  13. #5973 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg ce-i asa mare nemultumire. Pentru mine situatia este foarte clara. Daca vreau sa ramana la Xbox One-ul de acum, pe care jocurile viitoare vor merge la fel ca si pana acum (720p sau 900p) nu este nicio problema. Daca vreau sa fie la nivelul unui PC care duce totul in 1080p cu 30-60fps, toate jocurile vor fi optimizate sa-ti vada noul hardware si sa se adapteze. probabil pentru asa ceva, o sa fie un upgrade mic si mai ieftin.

    Pe de alta parte, daca vrem 4K si high end PC quality, o sa dam, probabil echivalentul unei placi video de ultima generatie si inca 8GB RAM si cine stie ce alte chip-uri pe acolo si le jucam asa.

    Mie mi se pare ca incearca efectiv sa nu piarda batalia si sa nu se culce pe o ureche cu steaua in frunte, de consola mai slaba dpdv calitativ. Si apreciez lucru asta.

    Oricum, tot ce se discuta acum sunt simple speculatii pe niste comentarii aruncate tocmai pentru asa ceva. Vom vedea la E3 care este exact directia in care se indreapta.

    Referitor la PS2, e vorba de cu totul alta vreme. Competetie serioasa atunci nu prea era, PC-urile oricum erau super piratate, Xbox-ul a iesit mai tarziu si oricum a avut o cota de piata mult prea mica si plus de asta, nu oricine se punea sa faca jocuri pe PS2.
    De ce naiba sa cumpar o consola modulara cand pot sa cumpar un PC ? Serios ?

    Care este rostul ? Ca jocuri exclusive bune sau multe pe Xbox nu mai sunt. Sau care mai sunt apar pe PC. Spune-mi te rog. De ce nu PC ?

  14. #5974 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca vor fi obligati de Microsoft sa le faca cel putin ca pana acum. Dar nah, ramane sa vedem.

  15. #5975 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa ce au anuntat balariile cu always online si DRM nebun si alte bazaconii, internetul a luat-o razna si cu prima ocazie au dat-o la intors si au ascultat fanii. Eu personal sunt suparat de felul in care testeaza piata aruncand porcarii de genul asta la inaintare sa vada cum reactionam, dar asa cum au dat-o inainte de lansare la intors, poate o fac si acum si nu se schimba nimic. Bine, nu ar rezolva problema jocurilor inexistente, dar ar fi ceva

  16. #5976 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @Einherjar793AD, eu personal nu ma joc pe PC pt ca efectiv nu-mi place. Nu stiu de ce nu ti-ai cumpara tu un PC, sau de ce ti-ai lua Xbox, din moment ce ai PS4 si esti multumit de el, dar sincer, la fel ca la jocuri, nu-ti place, nu iei. Nu te obliga nimeni sa-l iei, nu-ti opreste nimeni bani din salariu pentru el si nu te afecteaza cu nimic, daca fac ei lucru asta.

    In loc sa apreciem cand cineva chiar misca un deget ca sa nu moara si ca sa inoveze, sarim cu totii in cap.
    Stiti foarte bine cat de in urma e Xbox1 fata de PS4, care este calitatea dpdv grafic, a jocurilor multiplatform si nu numai si cred ca in loc sa astepte alti 3-4 ani pana sa scoata o noua consola, vor lua o decizie de a incerca sa ajunga la acelasi nivel sau chiar sa depaseasca, dpdv calitativ grafic, PS4.

    Da, e aiurea ca vor sa scoata toate exclusivitatile de Xbox One si pe PC, dar pe mine personal nu ma afecteaza. Da, e aiurea ca (si lucrul asta deja se intampla cu Xbox One Elite, cu SSHD si controller mai fancy) o sa inceapa o fragmentare a calitatii pe console si o diferentiere a celor cu bani vs calitate, dar nu vad cu ce m-ar afecta pe mine.

    Poate in momentul in care un joc, pe versiunea normala de Xbox One (cea pe care o am acum) o sa mearga in 10-12 fps la 720p, iar in cea "upgradata" o sa mearga in 1080p cu 60fps, o sa ma afecteze direct si o sa renunt la ei.

    Pana atunci, eu personal sunt multumit de Xbox One, il folosesc in proportie de 80% fata de PS4, OS-ul este stabil si efectiv nu-mi face probleme majore atunci cand am putin timp pentru relaxare.

    Nu stiu, mi se pare ca unii oameni doar sar, efectiv, la cearta, din orice, chiar daca acest lucru nu-i implica in mod direct (cei care nici macar nu au Xbox One) si, la fel, altii sar pe cei care spun ca in urma a celor intamplate in ultima vreme, vor sa-si vanda Xbox One. Sincer, exista probleme mai mari in lume si in viata personala, decat sa-mi pese ca cineva-si vinde Xbox-ul pentru ca au anuntat ca jocul lor favorit o sa iasa si pe PC.

    Pace in lume sa fie !

    LE: sper sa nu-mi sara toata lumea in cap acum. Mie personal nu mi se pare un capat de lume, daca vor ei sa fragmenteze Xbox One.

  17. #5977 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În sfârșit, odată cu știrea asta a început să vorbească lumea mai mult despre XOne

    @Razvan cred ca anumite persoane își doresc jocuri pe XOne așa cum au fost pe X360. Jocuri superbe care au vândut acea consola ca pâinea caldă. Pai și acum îmi aduc aminte cum prin 2006 umblam pe stradă cu un X360 sub o umbrela să nu cumva să îmi ploua "nevasta". Gears, Mass Effect, Lost Odyssey, jocuri exclusive foarte bune.

  18. #5978 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Razvan, exista doua cazuri dupa parerea mea:

    1) Au succes cu prosteala asta, fragmenteaza piata in ultimul hal, jocurile au development mai mare, vor lansa porturi de PC care desi vor arata mai bine per total decat titlurile actuale, optimizarea proasta ne va duce la bug-uri si alte probleme. Ei vor avea de castigat mult prin miscarea asta, iar dupa un timp Sony se va adapta si vor veni cu ceva asemanator. Piata se schimba complet si nu prea mai avem experienta clasica de consola cu lifespan de 10 ani. Adio aia 400$ dati la 10 ani pe hardware si vom incepe cu upgrade-uri la 2-3 ani ca la PC.
    2) Fail total, cea ce e foarte probabil avand in vedere cat de putin au vandut in afara US consolele, iar titluri nu au si nici nu au zis ca aduc ceva calumea. Caz in care lumea fie va migra spre PS4 sau PC, fie nu va fi interesata deloc avand deja un PS4 cu exclusive mai numeroase si mai bune. In cazul asta e si mai grav, pentru ca Sony obtine monopol (habar n-am de ce tot visati la Nintendo sa salveze situatia), iar in caz de monopol nu mai fac nici ei mare lucru, calitatea serviciilor scade (PSN, PS+, etc), jocurile exclusive de calitate vin mai rar si per total o ia totul la vale.

    Eu inteleg ce zici tu, dar esti putin closed-minded ca nu privesti in perspectiva. Nu vorbim de amplasarea butonului de power in alta parte, ci de niste decizii care pot schimba industria intr-un mod foarte clar. Si nu, n-am zis ca e cea mai importanta chestie din viata noastra, dar e periculoasa directia in care se merge pentru ca noi userii de rand avem de pierdut in ambele cazuri.

  19. #5979 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor si eu inteleg ce zici si ce zice lumea pe aici, pentru ca poate fi o decizie istorica, desi trebe sa acceptam faptul ca asta ar trebui sa fie ultima generatie de console in sensul clasic al cuvantului si sa vedem ori ceva modular, pe viitor, ori ceva cloud based, pe partea de procesare - lucru ce tot spun de prin vara trecuta.

    Cat de closed-minded, cred ca eu sunt chiar open minded din acest punct de vedere si nu vad doar partile negative si chiar apreciez schimbarea si faptul ca Microsoft e dispusa sa riste ceva, pentru a nu ramane chiar atat de in urma PS4, cum s-a intamplat in astia 2-3 ani.

    Si sincer, nu consider ca noi avem de pierdut. Pentru ca la urma urmei, noi ne orientam spre ce consideram ca e potrivit pentru noi. La fel cum tu alegi sa ramai doar cu PS4 si un PC potent, poate ca dupa schimbarea asta care, poate, nu o sa-mi convina si dupa lansarea PS VR care, sa presupunem ca o sa fie un super succes, si eu voi renunta la Xbox si voi ramane doar cu PS4 (ma rog, nu sa vand consola, dar sa o folosesc din ce in ce mai putin, renuntand si la Gold si la achizitia de jocuri).

    Oricum, e mult prea devreme sa avem astfel de discutii. Important e sa fim disponibil sa acceptam schimbarile si sa fim capabili sa alegem ce consideram ca e mai bun pentru noi. Eu stiu ca asa voi face.

  20. #5980 SP
    Member solaru's Avatar
    Sony nu face nimic de la lansarea PS4 ...au castigat prin non-combat. nu au facut decat sa astepte sa vada in ce directie bate vantul si sa mearga cu valu'! daca aveati vreun dubiu vis-a-vis de DRM, always online si restu', iata un exemplu:

    “ after the outrage and negative feedback from gamers regarding the Xbox One, Sony quietly reversed its policies, finally revealing at E3 that the PS4 will not feature used game DRM. This is according to none other than SCE Worldwide Studios president Shuhei Yoshida, who admitted the policy change in a recent interview.” (ps4daily.com, 29 June 2013)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 299 of 395 FirstFirst ... 199 249 289 297 298 299 300 301 309 349 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts