Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 304 of 395 FirstFirst ... 204 254 294 302 303 304 305 306 314 354 ... LastLast
Results 6,061 to 6,080 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6061 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Cont US , incercat de pe : telefon/pc (cu vpn si fara)/consola .....poate la paypal nu am eu ceva ok,adresa de la paypal trebuie sa fie identica cu adresa din xbox? sau nu conteaza?

  2. #6062 SP
    Member flamer's Avatar
    Quote Originally Posted by robertfelixx View Post
    Cont US , incercat de pe : telefon/pc (cu vpn si fara)/consola .....poate la paypal nu am eu ceva ok,adresa de la paypal trebuie sa fie identica cu adresa din xbox? sau nu conteaza?
    Eu pot plati cu card de romania si paypal, insa trebuie sa fiu conectat pe vpn de uk altcumva nu merge plata.

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

    ---------- Post added 30-03-2016 at 06:23 ----------

    La inregistrarea contului Paypal pe Xbox am folosit o adresa fictiva de uk, dupa am sters adresa din Paypal

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

  3. #6063 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Intr-un final am reusit,nu stiu daca problema a fost de la mine sau de la ei,am dat remove la toate metodele de plata, am schimbat adresa dupa care am adaugat din nou cardul (BT Mastercard) si contul paypal (legat tot de cardul respectiv) si totul ok,am prins si jocurile de luna aceasta de la gold + 1 luna gratis de gold + inca una la 1$ .
    Am testat din browser si consola.

    l.e:nu stiu daca are legatura,dar am schimbat adresa si in contul microsoft (cel folosit pe pc,am pus tot adresa din contul xbox)

  4. #6064 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    In a short demonstration over Skype earlier this week, Charla showed how easy it is to switch a retail Xbox One into one that can be used for testing UWP apps and games.
    First, a user has to download the Dev Mode activation app from the Xbox Games Store. Launching the app kicks off a welcome screen and a link to documentation that details what to expect when you switch over from retail to a dev kit, as well as the requirements.
    The requirements include that you:
    • Join the Windows Insider Program
    • Are running Windows 10 on your PC
    • Have a wired connection to your PC from your Xbox One
    • Install the latest Visual Studio 2015 and Windows builds
    • Have at least 30 GB of storage free on your console

  5. #6065 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Si eu am aceiasi problema. Nu pot sa activez o luna trial de gold. Am incercat de pe browser.

  6. #6066 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Salutare. Eu am cont facut pe regiunea US si de vreo 2 ani am tot folosit cardul meu de la BRD cu adresa de facturare din US pentru tranzactii de pe xbox 360 marketplace si de pe xbox one store. Totul a mers bine tot acel timp. Asta pana pe data de 26/03/2016 cand am incercat sa cumpar un joc ca de obicei, cu acelasi card, si am fost lovit cu preafrumoasa eroare PBR9002. Inca de atunci nu pot scapa de aceasta eroare sub niciun fel. Am incercat tot ce mi-a trecut prin cap, am setat o alta adresa de facturare din US, am readaugat cardul, am mai completat niste informatii optionale in contul meu Microsoft, am folosit VPN de US, am redescarcat profilele pe console, toate fara vreun efect. Am contactat Xbox Support prin live chat si agentul cu care am fost conectat mi-a destainuit foarte precis ca tranzactiile recente au fost refuzate datorita diferentei dintre adresa de facturare pe care am scris-o in contul meu Microsoft si adresa de facturare inregistrata la banca emitatoare a cardului... asa din senin. Mi s-a spus ca cardul in sine nu este blocat de la a face orice tranzactie si nici contul meu in sine nu este in intregime blocat de la a face tranzactii, ci ca fiecare incercare de a cumpara un continut cu cardul respectiv este tratata individual si refuzata datorita motivului mentionat anterior. Asadar, pentru cei nenorocosi care inca sunt biciuiti cu eroarea PBR9002, pare sa fie o eroare mai indelungata sau poate chiar permanenta... Agentul respectiv de la Xbox Support mi-a sugerat sa creez un cont de PayPal bazat in US cu adresa de facturare in US si sa atasez cardul meu la acel cont si cica asa ar merge; problema cu asta este ca nu e prea usor sa creezi un cont de Paypal in regiunea US daca nu esti din US, deoarece contul nou creat trebuie verificat prin SMS catre un numar de telefon din US. Ceea ce mi-a mers in schimb este sa cumpar credit pentru contul meu Microsoft (cod trimis prin email) chiar de aici Buy Xbox Digital Gift Card - Microsoft Store folosind chiar cardul de la BRD care nu mai merge pe Xbox Store si apoi sa cumpar continutul de pe Xbox Store folosind creditul de pe cont. Asta ar fi o alternativa, cat o mai merge si asta. Poate daca m-oi hotari candva, oi cere sa mi se dea un alt numar de card de credit la BRD... Inca ceva, ciudat, tranzactiile digitale pe Xbox par sa mearga cu acelasi card al meu de la BRD doar daca le fac de pe consola Xbox 360; din orice alt loc nu merge.

  7. #6067 SP
    Member eangel's Avatar
    L-am primit în pachetul de COD MW3. Primul venit, primul servit. Cine îl folosește primul îl rog să scrie aici ca l-a folosit


    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  8. #6068 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Mai poate cineva cumpara cu card-ul pe US? Mie imi tot da eroare la cardul meu BRD 'use a different way to pay'. Nici cu PayPal nu merge care il am deja atasat pe prin adresa US pentru Office subscription.
    Contul il am pe UK si de pe consola in lire pot cumpara dar evident e mai scump...

  9. #6069 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by sebulbausb View Post
    Inca 3 prientei au confirmat ca nu le mai merg platile: BT, ING, Raiffeisen
    am platit aseara de pe un mastercard ING, fara nici un fel de probleme. dupa update. e drept ca nu de pe US.

  10. #6070 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    La mine merge acum, am spus mai sus ce și cum (dacă a fost doar coincidență nu știu,cert e ca după n încercări a mers)

  11. #6071 SP
    Member Svart's Avatar
    Da, văzusem abia după ce am postat. În ziua în care am făcut update-ul, cred ca era pe 28, am avut și eu ceva probleme, nu am reușit sa dau jos nici borderland, care era free cu gold, dar de a doua zi s-a rezolvat.

  12. #6072 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  13. #6073 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Unu oficial si de acum cateva zile


  14. #6074 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  15. #6075 SP
    Member eangel's Avatar
    Pentru fani, atenție ca azi (și probabil si pe viitor) sunt free The Signal sibThe Writer pentru Alan Wake

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  16. #6076 SP
    Senior Member nina's Avatar
    curios daca cineva a cumparat un joc de xbox one de pe psngames......org.nu vand coduri ci conturi
    vad destule plangeri si majoritatea sunt useri de playstation

  17. #6077 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Salutare - doresc sa intru-n clubul Xbox One (dar emag "nu ma lasa"). Pentru asta am tot cautat console SH si nimic nu-mi placea din ce gaseam sau ce era bun , era deja dat , asa ca mi-am comandat un pachet la Emag (ocazie cu care doresc sa-i ft in gat de nesimtiti) . Ca orice impatimit al jocurilor si acum aceasta fiind prima mea (proprietate) consola (am mai avut si PSP dar in vremuri de mult uitate) , am comandat marti , au zis ca mi-l aduc joi , dar s-a facut vineri si trebuiau sa-l aduca duminica si se pare ca va veni luni sau marti (prin gat in cur am vrut sa zic) .

    -SCUZATI LIMBAJUL- daca nu se permite nu mai fac - prima abatere - ce-i drept premeditat
    BTw am comandat XO 500 cu KINECT (ca vreau sa se joace toata familia) - nu am gasit de 1TB , + 3jocuri incluse Kinect Sport Rivals +Joc Zoo Tycoon + Joc DC Spotlight .

    Va rog frumos :
    1. Vreau si eu sa stiu unde ma inregistrez - pe ce tara (am tot citit in lung si-n lat - unii zic US , altii UK) ? Am deja cont de Microsoft ca am niste licente de la ei - trebuie sa mut contul pe alta tara ? nu stiu cum sa procedez
    2. Am RDS 1000 - conectez consola WiFI sau cu RJ45 ? (am router bunicel WDR3600) alte recomandari in setari ?
    3. Am inteles ca accesul pe LIVE se poate cumpara online de pe site-ul Microsoft ? 37Eur ? E adevarat ?
    4. Za` **** ar fi conform unor colegi de-ai mei EA Acces cu doar 5Eur/luna ? Am inteles eu gresit - acces la toate jocurile lor ?

    Multumesc anticipat - si va rog sa-mi mai dati ponturi cu ce ar trebui sa-i mai iau ca sa fie ok experienta .
    Zi faina

  18. #6078 SP
    Member andreiaka's Avatar
    eMAG sunt niște *****i cu ochi , mi am luat si eu ani trecut ediția Forza 6 , am stat 1 sapt dupa ea , si a venit tot rupta cutia ft in gură, nu mai cumpăr de la ei cât trăiesc
    ON : Eu personal recomand UK si țara ti o schimbi la Change Region sau cv se genul..

    2. O conectezi prin WiFi
    3. Se poate cumpara Live Gold si de la ei dar găsești in alte locuri mai ieftin , gen e un băiat la noi , da 12 luni cu 120 RON

    4. EA Access , da ,5 euro pe luna, ai jocuri in vault precum Battlefield Hardline , 4 , UFC, Titanfall, FIFA, NBA , NFH, etc... Si trial-uri la NFS 2015, Unravel, Star Wars Battlefront etc..


    Sent from Xbox Dashboard

  19. #6079 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Multumesc frumos - am luat aminte ! Ideea e ca atunci cand am vrut sa comand de pe Microsoft Romania nu s-a putut (ca noi suntem niste rupti din EST) insa m-a sunat cineva de la Microsoft sa ma intrebe daca am nevoie de ajutor si cam ce m-ar interesa sa cumpar (probabil au un flag pe acolo ca sunt amator de shopping @ produsele lor ).
    Mi-au dat link Microsoft Ireland si de acolo este livrare gratuita catre RO cu UPS (2-3 zile lucratoare) , dar deh` ... gasisem mai ieftin la rahatii (1999 in loc de 2250 la cursul eur 499 daca luam de acolo) astia in expansiune si am dat si feedback ca am gasit mai ieftin in RO. La 2 zile dupa ce am platit si tot nu venise comanda , pe UK de ex pretul s-a ieftinit pe la 250Lire o consola decenta cu joc si 330 ce am comandat eu (x5.7-5.8) as fi iesit mai ieftin , dar UK nu livreaza catre "rupti in fund" . Pe Irlanda a scazut pentru (cred ca 20 minute - eram pe drumul catre casa) iar apoi a revenit si asa s-a pastrat pretul mizerabil de 499Eur.

  20. #6080 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Salut, m-am trezit aseara ca xbox-ul mi-a descarcat si instalat un "ceva" fara nume, ce ar putea sa fie?
    M-am gandit la o actualizare de sistem sau de joc dar ar fi trebuit sa aiba un nume...
    Attached Images Attached Images xboxnoname.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 304 of 395 FirstFirst ... 204 254 294 302 303 304 305 306 314 354 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts