Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 311 of 395 FirstFirst ... 211 261 301 309 310 311 312 313 321 361 ... LastLast
Results 6,201 to 6,220 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6201 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai mai bine da comanda la cineva de aici, care nu a prins consola la promoție, de ce să o lase acolo?

  2. #6202 SP
    Member eastbason's Avatar
    Pai o da la altcineva...numai ca pe altcineva il costa cu 100 de lei in plus
    LE: Deja au aparut pe olx, la 1200 lei

  3. #6203 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai fara bisnita e greu man, tre' sa manance si gura lui ceva, nu? Mai e un tovaras care si-a facut cont special pentru treaba asta, o vinde la 1300, smecheeeeer

  4. #6204 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Forumul vecin:
    Attached Images Attached Images screen-shot-2016-05-31-14.05.21.png

  5. #6205 SP
    Member eastbason's Avatar
    Deci se poate si fara bisnita

  6. #6206 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Oameni ca el, sunt foarte rari

  7. #6207 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    APB Reloaded free pe Xbox One https://store.xbox.com/en-US/Xbox-On...arch?query=apb
    Serverele vor deveni live in curand, momentan sunt probleme tehnice care impiedica achizitia jocului!

  8. #6208 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  9. #6209 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Super-promo....de neratat! On topic....pai asta ziceam si eu...cine nu are minim 50-100 de posturi sa nu poata pune anunturi. Iar ceilalti sa plateasca Trader..3 Euro.

  10. #6210 SP
    Member stormhold7's Avatar
    @iry: recunoaste ca iti este ciuda ca tu nu ai apucat sa cumperi doua sa faci bisnita

  11. #6211 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by stormhold7 View Post
    @iry: recunoaste ca iti este ciuda ca tu nu ai apucat sa cumperi doua sa faci bisnita
    Cum doua? Ma pregatisem pentru minim 10 bucati, la 300 de lei profit la fiecare faceam 3.000 de lei, imi luam Porsche dupa..cu banii stransi.
    On-topic: nu am nimic cu respectivul, daca vrea sa faca bisnita e treaba lui. Singura nemultumire e ca vede stirea cu pretul pe site, vine...isi face cont, vrea sa si faca profit aici si dispare. Iar site-ul se zbate sa supravietuiasca de la an la an. Asta e nemultumirea mea!

  12. #6212 SP
    Member Svart's Avatar
    @djleo: Adica eu daca vreau sa vad de exmplu CoD - AW, pe care l-am terminat, sa platesc 3 euro sau sa nu pot pune anuntul?

    Zic si eu......

  13. #6213 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Clubul Xbox One

    Quote Originally Posted by stormhold7 View Post
    @iry: recunoaste ca iti este ciuda ca tu nu ai apucat sa cumperi doua sa faci bisnita
    Neah, am vazut-o de dimi, atunci cand a intrat la promo. Cu ce dracu sa faci bisnita, e olx plin de xone cu tot cu jocuri si garantie, la pret asemanator.
    Afacere faci cu ps4, nu cu one


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #6214 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Am cumparat si eu o consola la 999 de lei, azi a ajuns in showroom. Sper ca maine sa ajung sa o ridic. Sunt cam | | cu subiectul, live si alte dracii.
    Am facut trecerea de la 360 rgh
    Sa vedeti intrebari de noob maine

  15. #6215 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Svart View Post
    @djleo: Adica eu daca vreau sa vad de exmplu CoD - AW, pe care l-am terminat, sa platesc 3 euro sau sa nu pot pune anuntul?

    Zic si eu......
    Intrebare: unde sa pui anuntul de vanzare daca acest site se va inchide deoarece nu reuseste sa stranga banii necesari platirii hostingului? Asa de curiozitate intreb... Smilies - Console Games

  16. #6216 SP
    Member Svart's Avatar
    E alta discutie. Nu mi se pare normal sa oplatesc 3 euro trader pentru un joc pe care nu stiu daca iau mai mult de 10.

    Ca sa iti raspund la intrebare: pe olx, pe okazii (oricum nu l-am pus si nici nu o sa il pun, era doar ipotetica chestiunea).Acum, referitor la stransul banilor si supravietuirea site-ului, se poate face din donatii; eu am donat deja, dar a fost fix alegerea mea, nu o taxa impusa. intelegi nuanta, da?

  17. #6217 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Svart View Post
    E alta discutie. Nu mi se pare normal sa oplatesc 3 euro trader pentru un joc pe care nu stiu daca iau mai mult de 10.

    Ca sa iti raspund la intrebare: pe olx, pe okazii (oricum nu l-am pus si nici nu o sa il pun, era doar ipotetica chestiunea).Acum, referitor la stransul banilor si supravietuirea site-ului, se poate face din donatii; eu am donat deja, dar a fost fix alegerea mea, nu o taxa impusa. intelegi nuanta, da?
    Da, dar de exemplu trebuie sa intelegi ca multi vin de pe okazii, olx sa puna si aici anuntul apoi dispar...like forever. Si tocmai de aceea se va implementa statusul de Trader pe bani 3 EURO / 6 luni. Altfel vom ramane fara aria bazar, scad cheltuielile de hosting si site-ului ii va fi mult mai usor sa se auto-intretina.
    Probabil va exista in curand si varianta de user Premium obligatorie, gen 5 euro/an, altfel se va intra fara sa se poata posta in varianta read only.
    Nu de altceva dar an de an ajungem in situatia de a gasi variante de strans chinuit banii pentru anul urmator de hosting. Si asta trebuie sa inceteze...

  18. #6218 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Dacă se pune taxă pe bazar (din nou) va fi useless aria bazar, întrucât foarte puțini ar plăti şi implicit ar fi oferta de produse mică. Aşa s-a întâmplat şi în trecut.

    Sincer, înainte să se pună restricție pe bazar cumpăram 90% din joculețe de pe forum, însă dupa aceea am renunțat aproape complet la acesta. Între timp a fost scoasă, dar tot pe olx/okazii găsesc mai uşor jocurile dorite.

  19. #6219 SP
    Member Svart's Avatar
    Cred ca ideea de premium user ar putea fi paguboasa. O taxa, fie ea si modica, ar putea duce la depopularea forumului. oricum, tendinta e de migrare inspre alte medii sociale, am moderat si eu acu ceva vreme un forum si am putut vedea trand-urile.

    Eu unul as fi dispus sa platesc si mai mult de 5 euro pentru acces la forum, dar nu sunt convins ca multi gandesc asa, si din ce vad nici la donatii/sponsorizari nu se inghesuie lumea.
    Din pacate incepem sa ne obisnuim sa ne fie furnizata informatia la botul calului si fara nici un cost, mai mult, avem tendinta sa nu intelegem necesitatea acoperirii unor cheltuieli.

  20. #6220 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Salutare! Ieri mi-a ajuns si mie consola si as vrea sa cumpar EA Access. Pot plati cu un card Visa de la BRD? De unde se poate cumpara? Scuze de intrebarile prostesti dar am avut 360 rgh si nu am avut treaba cu live-ul si alte chestii cu bani
    Mersi!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 311 of 395 FirstFirst ... 211 261 301 309 310 311 312 313 321 361 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts