Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 328 of 395 FirstFirst ... 228 278 318 326 327 328 329 330 338 378 ... LastLast
Results 6,541 to 6,560 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6541 SP
    Member eangel's Avatar
    Perioada nu e doar o zi. De azi a intrat la insideri, de mâine e chiar open beta

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  2. #6542 SP
    Member chios's Avatar
    Da.de maine e open beta pe toate platformele.dar nu am gasit cat dureaza.

  3. #6543 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by Titi Berlogea View Post
    Nu stiam. Sa imi mut adresa contului acolo ca mai scutesc niste bani:d Din ce "am auzit" de la un amic care are legaturi cu Microsoft motivul restrictiilor sunt taxele (tva). Utilizatorii (inclusiv eu) fac acest lucru sa plateasca mai putin. Pt orice produs cumparat din afara uniunii europene se aplica taxe! Iar acestea se aplica in functie de tara de rezidenta. Iar noi fentam aceste taxe ca si cum am fi rezidenti americani. Ceea ce din punct de vedere fiscal nu e ok. Daca in 6 luni s-ar schimba datele cum spui tu ar fi minunat dar nu sunt asa de optimist. In general restrictiile puse rar se anuleaza/modifica!!!
    Da, TVA-ul e buba. Si de anul trecut se aplica si in interiorul Uniunii Europene, pentru tranzactiicu neplatitori de TVA (fie ca sunt persoane fizice sau firme).

    Eu am contul pe Ungaria, unde TVA-ul e 27%. Intr-adevar unele jocuri ( in general titlurile AAA) sunt mai scumpe la lansare decat in US, dar au reduceri mai bune de multe ori, goldul e mai ieftin, EA Acces e mai ieftin. Eu pana acum am cumparat destul de mult pe disc asa ca nu m-a deranjat ca noutatile sunt cu pret mai mare.

    Acum, nu inteleg politica MS, de a nu crea un store pe Romania. Pozitioneaza pretul ca cel din US, chiar daca pierzi TVA-ul, si ai liniste.
    Oricum, motivatia lor e alta decat TVA-ul; cum spuneam, acum doi ani nu plateai TVA pentru jocurile cumparate din afara pe suport digital, daca nu ma insel.

  4. #6544 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Parerea mea e ca TVA-ul nu este motivul Microsoft ci altul... Daca era TVA-ul atunci nu veneau nici in Ungaria, Cehia.etc.
    Eu cred ca la ora actuala, Microsoft (care apropo are sediu in Romania, doar vinde Windows, Office, licente SQL and stuff...) nu vede Romania ca o piata profitabila pentru a aduce Store-ul Xbox cu tot cu suport aici. Si daca real ne uitam la vanzari, ii inteleg partial. Personal chiar daca vor face acest pas eu raman tot pe US deoarece 60$ (239 lei azi) nu face 267 lei (60 Euro tot azi).

  5. #6545 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Nu are nici o legatura unde au birourile cu sistemul fiscal. Pt americani si vestici, Europa se termina la granita noastra cu ungaria! Suntem considerati o tara de arzoi, tepari etc. Pt ei suntem buni doar de exploatat.
    Ca sa intelegi Microsoft nu vinde nimic direct in Romania. Pt asa ceva se ocupa reselleri. Iar facturile MS sunt emise din Irlanda catre reselerii din Romania.
    Bine de stiut si cu store-ul pe Ungaria ca cine stie cat o sa mai mearga cu vpn si paypal pe US.

  6. #6546 SP
    Member Svart's Avatar
    Nu e asa. Sunt tari din europa occidentala care nu au magazine proprii. Olanda parca e una din ele.
    microsoft vand direct in Romania, eu mi-am cumparat Office 2016 de la ei, de exemplu, au si reprezentanta.

    Aici e vorba doar de divizia de gaming, si chiar nu ii inteleg.

    In Irlanda sunt externalizate doar serviciile MS, pentru ca platesc taxe derizorii. la fel face si Google, si Apple. pentru ca corporate greed (cacofonia e voita) si pentru ca pot. Deocamdata.

  7. #6547 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Microsoft in Romania au doar birouri in cladirea Citygate!!!! Acestea nu au legatura cu segmentul retail! Cat despre divizia de gaming adica Microsoft Studios nu cred ca sunt in Romania. Stiu de EA si UBI de unde imi procur in acest moment jocurile

  8. #6548 SP
    Member Svart's Avatar
    Pai tocmai asta ziceam, ca divizia de gaming NU e prezenta in Romania. Nu m-am exprimat clar.

    Segmentul retail poate fi coordonat din Romania, nu trebuie mai mult de birouri local, nu cred ca e musai sa ai depozite si magazine de prezentare locale.

    ideea era ca alte produse le vand direct in Ro. Eu am platit softul cu cardul, direct in contul lor, nu prin interpusi.

  9. #6549 SP
    Member chios's Avatar
    Am si eu o problema nu pot descarcaq forza horizon imi spune asta:this purchase channel requires a billing account.please add a valid payment instrument.you will not be charged for a free item.trebuie sa adaug neaparat un card ca sa descar jocul care e gratis?altcumva nu se poate?

  10. #6550 SP
    Member Svart's Avatar
    Mda, trebuie sa ai o metoda valida de plata.

  11. #6551 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Svart View Post
    Pai tocmai asta ziceam, ca divizia de gaming NU e prezenta in Romania. Nu m-am exprimat clar.

    Segmentul retail poate fi coordonat din Romania, nu trebuie mai mult de birouri local, nu cred ca e musai sa ai depozite si magazine de prezentare locale.
    De 3-4 ani "divizia de jocuri" a fost inclusa in "Windows and Devices Group - which focuses on the software platform, apps, games, store and devices that power the Windows ecosystem, including Microsoft Edge, Minecraft, Halo, Surface, Surface Hub, HoloLens and Xbox". Practic Xbox este sub aceeasi umbrela ca si Windows.
    Vanzarile retail locale sunt coordonate din Romania.
    Nu e suficient sa vinzi produsele in Ro - trebuie sa oferi suport in limba romana, etc. Discutia e lunga.

  12. #6552 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by chios View Post
    Da.de maine e open beta pe toate platformele.dar nu am gasit cat dureaza.
    Dureaza pana pe 8 septembrie.

    Altfel, a jucat careva? Pareri, impresii?

    Eu am facut cateva meciuri de conquest in Sinai.

    Harta e imensa, gameplay-ul usor haotic daca joci singur. In momentul in care pui macar de un squad se schimba un pic treaba.
    Inca incerc sa ma obisnuiesc cu el.

  13. #6553 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Foarte interesat Battlefield 1. Haos e cel mai bun cuvant pentru inceput. Treaba e clara Titanfall 2 si Battlefield 1 le cumpar.

  14. #6554 SP
    Member Svart's Avatar
    Eu l-am precomandat, dar inca nu m-a convins.

    Titanfall nici atat, astept pareri despre campanie.

  15. #6555 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Eu zic sa il iei de pe olx de la baietii care lucreaza la EA. E mai ieftin iar cand te saturi de el vinzi discul si mai recuperezi din investitie. Titanfall este genial. Prima parte am jucat-o ca dracii cateva luni aproape zilnic.

  16. #6556 SP
    Member Svart's Avatar
    Pai discul il vinzi pe 2 lei. Eu nu am reusit sa dau nici Halo, la mai putin de jumate de pret. Nu ma mai complic cu discuri, e incomod si nu recuperezi mare lucru.

  17. #6557 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Fiecare cu politica lui de investitii. Daca sunteti doi pe cont e rentabila treaba.

  18. #6558 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar


    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  19. #6559 SP
    Member chios's Avatar
    Daca folosec un generator de carduri pentru al aduga la payment ca sa pot descarca jocurile gratuite de xbox 360.se poate intampla ceva cu consola adica sa vada astia si sa-mi baneze consola?

  20. #6560 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    generator de carduri?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 328 of 395 FirstFirst ... 228 278 318 326 327 328 329 330 338 378 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts