Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 345 of 395 FirstFirst ... 245 295 335 343 344 345 346 347 355 ... LastLast
Results 6,881 to 6,900 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6881 SP
    Junior Member alecs.veres's Avatar
    Mai nou se pare ca-ti trebuie VPN pe tara pe care ai contul, in cazul tau US. Eu fac asta de pe laptop mereu si nu mai am probleme cu platile sau activarile.

  2. #6882 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Am vorbit la suport și m-au băgat in ceata. Cică sunt redeemable doar de pe Xbox 360, și doar cu Ip de USA. Cu vpn nu merge, am încercat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #6883 SP
    Junior Member alecs.veres's Avatar
    Eu folosesc hotspot shield, si-mi ofera IP de US. Pe xbox.com sa ai xbox.com/en-US/ . Apoi incerci din nou. O sa-ti mearga.

  4. #6884 SP
    Member chios's Avatar
    Asa am patit si eu astazi cu un cod gear of war imi dadea eroare de limba si regiune.am instalat pe telefon tunellbear si aplicatia xbox.am setat tunelbear pe UK si am bagat codul in aplicatie si a mers.

  5. #6885 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Fraților am încercat pe toate părțile. Și eu și un alt băiat care se pricepe mai bine decât mine și tot nu a reușit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6886 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar

    La EMAG
    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  7. #6887 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Acum apare pentru ca s-a dat drumul promoției.

    Abonamentul EA Access dacă l-am achiziționat de pe consola, îl pot folosi și pe calculator? Am același cont.

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  8. #6888 SP
    Member solaru's Avatar
    Nu. Pe Pc se cheama Origin Acces si e separat.

  9. #6889 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Aha. Mersi frumos.

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  10. #6890 SP
    Junior Member toros's Avatar

    Cont gold live

    Salut mai am o nelamurire am vazut in magazinul microsoft la pretul de 1 dolar pe luna xbox live gold (a doua luna 10 dolari) ca ai anumite avantaje:acces multiplayer si reduceri la jocuri. Intrebarea mea este Romania este suportata? iar daca cumpar jocuri la reducere pt ca sunt membru gold ce se intampla cu acele jocuri dupa ce nu mai vrei sa-ti reinnoiesti contul gold live? Se mai pot juca in continuare? sau accesul este banat la acele jocuri? De ex cum e la Ea acces. Daca platesc cu paypal sa zicem cand iti expira abonamentul la live gold banii se iau automat de pe card sau te intreaba daca vrei sa mai continui cu prelungirea abonamentului. Astept lamuriri.Merci mult Acest cod se poate achizitiona si de pe g2a?

  11. #6891 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Salut!

    România nu are magazin oficial Xbox, dar iti poti schimba locația, de preferat pe US sau UK, și astfel achiziționezi tot ce te interesează.
    Având gold ai parte de: jocuri oferite lunar gratuit (2 pentru Xbox One și 2 pentru Xbox 360 care suporta backward compatibility - merg și pe Ons), multiplayer, reduceri la jocuri când le cumperi.
    Dacă întrerupi abonamentul, jocurile rămân în librăria ta, însă nu le mai poți juca.
    Dacă nu anulezi subscriptia, ti se retrag banii automat.

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  12. #6892 SP
    Member solaru's Avatar
    Jocurile cumparate raman ale tale si le poti juca cand doresti. Jocurile primite gratuit in baza abonamentului Gold le poti juca doar atata timp cat abonamentul este activ.

  13. #6893 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Salut. Ce acumulatori + charger imi recomandati ? Ma gandesc ca e mai bine decat sa cumpar baterii pentru controler.
    Mersi.

  14. #6894 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    http://www.emag.ro/orb-dual-controll.../pd/DDP71MBBM/
    Eu ii am pe astia de 1 an si inca sunt foarte ok!!!
    Bine aici pretul este exagerat rau! Ii gasesti prin alte parti la max 80 lei!!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  15. #6895 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Eu mi-am luat niste acumulatori la oferta din Lidl, marca tronic, pe care am dat 30 lei (2 seturi de 4 buc). Ma țin cam 20-25 ore.

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  16. #6896 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Salutare, vreau sa iau și eu the witcher 2 și alan wake pt Xbox one și nu reușesc. Am încercat și cu vpn pe us, și fără și degeaba. Contul este de us, am Atașat și card și PayPal, am și gold dar tot nu reușesc. Am băgat și credit in portofel și degeaba, jocurile pe care le vreau eu nu pot fi plătite cu credit. Aveți vreo soluție?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #6897 SP
    Junior Member toros's Avatar
    merci man

  18. #6898 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Salutare, vreau sa iau și eu the witcher 2 și alan wake pt Xbox one și nu reușesc. Am încercat și cu vpn pe us, și fără și degeaba. Contul este de us, am Atașat și card și PayPal, am și gold dar tot nu reușesc. Am băgat și credit in portofel și degeaba, jocurile pe care le vreau eu nu pot fi plătite cu credit. Aveți vreo soluție?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Eu asa am procedat mereu cand am luat de pe US:

    1. De pe telefon, in Google Chrome intram pe site-ul xbox si schimbam regiunea pe US (la mine era de obicei setata pe UK).
    2. Deschideam aplicati Vyper VPN si ma conectam la server de US.
    3. Din Chrome, deschideam pagina jocului si apoi dadeam click pe "cumparare" si totul era ok.

    La primul pas, in loc de site-ul xbox, eram pe pagina jocului dorit de pe site-ul Xbox Store Checker - Comparateur de prix pour Xbox One pentru a vedea unde este mai ieftin respectivul joc; degeaba, ca oricum de pe magazine precum Columbia, Argentina, India nu am putut cumpara.

  19. #6899 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Super. Am reușit. Nu am făcut nimic diferit fata de ce făceam pana acum, dar nu mai contează. Multumesc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #6900 SP
    Member Svart's Avatar
    Domnilor,

    Daca mai sunt pe aici oameni cu capul mai lat, asa ca mine, poate ma ajuta cu o sugestie.

    Incerc sa imi cumpar niste casti mai comode si nu reusesc nicicum

    Initial am luat hyperx cloud core de la altex, care se aud nemaipomenit de banii aia, dar care ma strang, dupa doua-trei ore de stat cu ele pe urechi incepe sa doara capul. Sunt facute pachet si regatite sa le trimit inapoi la altex.

    Am luat apoi o pereche de logitechuri g231, care tot asa, strang. Cu astea am ramas si pe stoc, pentru ca baietii mei au taiat bucati cutia cu foarfeca asa ca nu le mai pot returna. o sa incerc sa le vand.

    Asa ca renunt sa mai sondez piata si intreb si aici. Stie cineva niste casti comode, si mai mari?

    Multumesc pentru eventualele raspunsuri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 345 of 395 FirstFirst ... 245 295 335 343 344 345 346 347 355 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts