Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 346 of 395 FirstFirst ... 246 296 336 344 345 346 347 348 356 ... LastLast
Results 6,901 to 6,920 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6901 SP
    Member blondutzu's Avatar
    cam la ce buget?

    Eu detin:
    Siberia 200
    Xbox stereo headset
    Turtle Beach Elite

    Culmea, singurele care imi creeaza disconfort sunt cele de la turtle beach, care sunt si cele mai scumpe. Sper sa fie din cauza memoriei si sa se aseze in timp (am avut si o pereche de astro A40 la care am patit la fel pana s-au reglat pe capul meu).

    Cele de la Steelseries mi se par cele mai decente la banii aia.

  2. #6902 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Svart View Post
    Domnilor,

    Daca mai sunt pe aici oameni cu capul mai lat, asa ca mine, poate ma ajuta cu o sugestie.

    Incerc sa imi cumpar niste casti mai comode si nu reusesc nicicum

    Initial am luat hyperx cloud core de la altex, care se aud nemaipomenit de banii aia, dar care ma strang, dupa doua-trei ore de stat cu ele pe urechi incepe sa doara capul. Sunt facute pachet si regatite sa le trimit inapoi la altex.

    Am luat apoi o pereche de logitechuri g231, care tot asa, strang. Cu astea am ramas si pe stoc, pentru ca baietii mei au taiat bucati cutia cu foarfeca asa ca nu le mai pot returna. o sa incerc sa le vand.

    Asa ca renunt sa mai sondez piata si intreb si aici. Stie cineva niste casti comode, si mai mari?

    Multumesc pentru eventualele raspunsuri
    Eu zic sa le păstrezi, au spumă cu memorie, mai poartă-le un pic si o sa treacă, asa am pățit si eu in primele doua zile

  3. #6903 SP
    Member Svart's Avatar
    As merge pana pe la vreo 600 de lei ca buget.

    Turtle beach nu vreau, am mai vazut opinii ca sunt incomode, si nu vreau sa dau atatia bani si sa imi creeze discomfort. Eu pusesem ochii pe 420x de laei, le-am gasit pe la 500 de lei, care ar fi ok pentru mine.

    Sincer, astro a40 ar fi fost prima optiune, dar sunt mult in afara bugetului meu. (as fi vrut a40 tr cu tot cu mixamp care sunt pe la 1300 de lei).

    Ma tot uitam si eu la Steelseries alea 200. Sunt mari, sunt comode? Asa si kingstonurile alea ce le am sunt cu memorie, dar tot creeaza discomfort.

    ---------- Post added 21-11-2016 at 14:44 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu zic sa le păstrezi, au spumă cu memorie, mai poartă-le un pic si o sa treacă, asa am pățit si eu in primele doua zile
    Le-am purtat trei saptamani, si tot imi dau dureri de cap. Ma strang, cu toata memoria lor tot sunt incomode.

  4. #6904 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Svart View Post
    Domnilor,

    Daca mai sunt pe aici oameni cu capul mai lat, asa ca mine, poate ma ajuta cu o sugestie.

    Incerc sa imi cumpar niste casti mai comode si nu reusesc nicicum

    Initial am luat hyperx cloud core de la altex, care se aud nemaipomenit de banii aia, dar care ma strang, dupa doua-trei ore de stat cu ele pe urechi incepe sa doara capul. Sunt facute pachet si regatite sa le trimit inapoi la altex.

    Am luat apoi o pereche de logitechuri g231, care tot asa, strang. Cu astea am ramas si pe stoc, pentru ca baietii mei au taiat bucati cutia cu foarfeca asa ca nu le mai pot returna. o sa incerc sa le vand.

    Asa ca renunt sa mai sondez piata si intreb si aici. Stie cineva niste casti comode, si mai mari?

    Multumesc pentru eventualele raspunsuri
    G231 poate i le facem cadou lui Cretzu de ziua lui in Decembrie ) La ce pret le pui la vanzare?

  5. #6905 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Svart View Post
    Ma tot uitam si eu la Steelseries alea 200. Sunt mari, sunt comode? Asa si kingstonurile alea ce le am sunt cu memorie, dar tot creeaza discomfort.
    Cred ca sunt cele mai usoare casti pe care le-am purtat si nu pun presiune pe urechi deloc. Un pic cam "ieftin" switch-ul de mute pentru mic, in rest numai de bine.

    PS nu au memorie insa au o banda elasteca care distribuie greutatea surprinzator de bine.

  6. #6906 SP
    Member Svart's Avatar
    Hehe, pentru Cretu facem pret special. Dublu, gen, ca sunt fara cutie.

    Serios vorbind, castile sunt decente , dar mi se par sub hyperx-urile alea de la kingston, si ca sound si ca si calitate a materialelor (g231 par oleaca cheap). Mie imi plac logitechurile in general, am avut de la ei sistem 2+1 acu ceva vreme, am si ue boom dintr-ala care e impecabil, de asta le-am si incercat, dupa discutia cu tine (naiba stia ca ma pune dracu sa le las la indemana copiilor si sa nu le pot returna ) . Le-as fi tinut daca nu ar strange asa ( inca ma mai chinui sa le largesc, totusi).

    ---------- Post added 21-11-2016 at 15:11 ----------

    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Cred ca sunt cele mai usoare casti pe care le-am purtat si nu pun presiune pe urechi deloc. Un pic cam "ieftin" switch-ul de mute pentru mic, in rest numai de bine.
    nu ma deranjeaza switch-ul, am adaptor la controller.

    Le au la altex, poate le incerc si pe astea. Chestia e ca don'soara aia din magazin nu vrea sa mi le probeze acolo, asa ca tre sa le iau si sa le returnez. Si cand est blond ca mine, mai patzasti nefacute.

  7. #6907 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Svart View Post
    Hehe, pentru Cretu facem pret special. Dublu, gen, ca sunt fara cutie.

    Serios vorbind, castile sunt decente , dar mi se par sub hyperx-urile alea de la kingston, si ca sound si ca si calitate a materialelor (g231 par oleaca cheap). Mie imi plac logitechurile in general, am avut de la ei sistem 2+1 acu ceva vreme, am si ue boom dintr-ala care e impecabil, de asta le-am si incercat, dupa discutia cu tine (naiba stia ca ma pune dracu sa le las la indemana copiilor si sa nu le pot returna ) . Le-as fi tinut daca nu ar strange asa ( inca ma mai chinui sa le largesc, totusi).

    ---------- Post added 21-11-2016 at 15:11 ----------



    nu ma deranjeaza switch-ul, am adaptor la controller.

    Le au la altex, poate le incerc si pe astea. Chestia e ca don'soara aia din magazin nu vrea sa mi le probeze acolo, asa ca tre sa le iau si sa le returnez. Si cand est blond ca mine, mai patzasti nefacute.
    Bine ca am aflat cu cine vorbeam! Te-am bagat in agenda, acum sa te tii la ce oferte de MErcedes iti fac )
    On-topic: castile Xbox Stereo au mari probleme de fiabilitate, tocmai s-a rupt al doilea brat. La gunoi cu ele... oricum faceau un mic ecou. Siberia 200 pare o alegere mai buna ca Logitech-urile, nu stiu insa cum e microfonul. Doamne ce naspa e ca nu le poti testa...

  8. #6908 SP
    Member Svart's Avatar
    Poti sa imi trimiti cate oferte vrei coane, ti-am zis ca eu am Toyota

    Nu e problema, direcotarea de magazin de la altex imi e amica, si le pot returna fara probleme atata vreme cat ambalajul e intact.

    Dar sa trimit inainte kingstonurile inapoi si sa vand logitechurile, ca fac colectie pe acasa. pana una alta folosesc niste afterglowuri care nu dau dureri de cap, ci de urechi (sunt un pic mici cupele )

  9. #6909 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Am schimbat regiunea din consola pe Ungaria pentru a cumpara mai ieftin abonamentul la EA Access. Daca schimb din nou regiunea din consola, plata următoare se va efectua tot în forinți, la același preț, sau în moneda noii regiuni?

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  10. #6910 SP
    Member flamer's Avatar
    Parca poti schimba regiunea numai o data la cateva luni, 6 parca

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  11. #6911 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Da, pe langa asta, pe mine ma intereseaza in ce moneda voi plati. In contul de EA Access va ramane adresa de Ungaria, dar vreau ca regiunea s-o schimb (ma deranjeaza preturile afiate in forinti).

  12. #6912 SP
    Member Svart's Avatar
    te obisnuiesti cu ele.

  13. #6913 SP
    Member akzation's Avatar
    Imi cer scuze daca pun o intrebare care foarte probabil a mai fost de nenumarate ori , dar sunt nou pe Xbox One.

    Tocmai am cumparat un abonament Xbox Live pe 3 luni de la Altex din magazin , scrisul este in limba spanionala , la codul de bare "Produzido no Brasil".
    Imi da o eroare cand incerc sa activez codul. Am observat ca aici pot schimba locatia de pe consola si tara contului , am incercat inclusiv US/UK dar nu a functionat. Trebuie sa fac un nou cont ? Si daca da , pe ce regiune ?

  14. #6914 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Ai încercat sa schimbi pe Brazilia?

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  15. #6915 SP
    Junior Member RhadooR's Avatar
    Care ar fi cel mai mic pret pentru xbox live in momentul de fata si unde?

  16. #6916 SP
    Member akzation's Avatar
    Quote Originally Posted by Secu86 View Post
    Ai încercat sa schimbi pe Brazilia?

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk
    Da , am incercat si asta , am pus si limba pe Portugheza (Brasil) si tot nu a mers.

  17. #6917 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Fa-ti cont pe US sau UK si cumpara live/carduri valorice de pe amazon. Eu inteleg ca e tentant sa iei mereu de unde e pretul mai mic insa iti complici viata.
    Cum o fi ajuns altex la concluzia ca e o idee buna sa vanda carduri pentru store-ul din Brazilia

  18. #6918 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Fa-ti cont pe US sau UK si cumpara live/carduri valorice de pe amazon. Eu inteleg ca e tentant sa iei mereu de unde e pretul mai mic insa iti complici viata.
    Cum o fi ajuns altex la concluzia ca e o idee buna sa vanda carduri pentru store-ul din Brazilia
    Se numeste profit! Cardurile valorice de pe Rusia, India, Brazilia au un pret de achizitie mai mic. De unde si ideea de a lua ieftin si vinde scump....

  19. #6919 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Si acestea de unde pot fi cumparate de către noi, cei din România? În plus, am văzut ca atunci când vrei sa cumperi din unul dintre aceste magazine, poti plati doar cu card bancar.

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  20. #6920 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Eu personal cumpar doar de pe amazon, insa gasesti si pe alte siteuri (cdkeys de exemplu), sau chiar la colegi de pe forum.
    Probabil nu ai nici un cent in "portofelul electronic". Cand il alimentezi vei avea si optiunea de a plati folosind creditul pe care il ai deja in contul alimentat cu respectivele carduri valorice.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 346 of 395 FirstFirst ... 246 296 336 344 345 346 347 348 356 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts