Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 366 of 395 FirstFirst ... 266 316 356 364 365 366 367 368 376 ... LastLast
Results 7,301 to 7,320 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7301 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca plătesc jocuri direct cu cardul pe Microsoft Store US are ceva? Nu am încercat încă. Am reușit doar sa activez Gold pe o luna cu un dolar, ca era ceva oferta. Mi-a tras dolarul de pe card, n-au fost probleme. Nu vreau sa ma pun sa cumpăr jocuri si dupa aia sa ma baneze sau ceva si sa pierd contul din cauza ca am plătit cu card din România.

    Si încă ceva: mie nu mi-a venit consola inca, dar am zis sa-mi fac contul pana atunci pe site-ul xbox/Microsoft. Bănuiesc ca pot sa ma loghez direct cu el pe consola cand o primesc și o sa am golul activ, nu? Am mai activat si un cod pt Sunset Overdrive (am găsit pe OLX cu 20 de lei). O sa apara si ala undeva în meniul consolei sa-l descarc? Codul s-a activat fara probleme.

    Cu game pass care e faza? Are cineva? Am văzut ca sunt multe jocuri ok in lista aia. Chiar poți juca orice de acolo?

  2. #7302 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    1. Nu, nu are nimic. Eu am cont US de la inceput, cumpar direct cu cardul de Ro, sunt cativa ani deja. Nu o sa te baneze nimeni

    2. Cand iti vine consola te loghezi cu contul creat, gold-ul este activ pe acel cont, deci da, o sa fie totul ok.
    Jocurile cumparate digital, etc, iti apar in “my games and apps”, totul e acolo.

    3. Da, poti juca absolut orice de acolo, daca-ti activezi game pass-ul


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #7303 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Daca plătesc jocuri direct cu cardul pe Microsoft Store US are ceva? Nu am încercat încă. Am reușit doar sa activez Gold pe o luna cu un dolar, ca era ceva oferta. Mi-a tras dolarul de pe card, n-au fost probleme. Nu vreau sa ma pun sa cumpăr jocuri si dupa aia sa ma baneze sau ceva si sa pierd contul din cauza ca am plătit cu card din România.

    Si încă ceva: mie nu mi-a venit consola inca, dar am zis sa-mi fac contul pana atunci pe site-ul xbox/Microsoft. Bănuiesc ca pot sa ma loghez direct cu el pe consola cand o primesc și o sa am golul activ, nu? Am mai activat si un cod pt Sunset Overdrive (am găsit pe OLX cu 20 de lei). O sa apara si ala undeva în meniul consolei sa-l descarc? Codul s-a activat fara probleme.

    Cu game pass care e faza? Are cineva? Am văzut ca sunt multe jocuri ok in lista aia. Chiar poți juca orice de acolo?
    Vezi ca la gamepass tot 1$ era la oferta, nu stiu sigur daca mai este, parca poti sa incerci 14 zile Gamepass. Dar ai grija ca imediat dupa ce faci cu 1$ sau trial de 14 zile sa scoti auto renew, sa nu iti traga 9,99$ din cont dupa ce iti expira prima perioada, asa poti sa testezi sa vezi daca iti place. De exemplu eu am facut gamepass cu 1$ si dupa 5 minute am scos subscriptia sa nu imi traga alti bani dupa ce se termina prima luna caci nu am de gand sa platesc 9.99$.
    Asa poti sa incerci sa vezi daca iti place si decizi daca vrei sa iti faci abonament sau nu.

  4. #7304 SP
    Junior Member jordanelll's Avatar
    O idee despre cum pot lua si eu fifa18 de pe store ( e la 36$) ? Daca incerc cu cardul de ro, nu pot, iar singura varianta ar fi sa ms points ( 10,25,50 usd ) iar apoi sa le folosesc. Ar mai fi si alta varianta, sa cumpar fix cat am nevoie ? Multumesc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #7305 SP
    Senior Member nina's Avatar
    de obicei merge macar o data cardul de ro cu vpn

  6. #7306 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by jordanelll View Post
    O idee despre cum pot lua si eu fifa18 de pe store ( e la 36$) ? Daca incerc cu cardul de ro, nu pot, iar singura varianta ar fi sa ms points ( 10,25,50 usd ) iar apoi sa le folosesc. Ar mai fi si alta varianta, sa cumpar fix cat am nevoie ? Multumesc


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vezi ca este la 40$ Fifa18 + Nba Live 18.

  7. #7307 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Din cate stiam nu mai mergea nici cu card de Ro nici cu paypal. S-a mai schimbat ceva intre timp?

  8. #7308 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by dreamcatcher80 View Post
    Din cate stiam nu mai mergea nici cu card de Ro nici cu paypal. S-a mai schimbat ceva intre timp?
    Eu am Card Ro si merge, acu 2-3 luni nu mai mergea, acuma cumpar lejer doar cu un click, nici eu nu stiu ce s-a intamplat, apropo am adresa pe USA

  9. #7309 SP
    KMZ
    Junior Member KMZ's Avatar
    Am luat ieri cu card din Ro,nu mai mersese de foarte mult timp.

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  10. #7310 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Aha, o veste buna. Multumesc!

  11. #7311 SP
    Junior Member jordanelll's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Vezi ca este la 40$ Fifa18 + Nba Live 18.
    Multumesc de info, am reusit sa iau de pe tel , nu stiu cum de a mers , ca doar am incercat de 3 ori cu o zi inainte, fara succes insa.

    Sa ti dau o bere pt pont ! Mersi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #7312 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Salut. Sunt nou pe forum. Am un xbox one de un an si jumatate. Azi am reusit o chestie faina. Am reusit in sfarsit sa cumpar cu cardul de ro , cu adresa de us , witcher 2 de 360. De cand il pandeam.. la 5$ e f ok pretul. Ca idee pana acum nu reuseam sa cumpar joace de 360 pt one cu cardul pt ca MS sunt idioti si vor sa fii in state cand faci comanda. Am reusit procesul cu o extensie pt chrome "anonymox". Practic simuleaza ca te afli in state schimband ipul de pe care accesezi site ul lor.
    De ceva timp obisnuiam sa mi iau de pe amazon credit de 10-20$ cu visa , in trimiteam in cont la ms si luam jocurile. Asta pt ca in urma cu ceva timp nu mai mergea deloc cu cardul sa iei joace de pe site direct. Acum vad ca merge brici.. am luat si witcherul 2 cu extensia aia de chrome , am luat si assasin's creed origins si skyrim in mod normal fara probleme de pe xbox.com. Poate va ajuta si pe voi. Desi banuiesc ca unii stiti deja de smecheria asta
    P.S. astept sa mai apara reviews la xbox one x si de craciun il iau. Nu ma grabesc ca vad ca unora li se incinge , isi da restarturi , iese din jocuri etc.

  13. #7313 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Moama mor la faza cu se blochează sau face figuri.Ce crezi ca daca il iei peste 2 luni nu o să mai aibă probleme?

  14. #7314 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Sper ca va fi ok. E primul batch. E logic sa aibe bugs fie hardware sau de soft. De ce sa fiu cobai sa ma chinui cu retur? Il iau cand stiu ca e ok. Xbox one mi s a blocat in 18 luni de 2 ori. Si a revenit cu un restart. La one x din ce am citit aici pe forum e mai frecventa problema asta.

  15. #7315 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Xbox One mi s-a blocat in Assassins Creed Origins de vreo 10 ori in cateva zile, iar problemele continua si pe One X. E clar ceva de soft, ori de la joc ori de la OS. Eu nu am patit in alte jocuri, dar un prieten a patit si in FIFA sau Forza, tot pe One X.

  16. #7316 SP
    KMZ
    Junior Member KMZ's Avatar
    Si mie mi s-a blocat o singura data in AC, iar dupa update-ul jocului de acum 2 zile, a avut si lag in ultimul hal, pana nu am dat un restart nu s-a rezolvat. Si acum la scene de fatality mai am putin lag, ceea ce cred ca se datoreaza tot update-ului de la joc. Cat am reusit sa testez inainte de update, nu erau problemele astea.

    Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk

  17. #7317 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Mai mult ca sigur e de soft

  18. #7318 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Forza 7 la reducere pe USA store , 38,99 $

  19. #7319 SP
    Junior Member cipri81's Avatar
    33% reducere la reinnoirea abonamentului gold pe un an direct de pe consola. Am platit doar 26,50 gbp.

  20. #7320 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Am dat 199Lei pe FORZA7 in magazin Altex acum 4 zile

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 366 of 395 FirstFirst ... 266 316 356 364 365 366 367 368 376 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts