Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 393 of 395 FirstFirst ... 293 343 383 391 392 393 394 395 LastLast
Results 7,841 to 7,860 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7841 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Microsoft Has 'No Plans' to End Xbox Live Gold Service

    Microsoft has said that it has “no plans” to bring an end to its Xbox Live Gold service, despite having discontinued 12 month subscription options.

    In a statement sent to The Verge, Microsoft said: “We have no plans to discontinue Xbox Live Gold at this time. It is an important part of gaming on Xbox today, and will continue to be in the future.”

  2. #7842 SP
    Manager paul's Avatar
    Asa se intampla intotdeauna, neaga printr-un statement interpretabil.
    Gold nu mai are valoare. E $10, cat Game Pass for Console, pe cand Ultimate e $15.
    Ceva trebuie sa se schimbe.

  3. #7843 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel mai probabil va fi rebranduit, ca sa existe doar cu game pass, dar dupa cum am mai zis, ar fi cretini sa renunte la a primi bani pe gratis pentru absolut nimic si cu siguranta nu o vor face.

  4. #7844 SP
    Manager paul's Avatar
    Macar F2P (inclusiv Halo Infinite multiplayer) sa nu mai necesite Gold pentru ca cei cu PC nu platesc abonament.

  5. #7845 SP
    Member florent's Avatar
    Dupa atatea update-uri de soft cei de la Microsoft tot nu pot sa arate clar in galeria de jocuri care sunt jocurile demo, care sunt full , care sunt luate cu Gold , de ce cont apartin ..etc .. Au facut progrese dar tot nu e suficient .
    Ca sa nu mai zic ca nu poti vedea nicaieri un istoric , la Order History iti arata doar abonamentele .

  6. #7846 SP
    Manager paul's Avatar
    Mergi la "My games & apps", "Full library", "All owned games" si scrie care e Demo/Trial. Cele cu Gold nu apar acolo, dar au tag de GOLD la "Games" cand sunt instalate.
    Pentru order history foloseste siteul: Microsoft account | Order history.

  7. #7847 SP
    Member florent's Avatar
    La " All Owned Games " imi arata tipul de joc in lista dar fara informatii suplimentare . De exemplu , am in lista Mortal Kombat 11 Trial . Dupa ce stau sa astept sa traga zeci de GB intru in joc si supriza .. The Trial is currently inactive..please upgrade to the full version .. Nu puteau sa arate informatia asta inainte sa consum timp , net si nervi ? Nu vreau sa zic ca o fac intentionat , poate , poate cumperi ...

    La jocurile de Gold , puteau sa le lase in lista dar " greyed out " iar cand te duci pe Store sa iti spuna ca costa atata sau.. daca activezi Live Gold il joci gratis . Si uite cum vand mai multe abonamente . Ce sa fac , sa le dau mintea mea ?

    Ma asteptam sa mai adauge si niste filtre sus gen Demo , Trial , Free , Paid .. la Sony e asa inca de la PS3 .

    Iar la order history imi apar doar abonamentele , nu si jocurile .

    O alta bila neagra este ca daca ai un cont cu Game Pass , nu poti sa joci pe un Xbox 360 duzina de jocuri compatibile . Trebuie sa ai One neaparat .

  8. #7848 SP
    Manager paul's Avatar
    Deja ii dau drumul la update, dar nu la toate features:
    Quote Originally Posted by Xbox Wire
    Summary
    - The August 2020 Xbox One Update is here with improvements to Guide.
    - It’s even easier to connect with your friends (messages, parties, volume sliders).
    - The new Xbox look and feel starts rolling out to Xbox Insiders today, along with changes to profiles and sign-in.
    Xbox One and Xbox Series X UX Gets a Fresh Look and Streamlined Experience - Xbox Wire


    ---------- Post added 25-08-2020 at 23:25 ----------




  9. #7849 SP
    Manager paul's Avatar
    Cum vi se pare noul Store? E rapid si mai usor de navigat, cum trebuia sa fie de la inceput. Extra, am mers la Settings si am dat disable la tot (motion, video, sound).

    Updateul a venit si cu o noua aplicatie, "HDR Game Calibration".

  10. #7850 SP
    Member chios's Avatar
    Salut. Știe cineva se mai cumulează Xbox live cu game pass ultimate? Adică sa iau un an de live și o luna de ultimate și sa se transforme în 13 luni de ultimate.

  11. #7851 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by chios View Post
    Salut. Știe cineva se mai cumulează Xbox live cu game pass ultimate? Adică sa iau un an de live și o luna de ultimate și sa se transforme în 13 luni de ultimate.
    Da, va functiona cred permanent pana cand va disparea Gold Live-ul

  12. #7852 SP
    Member chios's Avatar
    Ok. Mersi.

  13. #7853 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Dar nu asa cum crezi tu, daca iei 12 luni de gold si o luna de ultimate face asa calcul: 12*5 $ egal 60$. Plus 15$ o luna de ultimate face 75$. Apoi imparte la 15$ si iti transforma in 5 luni de Gamepass Ultimate

  14. #7854 SP
    Member chios's Avatar
    Deci nu e luna la luna. Atunci nu e cine știe ce afacere

  15. #7855 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by chios View Post
    Deci nu e luna la luna. Atunci nu e cine știe ce afacere
    Nu a fost niciodata afacere, probabil doar o eroare in trecut

  16. #7856 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Stai ca nu mai înțeleg nimic. Nu mai merge sa iei de ex asa ceva și sa faci upgrade cu 1$?
    https://www.cdkeys.com/xbox-live/mem...one-360-brazil

  17. #7857 SP
    Member chios's Avatar
    De-aceea am întrebat și eu pentru ca mai 2 luni și îmi expiră.Inca nu am încercat să văd dacă mai merge.

  18. #7858 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Ba da, merge, dar doar daca n-ai mai avut pana acum game pass ultimate. Sunt doua variante


    a) ai gold dai subscribe la game pass ultimate -> se converteste 1:1 gold in ultimate.
    b) ai game pass, sau ai avut game pass si dai redeem la un cod de gold -> se converteste dupa un calcul pe care-l au postat undeva, dar nu 1:1.

  19. #7859 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  20. #7860 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Nu trebuie nici macar VPN. Aplicatia de game pass de PC ia setarile de zone de la cele de Windows. Deci se poate modifica regiunea de acolo si da redeem la coduri direct din aplicatie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts