Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 395 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast
Results 801 to 820 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #801 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Eu nu cred pana nu vad. Si daca se adevereste vad o solutie foarte simpla: schimbi ora.
    Si tu crezi ca ei nu s-au gandit la asta?

  2. #802 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Glumeam, m-am gandit la Smurfs pe iOS. Astept totusi ceva oficial si o explicatie plauzibila daca va fi obligatoriu. Dar nu vad de ce ar implementa asa ceva. Omul a spus clar ca nu vei avea nevoie de online pentru single player.

  3. #803 SP
    Banned Venom's Avatar
    Mai citeste si tu ce s-a mai tot scris pe aici, ca s-a cam saturat lumea sa tot repete. Da, poti juca un joc fara internet, dar daca nu te autentifici la 24 de ore, nu iti mai merge consola. Capisci?

  4. #804 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Cat despre partea cu biletele pentru film no comment, dar ma bucur ca aveti imaginatia mai bogata ca un copil de 5 ani.
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Si daca se adevereste vad o solutie foarte simpla: schimbi ora.
    Mai buna e o gluma de copil la 5 ani decat logica de baltă

    ON: nu a spus nimeni ca e always-on, doar o data la 24 de ore


    LE @AkF nu te-a jignit nimeni dragule, doar ca mi-am spus o parere, eu imi însuşesc gluma de copilaş. Apoi am precizat ca logica ta depăşeşte mintea mea, cel putin asa vad eu lucrurile.

  5. #805 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Am citit si nu s-a spus nimic concret:

    Wired: I’ve heard that if your Xbox One does not connect with Xbox Live at least once a day, the machine becomes inoperable and you’re not able to play any of the games that you’ve paid for. Is that true?

    Harrison: I don’t think that’s what was said. Let me try and clarify what is happening.

    So, there is a lot of anxiety about “what if my Internet connection goes down” and you don’t have connectivity for a period of time. There are a host of features which will be usable without an Internet connection — watching movies, playing certain single player games… all of which will operate offline. We expect most of the more advanced experiences, like online multiplayer games, or games which have a lot of connected features… those games won’t operate if you don’t have an Internet connection. We designed the system to take advantage of a connection to the cloud, and all that that means. But no, it’s not required that you are connected all the time, every second of every day.

    There is some technology about how often, or how frequently the device has to ‘ping’, but that has not been… we have not talked publicly about that yet, but it will be very user-friendly.

    Deci mai sunt multe de aflat. Din cate inteleg de mai sus, depinde de cum este proiectat jocul. Daca este facut pentru 90% online cum cred ca vor fi jocurile EA Sports, da, cred ca nu le vei putea accesa daca nu esti legat la net. La jocurile pe format clasic care se bazeaza pe single-player Campaign nu cred ca vei avea nevoie de internet.

    ---------- Post added 27-05-2013 at 07:29 PM ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mai buna e o gluma de copil la 5 ani decat logica de baltă

    ON: nu a spus nimeni ca e always-on, doar o data la 24 de ore
    Am spus ca am glumit si mai usor cu jignirile ca nu suntem pe camp. Daca ti-am spus ca ai imaginatie bogata nu inseamna ca te-am jignit. Daca nu esti capabil sa raspunzi frumos abtine-te.

    LE Nu, mi-ai spus ca am o logica de balta, adica m-ai facut prost.
    Eu nu ti-am spus ca gluma ta este demna de un copil de 5 ani, ti-am spus ca ai o imaginatie ca un copil de 5 ani, adica foarte bogata. Nu am vrut sa te atac, spre deosebire de tine care ai scris postul doar ca sa ma faci prost. Macar ai bunul simt sa recunosti ce ai scris.

  6. #806 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu va mai certati... Xbox One este cu kinectu' pe voi

  7. #807 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    AMD-Microsoft deal for Xbox One cost over $3 billion | VG247
    An ex AMD employee has revealed that the deal between AMD and Microsoft for the Xbox One is worth more than $3 billion.
    Bob Feldstein, currently the VP Technology Licensing at Nvidia, has revealed this via a post on his LinkedIn profile. He also states that AMD provided a custom silicon solution to Microsoft for the Xbox One, and it has signed a multi-year deal with the giant.

    “AMD provided a custom silicon solution to Microsoft for the Xbox One, a game console and entertainment device. This required the coordination of multiple functional teams within AMD, as well as regular customer meetings with leadership teams responsible for handling the challenges of complex, muti-year deals. This project is valued at $3+B.”
    $3 billion might seem like a lot of money but Microsoft plans to sell anywhere between 400 million and 1 billion Xbox one units during its lifetime and therefore it shouldn’t be taken as a surprise that it’s decided to invest big bucks for developing a robust system.

  8. #808 SP
    Banned Venom's Avatar
    @AkF: nu mai stau sa-ti caut alte citate unde tot oficialii de la Microsoft ne confirma verificarea la 24 de ore, le gasesti pe threadul asta cu cateva pagini in urma, dar logica lor este sa-ti verifice sistemul ca nu cumva sa joci jocuri imprumutate, sa nu faci modificari la consola. Probabil, datorita kinectului nici macar nu vei putea vinde consola. O s-o ai pe viata. Ai citit cu atentie raspunsul lui Harrison (doar tu l-ai postat)? Observi cat de ambiguu este? Observi ca nu ai ceva concret? Eu personal am sentimentul ca mi se ascunde ceva. Si de aceea protestez. Cum pot. As vrea ca la E3 sa vina si sa zica ca totul a fost o gluma. Dar nu cred. Om trai si om vedea. Tu poti sa crezi in continuare.

  9. #809 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Din punctul lor de vedere este cat se poate de normal sa dea raspunsuri evazive atata timp cat ele sunt nefavorabile gamerilor sau i-ar putea dezamagii pe potentialii clienti.De fapt,nici ei nu stiu ce vor lansa,am vazut cum directorii confirma anumite zvonuri iar alti angajati MS le infirma.
    Attached Images Attached Images 500x1000px-ll-44d88a62_bk-3p7bcmaeihnm.jpeg

  10. #810 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Din punctul lor de vedere este cat se poate de normal sa dea raspunsuri evazive atata timp cat ele sunt nefavorabile gamerilor sau i-ar putea dejamagii pe potentialii clienti.De fapt,nici ei nu stiu ce vor lansa,am vazut cum directorii confirma anumite zvonuri iar alti angajati MS le infirma.
    Asta se numeste "damage control" .

  11. #811 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    mai AkF care e treaba cu tine de aperi atata MS ?esti angajat la ei ?ai ceva de castigat daca ii aperi ?eu nu cred ce ai zis tu ca ai doar ps3 si n-ai pus mana in viata ta pe un x360 altfel treburiile ar sta altfel...sorry i don't buy this bull****..eu cand cumpar o CONSOLA(reciteste de cateva ori si reflecta asupra acestui termen) vreau sa MA JOC pe ea..daca vine cu niste optiuni in plus e bine daca nu nu...dar daca se pune accentul pe acele optiuni in plus in detrimentul jocuriilor(vezi pasajul "noi nu ne bazam pe grafica high-end") atunci te astepti la critici(tu ca si companie)..

    iar cand este 99.99% sigur ca acele optiuni bonus vor fi useless in europa de est(din care facem parte si noi) atunci e o problema si mai mare...asta lasand ca sunt sanse ca si in "lumea civilizata" sa nu fie disponibile in totalitate

  12. #812 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    off: banuiesc ca stiti ca acel cont de twitter cu kaz hirai este un pamflet, nu este original, ca eu am crezut inital ca este pe bune

  13. #813 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Daca intri pe pagina scrie:
    CEO of SONY: voted the World's favorite consumer electronics company in 1982. PARODY ACCOUNT.

  14. #814 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Venom si darkpaul13 : Nu trebuie sa ma credeti, dar mie imi place sa ascult ce spun oamenii care au treaba cu asa ceva. Faptul ca cei de la Microsoft au un raspuns evaziv am spus si eu. Dar acest lucru l-au spus clar: Nu ai nevoie de internet ca sa joci single player, cat se poate de clar, de la Don Mattrick himself care a tinut conferinta . Asta nu inseamna ca ce spun mai multe bloguri de pe net au dreptate. Ei speculeaza ca sa aibe cat mai multe accesari . Oricum intorc adevarul in favoarea lor. Toti aveati impresia pana acum ca Xbox este online obligatoriu la 24h, eu v-am dat un exemplu concret unde se neaga asa ceva, de la acelasi oficial Microsoft.
    De ce nu vreti sa asteptam E3 si dupa aceea sa facem misto in cunostinta de cauza? Cand intr-adevar stim EXACT cu ce se mananca Microsoft?

  15. #815 SP
    Member MSlv's Avatar
    din explicațiile lor eu am înțeles ca se pune problema in felul următor: xbone trebuie sa fie online 24/24. daca se întâmpla sa-ți pice netu "o perioada de timp" vei putea juca offline singleplayer pana cand va interveni acel ping obligatoriu despre care încă nu au comunicat nimic.

    Eu recent m-am mutat in alt loc in bucuresti si de mai bine de o săptămâna nu am net. daca as fi avut xbone, puteam sa mai joc eu ceva acum? fie si offline? sau, presupunand ca jocurile deja confirmate online merg, daca cumpăr un joc nou voi putea sa încep sa ma joc sau trebuie sa astept pana cand dau de net ca sa se înregistreze la M$ si sa primesc permisiunea de a juca?

    Mie tare mi-e ca intr-o astfel de situație ajung sa ma uit la cutie cum se umple de praf...

    “what if my Internet connection goes down” and you don’t have connectivity for a period of time.

  16. #816 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    News: Microsoft Patents TV Achievements | MegaGames

    "According to the patent filing, TV Achievements can be awarded for watching single events such as the Super Bowl or a specific number of shows or even an entire series."

  17. #817 SP
    Member angloma's Avatar
    sa puna in loc de super bowl ala , meciuri din fotbal si poate poate ma uit

  18. #818 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Linistitiva umpic, Gadea are intalnire cu Bill zilele astea. Vom avea ca optiune GSP TV HD 3D 4k si reluari pentru Acces Direct. SOLD!!

  19. #819 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Gata, ms Rasko, Day 1 purchase pt mine, nici nu mai e nevoie de E3 sa ma convinga de ceva. Cu asta isi vor spala toate pacatele, din punctul meu de vedere.

  20. #820 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si cireasa de pe tort va fi probabil faptul ca toate comenzile de Kinect se vor da in ungureste

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 395 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts