Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 395 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #81 SP
    Member Mythul's Avatar
    Daca nu vor avea sales gen steam sau reduceri constante la preturi ma indoiesc ca va prinde.
    Exemplu PSV.
    Chiar nu stiu cati oameni sunt dispusi sa dea 60$ pe un joc la lansare cand exista atatea alternative.

  2. #82 SP
    Member bartonn's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Asta cu "always online", chiar si in 2013-2014, mi se pare o mare aberatie. Adica, sa nu poti sa te joci sau sa faci altceva pe consola daca nu ai net. Sorry, dar asta n-ar mai fi consola de jocuri... care prin definitie inseamna o chestie pe care ma joc. Pai daca incepe sa ma conditioneze azi de online, maine ma conditioneaza de gold, mai ma conditioneaza si doar la jocuri noi... pai sa fie sanatosi! Asta nu e evolutie, e restrictionare in masa.

    Eu unul sunt dispus, chiar daca sunt maniac cu jocurile... sa renunt complet la a achizitiona o astfel de consola. Si-asa am zis eu de ceva vreme ca renunt la Xbox 360 (cred ca sunt la a 6-a consola... in rest au picat pe capete). Cred ca doar de dragul jocurilor n-am renuntat la Xbox 360. Am si gold, cumpar si jocuri noi. Dar asta pentru ca asa aleg eu. Nu pentru ca-mi impune MS. Si nu sunt ca altii, sa nu ma gandesc ca poate de maine voi fi sarac lipit... si nu-mi mai permit decat SH-uri. Si poate n-o sa am bani de net, de gold-ul lor sau de altele. Atunci ce fac, am consola si ma uit la ea? No frickin' way!

    Hai ca m-am agitat prea tare... eu zic sa vedem ce se va intampla. Mai ales ca daca va fi chestia asta cu "always online" si vor impune restrictii mai drastice... cum Romania nu e pe lista, parca vad ca noi oricum ne luam Adios din start de la noul Xbox 3...
    Cred ca MS vor sa scape de piraterie cu ALWAYS ONLINE, alta explicatie nu pot sa gasesc.
    Sunt plictisit de PS3, de Ps Vita astept doar jocurii bune pe PS PLUS ca nu se merita sa dai 50-60$ pe 5-7ore de fun.
    Inca mai am xbox-ul cu RROD si in 2009 nu stiam ce sa fac...sa iau alt xbox sa imi dea RROD sau PS3.

    Sper ca Next Gen console sa elimine chestia asta cu multimedia console...sau cum o numesc ei. Nu am nevoie de netflix,hulu,etc pe consola. Nu vreau sa ascult muzica dupa consola. Nu vreau sa fac stream de poze sau mai stiu eu ce pe consola. O iau pentru jocurii, sa le poti rula pe un tv in 1080p with 60fps. Poate cu ocazia asta o sa lanseze si ei Xbox-ul/Ps in Romania.Poate

    Pana acuma pe mine nu am intereseaza no secand-hand games( am cumparat in 3 ani decat 3 jocuri secand pana am dat de PS PLUS, iar daca va continua si pe next gen PS sunt multumit) , ALWAYS ONLINE ( o porcarie dar e ok ,vedem "produsul" final, poate nu e chiar asa de rau precum pare).

  3. #83 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Asta cu "always online", chiar si in 2013-2014, mi se pare o mare aberatie. Adica, sa nu poti sa te joci sau sa faci altceva pe consola daca nu ai net. Sorry, dar asta n-ar mai fi consola de jocuri... care prin definitie inseamna o chestie pe care ma joc. Pai daca incepe sa ma conditioneze azi de online, maine ma conditioneaza de gold, mai ma conditioneaza si doar la jocuri noi... pai sa fie sanatosi! Asta nu e evolutie, e restrictionare in masa.
    Indeed...

    Si un pic legat de asta - eu cand ma agitam cu jocurile digitale multi radeau de mine. Nu-s sadic si nu-mi place sa vad ca altii sufera doar ca eu sa am satisfactia ca am avut dreptate, dar recunosc ca totusi o sa am o mica satisfactie perversa cand vor inchide suportul online pentru PS3 si XBOX 360 si aia cu jocuri digitale vor incerca sa joace jocul (singleplayer) si nu vor reusi

  4. #84 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    N-ai sa vezi, vrei sa spui ca într-un viitor apropiat cei care şi-au cumparat jocuri digitale nu o sa mai poata descarca jocul? Sa vezi atunci procese. Sau nu am inteles eu ce vrei sa zici?

  5. #85 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cred ca se refera la PS+ ca jocurile de aici sunt dependente de conexiune la net.

  6. #86 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    N-ai sa vezi, vrei sa spui ca într-un viitor apropiat cei care şi-au cumparat jocuri digitale nu o sa mai poata descarca jocul? Sa vezi atunci procese. Sau nu am inteles eu ce vrei sa zici?
    Exact aia am vrut sa zic. Bine, asta nu se va intampla imediat dupa lansarea noii generatii, dar peste vreo 3-4 ani e foarte posibil sa vedem magaria. Cat despre procese nu stiu ce sa zic, dar sunt convins ca au ei clauze care ii apara. Cand ati cumparat un joc digital cati dintre voi ati citit tot contractul ala digital?

    Oricum majoritatea nu vor mai incerca sa descarce jocurile alea, vor juca altele mai noi. Dar mie imi place sa stiu ca pot juca oricand un joc pe care il am cumparat, nu ma joc mult, dar ma apuca nostalgia cateodata si chiar si azi bag un Carmageddon sau un Quake 1, jocuri din 96-97...

    Deci pentru mine e esential ca noile console sa aibe unitate optica (sau ceva similar), daca vor fi bazate strict pe jocuri in format digital eu clar nu le cumpar, pentru mine e mai important jocul ca si consola, iar daca nu pot avea jocul in format fizic... e ca si cum nu l-as avea.

  7. #87 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    In momentul de fata sunt de acord cu digital doar datorita faptului ca nu am jocul fizic in ziua lansarii. In Romania inca se intarzie. Ce ma deranjeaza este pretul. Iau ca exemplu Dead Space 3, pe care il vad pe marketplace la pretul de 195 lei, asta pe US. Extrem de mult, tinand cont ca il pot avea fizic la 200 lei (webpredator).

  8. #88 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    In momentul de fata sunt de acord cu digital doar datorita faptului ca nu am jocul fizic in ziua lansarii. In Romania inca se intarzie. Ce ma deranjeaza este pretul. Iau ca exemplu Dead Space 3, pe care il vad pe marketplace la pretul de 195 lei, asta pe US. Extrem de mult, tinand cont ca il pot avea fizic la 200 lei (webpredator).
    Da, dar il poti descarca si juca pe doua ps3-uri, sunt multi care au câte un amic care fac treaba asta, pacat ca nu mai merge sa il iei pe 5 sisteme active

    ---------- Post added 07-02-2013 at 09:52 AM ----------

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Exact aia am vrut sa zic. Bine, asta nu se va intampla imediat dupa lansarea noii generatii, dar peste vreo 3-4 ani e foarte posibil sa vedem magaria. Cat despre procese nu stiu ce sa zic, dar sunt convins ca au ei clauze care ii apara. Cand ati cumparat un joc digital cati dintre voi ati citit tot contractul ala digital?

    Oricum majoritatea nu vor mai incerca sa descarce jocurile alea, vor juca altele mai noi. Dar mie imi place sa stiu ca pot juca oricand un joc pe care il am cumparat, nu ma joc mult, dar ma apuca nostalgia cateodata si chiar si azi bag un Carmageddon sau un Quake 1, jocuri din 96-97...

    Deci pentru mine e esential ca noile console sa aibe unitate optica (sau ceva similar), daca vor fi bazate strict pe jocuri in format digital eu clar nu le cumpar, pentru mine e mai important jocul ca si consola, iar daca nu pot avea jocul in format fizic... e ca si cum nu l-as avea.
    Nu cred, nici peste 10 ani, pe următoarea generaţie de console, aici ma refer la ps 4 eu cred ca se va folosi acelaşi id (mail) pt psn sau sen, ehh dar vom trăi si vom vedea, la partea cu ps+ e altceva acolo se poate retrage oferta oricand, e un fel de închiriere

    PS nu cred ca au cumpărat Gaikai degeaba, in afara de cloud gaming pot muta acolo tot ce tine de continut digital.

    ---------- Post added 07-02-2013 at 02:53 PM ----------


  9. #89 SP
    Member bartonn's Avatar

  10. #90 SP
    Manager paul's Avatar
    It's a long read, am selectat anumite informatii ce par a fi mai interesante:

    Kinect

    As we reported a year ago, the new version of the Kinect motion-control sensor array will be included with every Durango sold. The unit seems far superior to the one currently found for the Xbox 360 (or the PC, for that matter).
    Perhaps most importantly, this isn't an optional accessory. It's mandatory. Not only does a Kinect ship with every console, but it must be plugged in and calibrated for the console to even function.
    Storage & Installs

    [...] Durango retail consoles shipping with an HDD. That drive is 500GB in size, which should be enough for your media storage needs, but it'll mostly be used for games, which must now be installed immediately upon first insertion of the game disc. What's more, this installation can take place automatically, while you're playing the game. [...]
    [...] Durango game installations will also be mandatory, as games can't directly access data from the disc.
    Game-Juggling

    The Durango will be able to run more than one game or app at once, according to the information shared with us. [...]

    [...] The Durango is said to also allow games to be put into "suspend" and "constrained" states, which seemingly allow users to pause a game, switch to a second game, then return to the first game without losing their place, provided game developers follow some Microsoft protocols. [...]
    Controller

    The Durango's control pad will be a "natural evolution" of the Xbox 360's pad, according to SuperDaE's info. While this suggests a near-identical layout—not necessarily a problem considering the cross-platform popularity of the layout with the PC—Xbox 360 controllers won't work with the Durango, as they use what Microsoft is calling a "new wireless technology."
    Specs

    [...] The next Xbox will run on custom hardware that includes an 8-core, 64-bit CPU running at 1.6ghz, an 800mhz DirectX 11.x graphics processor units and, alongside them, various "custom hardware blocks" that are able to handle certain individual tasks, taking the strain off the main CPU.

    According to sketches from information shared by SuperDae, there's 8GB of DDR3 memory, along with a small amount of flash memory for system tasks. The Durango's optical disc drive is 50GB in size, while, as mentioned, there's a 500GB hard drive, with read speeds of up to 50 MB/sec.
    If you've got a 3D TV set, the Durango is capable—if developers want to support it—of delivering stereo 3D content in 1080p.
    Those reliant on wi-fi, and who were forced to pay for Microsoft's costly external adapter with the original Xbox 360, will be happy to know that the Durango ships with built-in wi-fi (though there's still an ethernet port for wired connections).
    In terms of audio, the retail Durango will output via either HDMI or S/PDIF (optical) connections, and can support up to 7.1 channels.
    We Know All About The Next Xbox, From Someone Who Says They've Got One
    Attached Images Attached Images xbox_360_vs_durango_kinect_1.jpg xbox_360_vs_durango_kinect_2.jpg xbox_durango_specs.jpg

  11. #91 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mi se pare o rata de transfer cam mica (50MB/s) pentru un device din 2013. In rest sunt specificatii pe care le stiam deja din alte surse.

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Mi se pare o rata de transfer cam mica (50MB/s) pentru un device din 2013.
    E posibil sa faca lucrul asta pentru a fi in sync cu unitatea optica. Stiu ca suna aiurea, dar scapa developerii de o groaza de probleme.
    Sau, poate folosesc ceva de 4200RPM pentru a evita supraincalzirea si consumul mare.

  13. #93 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sau, poate folosesc ceva de 4200RPM pentru a evita supraincalzirea si consumul mare.
    Daca pun HDD clasic e super mega extra lame. Come on, e consola care n-a aparut inca si va fi pe piata macar 5 ani de la aparitie, nici nu concep sa nu aibe SSD inside.

    Iar daca o sa fie "obligatoriu" Kinect... bye, bye. Eu nu vreau o consola pentru fetite si mamici, nu vreau sa ma joc kinectimals si sa invart un volan virtual la forza motorpsort 5, de "impuscat" cu "mana" ce sa zic... Vorba lui "Kevin Butler", nu mai suntem in clasa a III-a...

  14. #94 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Din ce citesc eu mai sus, speculatii sau nu, Kinect sau mai degraba versiunea noua, va fi inclusa in pachet sau in consola. (included != mandatory)

  15. #95 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu cred ca o sa vezi in urmatorii cativa ani consola cu SSD inside. Poate cu flash (asa cum a fost Xbox 360-ul de 8GB), ceea ce e cu totul altceva. Un SSD de jumatate din capacitate (256GB) fata de ce au anuntat ei (500GB) ar dubla pretul consolei. Si repet, not gonna happen! Poate cine stie, sa foloseasca un HDD hibrid, sau sa fie un SSD/flash mic de 16-32GB pentru cache, si restul HDD normal.

    No offense, dar nu a scos Microsoft Surface Pro cu SSD de 256GB, daramite consola de jocuri

    Cat despre Kinect, daca e la fel de prost precum varianta anterioara... va sta "pe bara" asa cum o face si in ziua de azi. Daca va fi totusi mult mai OK, i'll give it a shot. Why not? Desi sincer mi se pare cam aiurea sa fie "obligatoriu"...

  16. #96 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Un SSD de jumatate din capacitate (256GB) fata de ce au anuntat ei (500GB) ar dubla pretul consolei.
    Nu cred, daca vor comanda sute de mii de bucati pentru lotul initial de xbox 360 cat crezi ca o sa-i coste? Insa da, lacomia e mare, profitul trebuie sa fie gros si in plus si da bine la americanu' prost 500 gb sau 1 tb, chiar daca e un hdd lenes cu platane. La fel cum multi prefera sa cumpere o placa video cu 2 gb ddr2 pe 64 biti decat sa ia o placa cu 1 gb ddr5 256 bit, doar cantitatea conteaza...


    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Desi sincer mi se pare cam aiurea sa fie "obligatoriu"...
    Pai aia ziceam si eu, daca va fi obligatoriu... Poate o sa poti naviga doar cu Kinect sau alte tampenii din astea. Nu toti stau pe canapea in fata unui TV urias, eu stau la un monitor la mai putin de juma de metru, o sa fie imposibil sa controlez prin Kinect.

  17. #97 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Sper sa fie folosit pentru recunoasterea userului si alte prostioare dintr-astea decat sa ma oblige sa-l folosesc pe post de sistem de navigare prin meniuri fara posibilitatea de a lua gamepadul in maini.

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Nu cred, daca vor comanda sute de mii de bucati pentru lotul initial de xbox 360 cat crezi ca o sa-i coste? Insa da, lacomia e mare, profitul trebuie sa fie gros si in plus si da bine la americanu' prost 500 gb sau 1 tb, chiar daca e un hdd lenes cu platane. La fel cum multi prefera sa cumpere o placa video cu 2 gb ddr2 pe 64 biti decat sa ia o placa cu 1 gb ddr5 256 bit, doar cantitatea conteaza...
    Faptul ca nu crezi, e gresit. Si HDD-uri de Xbox 360 tot in cantitati industriale au comandat, si uite ca unul de 250GB costa 115$ pe amazon.com. Daca un HDD normal la ei costa 115$, iti dai seama ca un SSD de aceeasi capacitate va costa de 2-3 ori mai mult. Ori NU, eu nu vreau sa dau pe consola cu 2-300$ in plus pentru SSD. Sa-l faca usor de schimbat, si cine vrea sa-si puna SSD, sa poata sa o faca linistit (asa cum poti acum la un PS3 - dar cu folos aproape zero).
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    La fel cum multi prefera sa cumpere o placa video cu 2 gb ddr2 pe 64 biti decat sa ia o placa cu 1 gb ddr5 256 bit, doar cantitatea conteaza...
    Sper sa nu incepi si tu ca tphase. Presupun ca intelegi ca vorbim de o consola aici, si nu de un calculator. Consola e gandita sa ruleze toate cele direct de pe CD/DVD/BluRay/Cartridge/Memory Card. Si cel mai amarat HDD bate toate cele enumerate la transfer... prin urmare chiar nu e nevoie de SSD. Da, in loc de 2 secunde loading la un joc, vei sta 4 secunde... no big deal.

    Nu stiu de ce multi isi imagineaza ca next-gen consoles trebuie sa fie niste rachete. Nu vor fi rachete... ci doar de cateva ori mai rapide decat generatia anterioara. Ori asta isi doresc developerii, care saracii nu mai stiu cum sa-si elibereze resurse, sa scada din texturi si alte nebunii... pentru a face ceva decent pe un Xbox 360.

    Iar la Kinect, sper sa ai optiune sa-i dai TURN OFF FOREVER!

  19. #99 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sa-l faca usor de schimbat, si cine vrea sa-si puna SSD, sa poata sa o faca linistit (asa cum poti acum la un PS3 - dar cu folos aproape zero).
    Da, sa-l faca, numai e o mica problema, la xbox 360 nu merge deloc asa (daca nu-i modat). Poti pune doar anumite serii de harduri, nu m-ar mira sa faca la fel si la urmatorul xbox, ca doar e mai bine sa ceara pret premium daca vrei sa schimbi hardul, nu?


    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sper sa nu incepi si tu ca tphase. Presupun ca intelegi ca vorbim de o consola aici, si nu de un calculator.
    Nu, eu ma refeream la cu totul altceva. Spuneam ca s-ar putea ca alegerea unui hard mare si lent (in detrimentul unui ssd mic si rapid) s-ar putea sa fie influentata de hoarda de habarnisti care se uit doar la "cantitate". Americanu' (sau romanul prost) se uita pe ambalaj si vede HDD de 1 TB si zice "wow, ce tare, iau consola". Daca ar vedea HDD 60 GB sau 120 GB ar crede ca e mult mai slab, ca doar e mult mai mic... iar aici veneam si cu exemplul (clasic cred eu) de la memoria placilor video, vede bizonul 2 gb ram pe un nvidia gt620 si ce zice? Pai e mult mai tare ca un gtx560ti, ca doar ala are numai 1 gb (si e si seria 5, nu 6). Sper ca s-a inteles acum...

  20. #100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dap, acum am inteles. Sincer mie mi se pare putin si de 500GB... dar nah, cine mai intelege ce face Microsoft in ultima vreme?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 395 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts