Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast
Results 201 to 220 of 237

Thread: Totul despre accesoriile consolei Xbox One

  1. #201 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Pai nu-l am, de aia întreb să știu dacă iau unul mare sau două mai mici. Am unul dar nu pot face experiente cu el, e plin de backup-uri. Mă gândeam că poate a încercat cineva.....

    Trimis de pe al meu Nexus 4 folosind Tapatalk

  2. #202 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mie deja-mi face figuri elite controller-ul



    Performantele lui, ca sa zic asa, nu-s afectate doar ca se misca asa si ma cam enerveaza.

  3. #203 SP
    Junior Member HaxorSile's Avatar

  4. #204 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by HaxorSile View Post
    Spun ca un mouse, in gaming, este inutil daca nu functioneaza cu maximum de viteza si precizie. Asta presupune, in principiu, macar doua lucruri: 1. jocul trebuie sa ruleze cu cel putin 60 frames/secunda; 2. inputul trebuie sa poata ignora frame rate-ul real, chiar cu pretul unor frame-uri ne-randate. Concret, cand misti mouse-ul inspre punctul xy, promterul trebuie sa ajunga acolo instantaneu. Ori, judecand dupa jocurile care ar putea folosi mouse pe One (cel putin cele existente), afara de Battlefield/ Battlefront si CoD toate abia ruleaza cu 30 fps si folosesc tot felul de efecte care sa aduca aparenta fluiditatii, gen accelerare si motion blur, ceea ce ar conduce la o experienta cu mouse ce n-ar avea nicio legatura cu PC-ul de gaming.

    Asta dincolo de discutiile cu privire la ce ar trebui sa fie (sau sa nu fie) o consola si de ce n-au ce cauta mouse-ul si tastatura pentru jocuri acolo.

  5. #205 SP
    Member blondutzu's Avatar
    nu am testat personal sa te pot contrazice, dar am prieteni care joaca cu mouse si tastatura de pe vremea X360/PS3 cu device-uri de genuri cronusMax si le merge flawless.
    Gaming-ul pe PC pare sa fie in revenire, iar Sony si MS stiu asta, m&k e un pas logic. Sunt complet impotriva, insa face sens.

  6. #206 SP
    Junior Member Billysdg's Avatar
    Cam tarziu raspunsul meu, dar e bine de stiut pentru oricine. Ai precomanda, deci esti informat si in acest sens vanzatorul isi asuma informatile pe care le ofera. Asadar, poti face o reclamatie documentata, cu print screen-uri la ANPC in acest sens si ai toate sansele sa castigi.

  7. #207 SP
    Junior Member iorga_ciprian's Avatar
    Am un Xbox one s cu doua controlere. Ce acumulatori/kituri folosiți ? Am nevoie de o recomandare...

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  8. #208 SP
    Junior Member HaxorSile's Avatar
    Acumulatorii varta reincarcabili, sau sony
    2700 mh

    Trimis de pe al meu EVA-L09 folosind Tapatalk

  9. #209 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Eu am Varta 2500mAh . Am XBOX din mai si nu am folosit decat 1 pereche + bateriile Duracell care au tinut 1 luna si 1 saptamana Ma joc foarte aproape de consola si odata cam la doua zile ... poate de aia ...

  10. #210 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    salut, foloseste cineva un controller elite de cateva luni si pot discuta cu el? am nevoie de ceva input daca merita investitia. merci anticipat

  11. #211 SP
    Junior Member alpontos's Avatar
    Quote Originally Posted by iorga_ciprian View Post
    Am un Xbox one s cu doua controlere. Ce acumulatori/kituri folosiți ? Am nevoie de o recomandare...

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
    Eneloop, pana acum au fost cei mai buni inclusiv pentru aparatul foto :-)

  12. #212 SP
    Junior Member iorga_ciprian's Avatar
    Eneloop am cumpărat intre timp. Mulțumit.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  13. #213 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Daca e modelul negru de Eneloop sunt fantastici , am la jucariile copilului .

  14. #214 SP
    Junior Member iorga_ciprian's Avatar
    Quote Originally Posted by ingerulol View Post
    Daca e modelul negru de Eneloop sunt fantastici , am la jucariile copilului .
    I-am preferat pe cei albi. Deși au 1900 mAh față de 2500 ai celor negri, avantajul celor 2100 cicluri de reîncărcare vs 500 a contat mai mult.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  15. #215 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt 2 clase diferite. Eneloop-urile negre sunt HD (nu va ganditi la High Definition ci High Discharge). Sunt recomandate pentru flash-uri (camere foto), lanterne ce au nevoie de extra juice. Cele albe sunt standard si da, pentru controllere sunt perfecte. Aveti grija ce "versiuni" cumparati. De exp. modelele mai vechi tineau 900 de cicluri. Dupa care 1500, ultimele au ajuns la 2100. Btw, pentru necunoscatori, Eneloop / Sanyo = Panasonic.

  16. #216 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    ma gandesc sa cumpar un controller elite , din cate am citit sunt cateva probleme de fiabilitate cu el . as fi curios ce experiente au avut cei de pe forum cu el .

  17. #217 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Macar sa-l iei pe ala RED / rosu de la Xbox One S GearsOfWar - arata superb .

  18. #218 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by ingerulol View Post
    Macar sa-l iei pe ala RED / rosu de la Xbox One S GearsOfWar - arata superb .

    Nu exista nicio maneta "Elite" de culoare rosie, probabil tu te referi la versiunea customizata rosie si aurie https://www.amazon.co.uk/Xbox-One-El.../dp/B01NCT01BE, el cred ca intreba de versiunea care se poate gasi si pe la noi https://www.emag.ro/gamepad-wireless.../pd/DKGL5MBBM/.


    AlexB

  19. #219 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Exista varianta Elite Gears of War 4 Limited Edition.
    https://www.amazon.co.uk/dp/B01H3F1A..._8jOLzbWGCPD7S

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  20. #220 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    intreb despre cel normal , l-as lua din US , am pe cineva acolo care mi-l poate aduce . de aici intrebarea mea despre fiabilitate avand in vedere ca va fi destul de greu sa il trimit inapoi .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre Xbox Game Pass By Dant3 in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 562 Last Post: 14-04-2024, 19:58
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 338 Last Post: 03-04-2024, 22:19
  3. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  4. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  5. Totul despre Xbox Game Pass By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 150 Last Post: 24-09-2020, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts