Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 16 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 241 to 260 of 319

Thread: Ghid Xbox One

  1. #241 SP
    Member VictusG's Avatar
    Eu am cumparat cu cardul de pe pagina Xbox pe cont de US recent, dar am folosit Hola ca si VPN fara probleme, iar in rest eu cumpar Microsoft Gift Cards pentru Xbox one direct de pe situ lor, iar pentru Live, EA Access, Jocuri folosesc G2a,Kinguin

  2. #242 SP
    Junior Member RhadooR's Avatar
    Buna ziua. As avea cateva intrebari in legatura cu o consola xbox one pe care mi-am achizitionat-o chiar ieri. Ma poate ajuta careva? Va multumesc!

  3. #243 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Lamuritima in privinta unui aspect tehnic , legat de noul Xone S , ca sa beneficiez de rezolutie 4k am priceput , ca iti trebuie un tv care sa stie 4k.Pana aici am inteles .Ca atatea specificatii mau bulversat ( hdr 10 , hdr ultra , hdr pro
    ). Am un tv 4k , are hdr pro, pot beneficia de 4k pe xone s?
    Din cate stiu eu Xbox One S suporta HDR 10, celalalt mod HDR e Dolby Vision, iar HDR PRO e un nume dat de LG care zice ca HDR PRO suporta amandoua tipuri de HDR adica HDR 10 si Dolby, nu stiu cat e de adevarat si eu am avut confuzia aceasta, Eu pana la urma mi-am cumparat un LG 4k cu HDR Pro care intradevar cand ii pun un videoclip HDR pe USB se schimba imaginea singur pe modul HDR, Dat fiind ca ai HDR Pro ma gandesc ca ai LG, Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D desarca pe usb un videoclip si dupa aceea redal pe TV, ai sa vezi ca o sa ti se inschimbe imaginea daca suporta, doar sa fii sigur, dar odata ce ai HDR PRO e bun,am si eu tot HDR PRO[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 08-09-2016 at 06:40 ----------

    ---------- Post added 08-09-2016 at 06:40 ----------

    Quote Originally Posted by RhadooR View Post
    Buna ziua. As avea cateva intrebari in legatura cu o consola xbox one pe care mi-am achizitionat-o chiar ieri. Ma poate ajuta careva? Va multumesc!
    Intreaba si ti se va raspunde

  4. #244 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Quote Originally Posted by sdykid View Post
    Eu am cumparat cu cardul de pe pagina Xbox pe cont de US recent, dar am folosit Hola ca si VPN fara probleme, iar in rest eu cumpar Microsoft Gift Cards pentru Xbox one direct de pe situ lor, iar pentru Live, EA Access, Jocuri folosesc G2a,Kinguin
    Salut!

    Cum ai reusit sa cumperi prin Hola? Am incercat si de pe PC si de pe telefon cu Android, insa nu m-a lasat. Ai facut ceva setari speciale?

  5. #245 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Secu86 View Post
    Salut!

    Cum ai reusit sa cumperi prin Hola? Am incercat si de pe PC si de pe telefon cu Android, insa nu m-a lasat. Ai facut ceva setari speciale?
    Am pus la tara US caci contul e facut pe US, atat doar, nimic mai mult

  6. #246 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Eu am incercat sa cumpar de pe magazinele din Argentina, Columbia, Rusia, in prealbabil schimband tara contului, insa la sectiunea cu efectuarea platii imi dadea eroare si m-am lasat pagubas.

  7. #247 SP
    Junior Member adixus's Avatar
    Quote Originally Posted by RhadooR View Post
    Buna ziua. As avea cateva intrebari in legatura cu o consola xbox one pe care mi-am achizitionat-o chiar ieri. Ma poate ajuta careva? Va multumesc!
    Zi ce intrebari

  8. #248 SP
    Junior Member v3v3r0n3's Avatar
    Salutare. Aveti idee, Xbox Live va fi suportat in Romania din 2017? Intreb pentru ca, dupa discutii nenumarate la Altex, din cauza unei probleme cu Prepay Card, am primit un email de la ei in care spunea ca se va intampla la anul asta. Multumesc.

  9. #249 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by v3v3r0n3 View Post
    Salutare. Aveti idee, Xbox Live va fi suportat in Romania din 2017? Intreb pentru ca, dupa discutii nenumarate la Altex, din cauza unei probleme cu Prepay Card, am primit un email de la ei in care spunea ca se va intampla la anul asta. Multumesc.
    Nu! De fapt raspunsul e: nimeni in afara de Microsoft nu stie! Au centru se suport Xbox in Ro la Cluj dar din ce am aflat deserveste alte tari...

    ---------- Post added 04-10-2016 at 12:23 ----------

    Quote Originally Posted by Secu86 View Post
    Eu am incercat sa cumpar de pe magazinele din Argentina, Columbia, Rusia, in prealabil schimband tara contului, insa la sectiunea cu efectuarea platii imi dadea eroare si m-am lasat pagubas.
    US sau UK. Lasa Argentina, Rusia, India ca tarile respective iti vor da mereu erori.
    Pe contul de Microsoft trebuie sa pui adresa reala (de UK sau US) cu nr de telefon ( de acolo...) si tot ce trebuie. Apoi adaugi optiunea de plata aferenta contului.

    ---------- Post added 04-10-2016 at 12:25 ----------

    Quote Originally Posted by sdykid View Post
    Din cate stiu eu Xbox One S suporta HDR 10, celalalt mod HDR e Dolby Vision, iar HDR PRO e un nume dat de LG care zice ca HDR PRO suporta amandoua tipuri de HDR adica HDR 10 si Dolby, nu stiu cat e de adevarat si eu am avut confuzia aceasta, Eu pana la urma mi-am cumparat un LG 4k cu HDR Pro care intradevar cand ii pun un videoclip HDR pe USB se schimba imaginea singur pe modul HDR, Dat fiind ca ai HDR Pro ma gandesc ca ai LG, Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D desarca pe usb un videoclip si dupa aceea redal pe TV, ai sa vezi ca o sa ti se inschimbe imaginea daca suporta, doar sa fii sigur, dar odata ce ai HDR PRO e bun,am si eu tot HDR PRO[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 08-09-2016 at 06:40 ----------

    ---------- Post added 08-09-2016 at 06:40 ----------



    Intreaba si ti se va raspunde
    Am pus pe Threadul de Xbox One S lista de TV-uri care suprta HDR-10 (static, cel Dynamic se numeste Dolby Vision). La LG primul model (si cel mai ieftin) care suporta HDR-10 este UH7700.

  10. #250 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Eu am contul pe Irlanda (cu adresă de acolo) și număr de telefon de România.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  11. #251 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    @djleo666: Cumparatul de jocuri din store-uri precum US sau UK este clasic; stiu cum se face si nu am probleme. Acestea apar cand am vrut sa cumpar din tari din America de Sud sau India. Acolo nu ma lasa, desi teoretic sunt aceeasi pasi de urmat (citisem niste ghiduri pe net pe acest subiect).

    Vad ca si luna aceasta am intampinat probleme in a descarca un joc oferit gratuit abonatilor Gold; luna trecuta a fost Mirror's Edge, iar acum s-a intamplat cu MX vs ATV. De pe telefon Android folosind Chrome si aplicatia VyperVPN, am putut sa adaug in colectie jocul respectiv. Ma intreb de ce se intampla asa.

  12. #252 SP
    Member solaru's Avatar
    Atunci cand cumperi de pe store, se fac mai multe verificari - in primul rand trebuie sa ai o adresa de rezidenta in tara respectiva. In momentul in care introduci nr de card bancar pot identifica exact ce banca a emis cardul respectiv, inclusiv din ce tara, ce tip de card este, etc. Daca folosesti Paypal, la fel, se verifica adresa de la Paypal sa corespunda ce cea din contul de xbox, etc.

    Majoritatea jocurilor de Xbox360 (mai putin cele Arcade) au fost si sunt blocate pe regiuni. Din acest motiv e nevoie de VPN pentru a le debloca. Partea buna este ca pe Xbone le poti descarca fara VPN, ceea ce nu era posibil pe Xbox360.

  13. #253 SP
    Junior Member iagi's Avatar
    Are importanta în ce moneda este achiziționat Xbox live gold? Îmi expira subscriptia anuala și am găsit la 31 de lire card pentru 12 luni, dar contul meu este pe US.

    ---------- Post added 03-11-2016 at 09:22 ----------

    De aici Cheap Xbox Live Codes a cumpărat cineva? Mă interesează dacă sunt de încredere.

  14. #254 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Sunt nou in legatura cu consola xbox one as vrea sa stiu paysafe guard plati internet care o scoate paypal o hartie cu un cod si sa zic ca bag de 50 de lei codul ala generat merge si pe consola xbox one ?

  15. #255 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    M-ai rupt cu gramatica amice.
    Nu stiu cum e paysafe guard despre care vorbesti deci ma gandesc ca nu merge.
    Merge sigur un card VISA sau Mastercard sau un cont paypal.

  16. #256 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    mersi

  17. #257 SP
    Junior Member razor1509's Avatar
    Salut, am cumparat un cod de xbox live gold de pe g2a si nu pot sa-l activez. A mai patit cineva asta? Am incerca si cu TunnelBear ca vpn. Any tips for a newb? thanks

  18. #258 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Ce regiune ai la consola si ce regiune ai la key?

  19. #259 SP
    Junior Member razor1509's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin47 View Post
    Ce regiune ai la consola si ce regiune ai la key?
    Am uk pe consola, si codul e Global. Am incercat cu tunnelbear pe UK si imi da o eroare.

  20. #260 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Salutare! Doresc sa urmaresc unele meciuri prin streaming, insa direct din TV nu prea merge. Pe reddit lumea mai lasa stream-uri care pot fi accesate de pe Xbox One. Cum pot face? Doar le deschis din browser-ul consolei?

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 16 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One By xbliviu in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 287 Last Post: 19-01-2019, 16:24
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts