Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 14 15 16
Results 301 to 319 of 319

Thread: Ghid Xbox One

  1. #301 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Merci mult<3

  2. #302 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    isi pune contul tau pe consola lui ca xbox home,tu pui contul lui pe consola ta ca xbox home
    e limitata ca numar de schimbari 3 ori pe an sau ceva de genul


    eu am xbox one phat si xbox one x in casa
    contul secundar(n-am nici un joc cumparat pe el sau gold) il am setat ca home pe xbox one x
    contul principal il am setat pe phat ca home
    de obicei cand ma conectam pe un cont imi aparea ca un pop up sa imi link-uiesc controllerul de un cont si am link-uit pe fiecare consola contul care nu era setat ca home astfel ca evit conectarea pe 2 conturi si sa il scot de pe live pe "prietenul" si link up functioneaza ca un sign-in automat pe contul tau cand aprinzi consola
    astfel pot juca online pe ambele console si jocurile

    totusi eu am o problema,am un cont banat pe viata dar jocurile cumparate de pe acel cont sunt pe phat si am incercat cu hdd extern si nu le pot juca pe xbox one x .la phat la ready to install imi apar 200 de jocuri si pe x doar 78 parca
    cum as putea sa imi transfer acele jocuri digitale de pe un cont banat pe alt cont(de preferat unul nou)
    Incearca (zic incarca deoarece nu am cum sa verific) sa pui pe Xbox X si contul banat plus jocurile alea digitale si sa le joci de pe contul banat.

  3. #303 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am incercat
    ca sa adaugi un cont pe o consola xbox one iti trebuie conexiune la xbox live iar contul fiind banat nu te lasa sa te loghezi sub nici o forma,astfel ca nu il poti adauga pe consola
    sa zicem iti banezi contul temporar 2 zile sau 1 saptamana,sterge-l de pe consola si nu-l vei putea adauga,astepti sa iti treaca ban-ul
    eu am permanent ban

    sfat totusi pentru cei care au ban temporar.daca iei de 4 ori in acelasi an primesti perma ban.daca ai luat 2 ban temporare in acelasi an si nu vrei sa pierzi nimic exista license transfer.nu am facut ca nu stiam de el si nu stiam ca voi primi perma ban

  4. #304 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    am incercat
    ca sa adaugi un cont pe o consola xbox one iti trebuie conexiune la xbox live iar contul fiind banat nu te lasa sa te loghezi sub nici o forma,astfel ca nu il poti adauga pe consola
    sa zicem iti banezi contul temporar 2 zile sau 1 saptamana,sterge-l de pe consola si nu-l vei putea adauga,astepti sa iti treaca ban-ul
    eu am permanent ban

    sfat totusi pentru cei care au ban temporar.daca iei de 4 ori in acelasi an primesti perma ban.daca ai luat 2 ban temporare in acelasi an si nu vrei sa pierzi nimic exista license transfer.nu am facut ca nu stiam de el si nu stiam ca voi primi perma ban
    Bai dar cineva te uraste rau de tot daca te-a raportat la microsoft pentru rahaturi....Si eu am vazut ca aveam cateva reporturi, dar mici, in general ca i-am omorat cu grenada arucata la misto sau ca rad prea mult in party...go figure!

  5. #305 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Imi poate recomanda cineva un site de incredere de unde se pot cumpara gift carduri pentru store-ul din India?

  6. #306 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Am incercat sa imi fac abonament la EA Access (1 an, 20 GBP), dar primesc eroare la plata.

    We can't process your paymnent.
    Contact Microsoft support.

    Metoda de plata e contul de Paypal, cu care am cumparat fara probleme jocuri din Store-ul consolei.

    Am mai avut cineva problema asta? Ce e de facut?

  7. #307 SP
    Junior Member adixus's Avatar
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Am incercat sa imi fac abonament la EA Access (1 an, 20 GBP), dar primesc eroare la plata.

    We can't process your paymnent.
    Contact Microsoft support.

    Metoda de plata e contul de Paypal, cu care am cumparat fara probleme jocuri din Store-ul consolei.

    Am mai avut cineva problema asta? Ce e de facut?
    Paypal-ul trebuie sa fie pe regiunea consolei. Cum cumpar de pe Xbox Store din Romania – Xbox Romania

  8. #308 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Si verificarea asta doar EA Access-ul o face? Am consola din ianuarie, si de atunci am cumparat de pe store Forza Horizon 3, State of Decay si Witcher 3, toate cu acelasi cont de Paypal, setat pe Romania.

    E oare un anumit prag valoric peste care nu permita tranzactiile de genul asta?

  9. #309 SP
    Junior Member adixus's Avatar
    nu este un prag valoric. nu doar EA face verificarea. Posibil sa nu faca mereu verificarea asta...dar totusi incerca sa cumperi de pe web cu VPN.

  10. #310 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    cumpara de aici , e mai ieftin . trebuie sa pui o adresa de uk ptr a finaliza tranzactia , dar codul il primesti pe mail


    https://www.amazon.co.uk/EA-Access-Y...ords=ea+access

  11. #311 SP
    Junior Member costinilie's Avatar
    Presupunand ca ai contul pe Anglia si ai vrut sa cumperi tot cu Lire (ca altfel nici mu ma mir ca nu merge) si deasemenea presupunand ca contul de PayPal este romanesc, probabil te asteptai sa mearga. Dar nu mai merge. Asa am patit si eu cu contul pe US si PayPal romanesc. Prin payPal romanesc ma refer la adresa de Romania la PayPal. Nu mai functioneaza.

    Fa urmatoare operatiune: STERGE contul PayPal romanesc (nu iti va mai fi de folos la Xbox) si fa-ti unul nou dar englezesc. Ca sa poti face asta, ai nevoie de un VPN. Eu am folosit cu succes SecurityKiss. In momentul in care accesezi PayPal cu IP de Anglia si vrei sa iti faci un cont nou, atunci toate datele necesare crearii contului vor fi specifice Angliei. Iti recomand sa le treci chiar pe cele cu care ai facut contul la Xbox. In felul acesta, atat Xbox Store, cat si PayPal te vor vedea ca un cetatean englez de buna credinta si nu iti vor mai fi refuzate platile. Eu asa am facut cu contul pe US.
    Incet incet au inceput sa refuze toate metodele de plata venite din Romania, indiferent ca e card sau PayPal. Daca sistemul vede ca cererea de cumparare provine din Romania, atunci tranzactia e refuzata. Dar prin PayPal cu adresa de UK totul va functiona normal, intrucat PayPal face exact ce avem noi nevoie, incheie tranzactia in numele nostru, dar fara a divulga datele bancare. Sper ca m-am facut inteles.

    O singura problema vei intampina, la jocurile de Xbox 360. La marea majoritate, (chiar si cele gratuite) plata va fi refuzata, deoarece intreg sistemul de 360 (inclusiv platile) sunt blocate pe regiuni si fara un VPN in momentul efectuarii platii, nu va merge.

  12. #312 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Sincer, chiar nu inteleg ce reguli au. Din ce spui tu, e o schimbare recenta, dar eu am reusit sa fac redeem cu contul ala chiar si la jocurile de la Xbox Live Gold de 360, de luna asta. Si da, am contul de Xbox facut pe UK, iar cel de Paypal pe Romania (cu adresa, card si numar de telefon).

    Sunt tentat acum sa cumpar un joc de pe store, doar ca sa testez daca Paypalul meu mai merge. Cred ca ma abtin totusi pana luni, cand intra urmatorul sale. E foarte ciudat. Probabil ca o sa cumpar un key pana la urma. Mersi de linkul spre Amazon UK, @lukecelmare. Daca nu reusesc nici acolo, am mai gasit ieftin pe CD Keys. Stiu ca e grey market, dar la 23 de euro sunt dispus sa risc: https://www.cdkeys.com/xbox-live/mem...h-subscription

  13. #313 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    a mers ?

  14. #314 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    O sa incerc diseara si va spun.

    ---------- Post added 23-02-2018 at 18:37 ----------

    Am cumparat pana la urma de pe CDKEYS. A mers rapid si fara probleme.

    Pe Amazon UK m-a avertizat ca daca schimb locatia contului, o sa imi afecteze continutul disponibil pe Kindle. Iar cum am si Kindle, cu cateva carti cumparate pe de Amazon US, am zis ca e mai bine sa nu risc. Asta e...

  15. #315 SP
    Junior Member costinilie's Avatar
    Banuiam ca am dreptate. Si treaba cu refuzatul platilor nu este chiar recenta. Are cam o jumatate de an de cand au inceput problemele. Prima data nu a mai mers cu cardul romanesc direct din xbox. Pe urma am inceput sa cumpar Gift card de pe Microsoft.com. Dupa o perioada de cam 2 luni, nu a mai mers nici Gift cardul. (Xbox.com si Microsoft.com au cam inceput sa se contopeasca, sau cam asta cred ca se doreste).
    O chestie ciudata e faptul ca uneori, (am incercat de Black Friday) am putut sa cumpar Xbox Live Gold cu 1$ (a fost la oferta), direct cu cardul. Am ramas surprins, ca pana atunci imi refuza cardul. Si exact cum ti-am spus, incet incet au redus toate posibilitatile de a cumpara. Norocul meu e ca merge (inca merge) prin metoda cu PayPal specific regiunii contului. Eu nu sunt adeptul cumpararii de pe alte siteuri, gen CD-Key sau care or mai fi. In afara de cateva oferte la Gold, absolut tot mi se pare umflat cu pompa. Nici nu se compara cu reducerile din Xbox Store. Dar fiecare e liber sa isi cheltuiasca banutii cu vrea.

  16. #316 SP
    Member Smara's Avatar
    Eu am cont Xbox Anglia, card romanesc ING atasat din 2010 si merge impecabil . Am cumparat ( si cumpar ) tot ce am dorit din store ( inclusiv EA Acces, la care am renuntat ulterior, sau Gold ).
    Intradevar jocurile de 360 sunt blocate pe regiuni, dar nu am mai cumparat de ani buni pentru platforma respectiva.

  17. #317 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Fratilor, am o problema. Cardul cu care am platit subscriptia la xbox live a expirat. Eu nevazand in cont optiunea de a dezactiva reinnoirea subscriptiei live gold am presupus, fata temei se pare, ca daca nu mai este valabil cardul nu se va face plata. Acum vad ca sunt dator catre microsoft 60 usd. Insa, am mai cumparat si un cod de 12 luni de pe cdkeys. Ce dracu fac? Se mai poate anula datoria aia catre Microsoft? Vad ca din cont n-am nici o optiune. Si codul ala? Din ce am inteles microsoft nu mai permite ca o noua subscriptie la live sa se adauge peste cea existenta. Daca platesc subscriptia la live mai e bun codul ala peste 1 an?

  18. #318 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Quote Originally Posted by dreamcatcher80 View Post
    Fratilor, am o problema. Cardul cu care am platit subscriptia la xbox live a expirat. Eu nevazand in cont optiunea de a dezactiva reinnoirea subscriptiei live gold am presupus, fata temei se pare, ca daca nu mai este valabil cardul nu se va face plata. Acum vad ca sunt dator catre microsoft 60 usd. Insa, am mai cumparat si un cod de 12 luni de pe cdkeys. Ce dracu fac? Se mai poate anula datoria aia catre Microsoft? Vad ca din cont n-am nici o optiune. Si codul ala? Din ce am inteles microsoft nu mai permite ca o noua subscriptie la live sa se adauge peste cea existenta. Daca platesc subscriptia la live mai e bun codul ala peste 1 an?
    Dupa ce platesti datoria poti sa bagi codjl si se adauga. O sa ai 2 ani cred

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  19. #319 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Exact asa am făcut. Am doi ani acum. Aia e, am scăpat de o grijă...

    Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 14 15 16

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One By xbliviu in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 287 Last Post: 19-01-2019, 16:24
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts