Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 64

Thread: Aveti grija ce cumparati de pe OLX

  1. #1 SP
    Junior Member teller's Avatar

    Exclamation Aveti grija ce cumparati de pe OLX

    Pozele vorbesc de la sine.
    Sper sa ajute si alte persoane.


    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk
    Attached Images Attached Images 3f711defab9e0f2b8bda8085c2886dc9.jpg 17b3425deea19d156b68607aa7c86492.jpg d7d968e57341691e582b9573c955a67e.jpg f8bca5745fa953a65e3127ba4e224a2c.jpg

  2. #2 SP
    Member GoroMare's Avatar
    PayPal ) sunt curios chiar găsește cumpărători . Pffff

  3. #3 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Ce sa faci e criza.

  4. #4 SP
    Junior Member teller's Avatar
    Tare as fi vrut sa il intalnesc

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

    ---------- Post added 13-02-2017 at 13:12 ----------


    Nu vrea sa lase numar de telefon, il are in service.
    Nu poate sa ne vedem, este plecat din tara.

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu stiu cum cloaca aia de porci numita OLX reprezinta un mediu legal de cumparaturi online in 2017. Incredibil.

  6. #6 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Si-a cumparat un prieten un Apple Watch de pe OLX. I-am zis de la bun inceput ca este pacaleala in conditiile in care ceasul nu avea accesorii si nici macar nu era incarcat si avea si pret bun la 500lei. Binenteles dupa ce a ajuns ceasul, l-a incarcat si cand a incercat sa-l inregistreze la telefon a descoperit ca este blocat iCloud. L-a abordat pe individ si acesta i-a zis ca poate s-a intamplat ceva pe timpul transportului. A fost la politie dar nu au avut ce sa faca, i-au zis ca nu se incadreaza la inselaciune.
    "Ion Gabriel" era numele de scena, cu telefonul 0720015316, anuntul era asta: https://www.olx.ro/oferta/apple-watc...t-ID7SfWZ.html dar l-a sters.
    Serialul ceasului: fh7qfp4ug9j6

  7. #7 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Eu am vandut miercuri 2 jocuri la un tip din zona, PvZ GW2 (80 Lei) si Shadow of Mordor GOTY (70 Lei). Am vorbit cu el la telefon, a spus ca vine el dupa jocuri si imi ofera 90 Lei pe ambele. Am acceptat, la 21:30 a fost la mine dupa jocuri, la 22:44 a pus anunt cu ele la 100 Lei bucata.

    Eu chiar nu ii inteleg, asa mare e "foamea"? Sa te tiganesti in halul asta pentru niste jocuri dupa care sa le vinzi mai scump?
    Attached Images Attached Images sadsa.jpg

  8. #8 SP
    Junior Member teller's Avatar
    Fiecare este liber sa vanda cu cat doreste...
    Acest topic a fost deschis pentru prevenirea unei inselaciuni.
    Cu stima.

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Eu chiar nu ii inteleg, asa mare e "foamea"? Sa te tiganesti in halul asta pentru niste jocuri dupa care sa le vinzi mai scump?
    Eu zic ca e vina ta. Tu zici ca ai cerut 160 RON pe ambele si le-ai dat cu 90RON pe ambele aluia? Pai care e faza? Esti magazin cu oferte de Black Friday? Nu inteleg. Omul a incercat si te-a pacalit, nu zic ca e ok neaparat sa faci treburi de genul, dar de ce le-ai dat de pomana tot nu inteleg.

  10. #10 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Prima data mi-a oferit 50 pe PvZ. Am zis ok, PS+ nu mai am si probabil nici nu o sa mai am prea curand asa ca, jocul e degeaba pentru mine. Dupa a spus ca vrea si Shadow of Mordor, l-am intrebat daca are ceva la schimb si a spus ca nu are jocuri ca acuma si-a luat PS4 si etc, a inceput tiganeala. Probabil ca nici nu are PS4.

    Nu mai conteaza...

  11. #11 SP
    Junior Member teller's Avatar


    Iar a aparut "Gigel"

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  12. #12 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    trebuie sa fii si extrem de naiv sa cumperi,pff..

  13. #13 SP
    Junior Member teller's Avatar
    Naivi sau nu, sunt care au cumparat, arunca un ochi facebook, pe grup "Xbox one Romania", inca mai asteapta jocul de la "Gigel" ...

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

    ---------- Post added 21-02-2017 at 21:02 ----------





    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  14. #14 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    e inselatorie sa se duca la politie...ce sa zic.

  15. #15 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    O mica curiozitate, de ce Paypal? Nu exista buyer protection sau ceva de genul unde poti cere incapoi suma platita daca nu primesti produsul?

  16. #16 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Salut din nou, nu stiu daca e offtopic sau la limita pentru thread-ul asta, but i'll go ahead anyway.
    Am vazut ca de 2 zile sunt mai multe oferte cu paypal/paysafe pt keys de xbox one 1 pt bf1, gears of war 4, forza horizon 3 intre 50 si 75 ron.
    My common sense is tingling si zice ca e teapa, dar totusi voiam sa aflu daca cineva a cumparat de la cei de mai sus pana acum?
    Merci anticipat.

    EX 1: https://www.olx.ro/oferta/jocuri-xbo...tml#78c7f769c4
    EX 2: asta nu il mai gasesc, second red flag

  17. #17 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ E teapa, ăsta e imbecilul care vindea For Honor înainte sa apara For Honor.

  18. #18 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Poate vindea pre-order )

  19. #19 SP
    Member Svart's Avatar
    Regula e simpla: Cand unele oferte par prea bune ca sa fie adevarate, sunt prea bune ca sa fie adevarate.

  20. #20 SP
    Junior Member teller's Avatar
    Aveti grija ca a marit preturile si acum are 2 conturi cu aceleasi jocuri in anunturi.

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

    ---------- Post added 25-02-2017 at 16:50 ----------





    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Teapa olx By ccheep84 in forum Offtopic
    Replies: 30 Last Post: 10-10-2018, 13:07
  2. Console pe OLX By seth666c in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 11 Last Post: 17-11-2016, 21:24
  3. Aveti grija la tepari tocmai.ro/mercador.ro By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 72 Last Post: 26-02-2015, 22:07
  4. Aveti grija unde va reparati consola By mihaii in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 31 Last Post: 25-11-2009, 15:40
  5. Replies: 87 Last Post: 15-05-2009, 14:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts