Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast
Results 241 to 260 of 288

Thread: Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One

  1. #241 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    @axel Mie persoana de la support nu mi-a cerut nimic. Si tine cont ca eu aveam si o adresa de ungaria si una de canada atasate la cont, plus un card visa si un mastercard de romania plus un cont paypal de us.

    Le-am zis ca lucrez la o companie americana si calatoresc mult prin europa de est. Ceea ce e partial adevarat. In alta ordine de idei eu nu am pus adrese de hotel. Una era complet falsa, cea de Delaware, doar orasul, codul si statul erau reale

    ---------- Post added 09-01-2017 at 17:20 ----------

    @catalin Inseamna ca fiecare de la supportul lor face ce vrea. Eu nu mai tin minte daca atunci cand am vb cu ei am fost conectat prin vpn, si daca or fi vazut ca am ip de state, si astfel m-au crezut.

    Ce stiu e ca aveam o problema, am vb cu un baiat, aparent indian, si dupa nu am mai avut problema.

    PS: interesanta faza cu ip-ul dar nu cred ca e adevarata. Lasand la o parte cardul si tara de origine, eu nu am folosit vpn decat pentru anumite jocuri gold de 360. Inclusiv ultimele achizitii le-am facut cu ip de romania

  2. #242 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    http://www.hotukdeals.com/deals/xbox...ection-2617866

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

    ---------- Post added 16-02-2017 at 13:56 ----------



    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  3. #243 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Vreau sa cumpar Bayonetta din store dar nu pot, din cate am inteles trebuie cumparat jocul de pe un Xbox 360 dar eu nu am decat Xbox One S. Exista vreo solutie? Pe disc la noi nu se mai gaseste.


    Ps.Jocurile normale de Xbox One pot sa le cumpar.

  4. #244 SP
    Member eangel's Avatar
    Cumpără-l din store de pe telefon de exemplu, având activat un vpn (pe telefon eu folosesc tunnel bear), setat pe tara unde ți-e contul (cel mai probabil us sau uk)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #245 SP
    Junior Member costinilie's Avatar
    Nu va mai complicati cu vpn pe calculator, ca nu merge. Si nici pe telefon. Sunt o multitudine de posibilitati prin care MS poate stabili locatia. Eu folosesc VPN direct pe consola. Merge cumparat orice, exact ca in zilele bune. Folositi un VPN pe un pc sau laptop si internet shareing la vpn. Veti avea IP de US sau UK (dupa caz), direct pe consola. Merge garantat! Sfatul apartine unui consilier de la Xbox support.

  6. #246 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Salut, aveti idee daca pot gasi undeva Rocket League la <10$ sau macar pe acolo?

  7. #247 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Quote Originally Posted by costinilie View Post
    Nu va mai complicati cu vpn pe calculator, ca nu merge. Si nici pe telefon. Sunt o multitudine de posibilitati prin care MS poate stabili locatia. Eu folosesc VPN direct pe consola. Merge cumparat orice, exact ca in zilele bune. Folositi un VPN pe un pc sau laptop si internet shareing la vpn. Veti avea IP de US sau UK (dupa caz), direct pe consola. Merge garantat! Sfatul apartine unui consilier de la Xbox support.
    e mult mai complicat sa dai internet shereing la vpn de pe calculator consolei (cum zici tu) decat sa instalezi o aplicatie de vpn moka pe telefon. iar aceasta optiune din urma inca mai functioneaza fara probleme, pentru mine cel putin

  8. #248 SP
    Member Svart's Avatar
    Nu mai functioneaza pentru toata lumea pe US. Problema e adresa de pe cardul de credit, care a are alta zona.

  9. #249 SP
    Junior Member costinilie's Avatar
    Nu contest faptul ca e mai greu cu VPN pe consola, dar functioneaza garantat. Dupa cum am mai spus, sunt multe cosibilitati de a stabili locatia pe un telefon si mai ales pe pc. Numai daca te gandesti la cate scripturi si cookies se gasesc intr-o pagina web, e foarte usor de stabilit locatia, chiar daca ai gps-ul oprit sau serviciul de raportare a locatiei la Android. Consola nu are asa ceva, cu VPN direct in consola merge cel mai sigur. Va spun din proprie experienta, am incercat toate metodele, telefon cu vpn, pc cu vpn, aplicatia xbox android, toate si prin vpn si fara. Chiar l-am intrebat pe consultantul de la Xbox support de ce nu merge si mi-a zis ca a vazut toate incercarile de a cumpara, si ma vedea cu IP de Romania, desi eu foloseam Vpn

  10. #250 SP
    Member Svart's Avatar
    Sunt curios daca poti sa ii fentezi cu o distributie de linux axata pe anonimitate, gen tails.

    Stiu ca ma jucasem cu ea acum ceva vreme, si la un moment dat mi-a ghicit locatia (mi-a propus la nr de telefon prefixul de romania), desi foloseam onion browser si eram de pe un vpn de indonezia, sistemul rula de pe stick si asa mai departe

  11. #251 SP
    Junior Member teller's Avatar
    Salutari,
    Mai am 3 coduri pentru Assassin Creed Unity, as dori sa le donez, nu doresc bani sau alte jocuri in schimb, doar sa imi spuneti cum pot proceda.
    Stima.

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  12. #252 SP
    Junior Member virgil.luica's Avatar
    salut, vreau eu un cod pe PM daca se poate !

  13. #253 SP
    Junior Member teller's Avatar
    Salut.
    Tiam trimis.
    Asta a fost ultimul, distractie placuta.

    Trimis de pe al meu SM-A300FU folosind Tapatalk

  14. #254 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    http://www.cdkeys.com/xbox-live/memb...p-xbox-one-360

    40€

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  15. #255 SP
    Junior Member JAFFA's Avatar
    Multam valentin. Am cumparat si eu unul acum. Bun pretul.

  16. #256 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar

  17. #257 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    http://www.cdkeys.com/xbox-live/games/fifa-17-xbox-one

    Fifa 20 €


    http://www.cdkeys.com/xbox-live/game...e-digital-code
    Forza horizon 3 = 35€
    ah si vine si spring sale poate o fi mai ieftin at


    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  18. #258 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar

  19. #259 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    ehhhh .... din pacate nu e asa de grozav sale-ul. Poate 1-2 chestii de pe acolo. Majoritatea sunt fie peste, fie la pret atat de apropiat de ce e in magazine la noi incat mai bine iei discul si macar il poti revinde

  20. #260 SP
    Senior Member nina's Avatar
    a cumparat careva de la newegg?
    ca am portocalie comanda de 2 ore,tot in verificarea comenzii

    ---------- Post added 23-05-2017 at 19:47 ----------

    nu incercati newegg chiar vedeti email delivery.mi-a dat order voided si imi da refund 3-5 zile lucratoare
    mi-ar trebui un site care vand 5$ xbox gift card si merge sa cumpar cu card de ro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast

Similar Threads

  1. Ghid Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 318 Last Post: 18-03-2018, 10:06
  2. Vand jocuri pentru Xbox One By Alexandru in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 13-11-2017, 16:16
  3. Replies: 3 Last Post: 05-11-2014, 10:44
  4. Replies: 3 Last Post: 08-10-2014, 15:22
  5. 4 noi DLC-uri pentru Burnout Paradise By Bobby in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-01-2009, 15:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts