Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 288

Thread: Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One

  1. #21 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    cu ungaria am schimbat regiunea in consola, am ajuns la pagina de achizitie in store unde pretul e 5990 ft pe an (intre 85-90 de ron), am bagat doua carduri unul visa si unul mastercard (de la BT), ambele activate si cu limite extinse pentru achizitii pe net, si pe care le folosesc frecvent online si degeaba. imi spune ca nu pot folosi aceasta metoda de plata si sa incerc alta.

    Are cineva idee ce fac gresit? Ar trebui sa pun vreo adresa, cod postal sau nr de telefon specifice?

  2. #22 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Cumpara de pe telefon cu VPN activat.

  3. #23 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    As incerca dar tunnel bear nu are ungaria. Si cum am zis cand incercam pe brazilia ma ducea direct la pagina de us

  4. #24 SP
    Member Svart's Avatar
    Poate ca regiunea de pe comsola nu se potriveste cu cea a contului

    Eu am setat totul pe ungaria si nu am avut nici o problema la achizitii, am luat un gold acum o saptamana pe consola, zilele trecute niste jocuri, si pe consola si pe pc....

    Dar in cont am la metoda de plata si adresa, si telefon de ungaria, intr-adevar. Nu stiu daca te ajuta.

  5. #25 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    am reusit online fara vpn pana la urma. se pare ca stergerea cookies e solutia.

    in alta ordine de idei aucm imn cont imi apar achizitii atat in USD cat si in FT. are cineva idee daca asta ar putea sa-mi cauzeze probleme cu astia de la MS? la sony asa ceva putea insemna direct ban.

  6. #26 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    frate, eu nu reusesc sa cumpar nici din brazilia nici din ungaria. brazilia am incercat folosind vpn, intru si umblu ok pe site-ul in portugheza, accesez ea access, dar cand sa dau la cumparare ma re-directioneaza automat catre pagina din US. nu imi dau seama de ce. am incercat si sa schimb manual in linkul de achizitie en-US cu pt-BR si tot la us ma baga.

    iar cu ungaria am schimbat regiunea in consola, am ajuns la pagina de achizitie in store unde pretul e 5990 ft pe an (intre 85-90 de ron), am bagat doua carduri unul visa si unul mastercard (de la BT), ambele activate si cu limite extinse pentru achizitii pe net, si pe care le folosesc frecvent online si degeaba. imi spune ca nu pot folosi aceasta metoda de plata si sa incerc alta.
    Trebuie cumpărat din telefon, așa este cel mai ușor și rapid. Încearcă metoda 3 din thread folosită de mine, cu un program de VPN (eu folosesc VyprVPN și Incognito din Google Chrome; am folosit și altele, dar aproape jumătate din site-urile de geo-tagging tot în România mă arată). Iar pentru Ungaria nu am avut nicio problemă. Contul de microsoft și Xbox sunt pe US, dar când vreau să cumpăr ceva din Ungaria cel mai rapid doar schimb consola pe Hungary, restart și cumpăr imediat. Tot cu card Visa de la BT.

    Quote Originally Posted by deusmars View Post
    Am reusit sa iau f1 2015 dupa ce am mutat pe ungaria. Acum sper ca nu o sa am probleme la jocurile luate din US ca am achizionat prea multe. Oricum ar fi e de rahat sa fiu nevoit sa apelez la tot felul de programe, vpn sau alte metode sa iau un joc in mod legal. Astia incurajeaza modatul si pirateria.
    Din moment ce nu au România pe live, ne descurcăm și noi cum putem.

    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Are cineva idee ce fac gresit? Ar trebui sa pun vreo adresa, cod postal sau nr de telefon specifice?
    Da, obligatoriu. Caută pe booking.com un hotel și ia de acolo toate cele, adresă, număr de telefon, cod poștal.

    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    am reusit online fara vpn pana la urma. se pare ca stergerea cookies e solutia.

    in alta ordine de idei aucm imn cont imi apar achizitii atat in USD cat si in FT. are cineva idee daca asta ar putea sa-mi cauzeze probleme cu astia de la MS? la sony asa ceva putea insemna direct ban.
    La mine în cont îmi apar achiziții pe vreo 6-7 țări diferite. Trebuie să recunosc că de exemplu din Rusia și Brazilia nu mai pot cumpăra cu unul din carduri, dar dacă o să am nevoie neapărată de un joc și să fie foarte mare diferența față de prețul din Ungaria o să mai bag alt card (sper să funcționeze). Din ce am citit eu până acum nimeni nu a fost banat vreodată pe Xbox pentru cumpărături din alte regiune.

  7. #27 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    merci fain frate. nu am reusit pe telefon si ce e mai ciudat nici pe consola, dar important e ca am reusit. si ca nu sar astia de la ms de fund in sus.

  8. #28 SP
    Member Svart's Avatar
    Ma dispera cu rahaturile lor. Imi luasem un cod de pe g2a, am incercat toata seara sa il activez de pe pc, fara rezultat. in final a mers de pe consola, din prima. la anteriorul cod activat a fost exact invers. daca se mai apuca si de banat, sigur o sa trec pe alta platforma.

    Apropo, pentru cei cu cont de ungaria, din 20.06 se scumpeste goldul.

    Era un comunicat de presa de la ms de tot rasul, cu pretul corect si cererile utilizatorilor invocate ca motiv. asta pentru ca ungurul si austriacul nu dorm linistiti daca nu cumpara gold mai scump. corporate greed......

  9. #29 SP
    Junior Member Finrod's Avatar
    Eu aveam consola pe Canada.
    Am adaugat o metoda de plata pe Ungaria cu card.
    Am schimbat consola pe Ungaria cu limba in Engleza.
    Restart.
    Caut jocul.
    Zice "View price"
    Apoi imi arata jocul cu untext in maghiara. Click
    Ma duc apoi pe un meniu in engleza in care ma intreaba daca sunt acord sa platesc o suma de bani in dolari canadieni.

    Ce gresesc?
    Mersi

  10. #30 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Care ii chestia cu cumparatul unui cont cu un joc? Daca sterg contul ala imi ramane mie jocul pe contul meu? Daca sterg jocul pot sa il mai descarc?

  11. #31 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Quote Originally Posted by Finrod View Post
    Eu aveam consola pe Canada.
    Am adaugat o metoda de plata pe Ungaria cu card.
    Am schimbat consola pe Ungaria cu limba in Engleza.
    Restart.
    Caut jocul.
    Zice "View price"
    Apoi imi arata jocul cu untext in maghiara. Click
    Ma duc apoi pe un meniu in engleza in care ma intreaba daca sunt acord sa platesc o suma de bani in dolari canadieni.

    Ce gresesc?
    Mersi
    Habar nu am. Dacă e vorba de View Price înseamnă că e joc 360. Și la alea nu se aplică metoda. Jocurile de 360 sunt region locked. Cele de Xbox One sunt region-free. Eu pe cele de 360 le cumpăr direct din consolă, pe US cum e setată 99% din timp

    Quote Originally Posted by Sir Dinu View Post
    Care ii chestia cu cumparatul unui cont cu un joc? Daca sterg contul ala imi ramane mie jocul pe contul meu? Daca sterg jocul pot sa il mai descarc?
    Adaugi contul, instalezi jocul, ștergi contul. Jocul rămâne. Dacă ștergi jocul și vrei să îl mai instalezi vreodată trebuie să readaugi contul. Idea e că jocul este asociat contului, doar cu contul adăugat poți instala.

  12. #32 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Si daca schimb totul la contul cumparat, parola, mail, mai poate vanzatorul sa il mai ia inapoi? Risc de ban nu este?

  13. #33 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    M-am chinuit sa cumpar ceva din Africa de Sud si respectiv din Brazilia, si nicicum nu am reusit. Nici cu vyprvpn, nici fara. Vesnica eroare cu PBR9002. Si am completat pt fiecare caz in parte adresa, cod postal, telefon pentru fiecare regiune. Ce gresesc?

    ---------- Post added 31-05-2016 at 21:23 ----------

    Sa ma pis pe live-ul lor. Aseara m-am chinuit 2 ore jumate sa iau ceva din alta tara acum inca o ora. Bine ca 3,5 lei imi iau gunoaiele ca am adaugat deja al 2 lea card, dar cand sa platesc jocul imi da PBR9002. Ma rezum sa le cumpar cum le luam inainte decat sa imi termine nervii.

  14. #34 SP
    Junior Member xbliviu's Avatar
    Deals with gold 31.05 - 06.06

    Probabil cea mai slabă ofertă din ultimele săptămâni. Ofertele sunt aici - majornelson.
    Ce e bine, pentru cei care vor GTA V, a ajuns 35$ prin unele țări (link aici)


    Quote Originally Posted by Sir Dinu View Post
    Si daca schimb totul la contul cumparat, parola, mail, mai poate vanzatorul sa il mai ia inapoi? Risc de ban nu este?
    Nu pot să te ajut cu jocurile cumpărate cu tot cu cont, nu mă pricep. Respectă regulile siteului de unde ai luat și probabil totul va fi ok.
    Quote Originally Posted by Sir Dinu View Post
    M-am chinuit sa cumpar ceva din Africa de Sud si respectiv din Brazilia, si nicicum nu am reusit. Nici cu vyprvpn, nici fara. Vesnica eroare cu PBR9002. Si am completat pt fiecare caz in parte adresa, cod postal, telefon pentru fiecare regiune. Ce gresesc?

    ---------- Post added 31-05-2016 at 21:23 ----------

    Sa ma pis pe live-ul lor. Aseara m-am chinuit 2 ore jumate sa iau ceva din alta tara acum inca o ora. Bine ca 3,5 lei imi iau gunoaiele ca am adaugat deja al 2 lea card, dar cand sa platesc jocul imi da PBR9002. Ma rezum sa le cumpar cum le luam inainte decat sa imi termine nervii.
    Sunt câteva țări de unde nici eu nu mai pot cumpăra, de ex Rusia, Brazilia,, și unde primesc PBR9002. Asta e, caut next best thing... de obicei ungaria


    PS: Mă tot chinuiesc de vreo 2 luni să caut un XBOX live de 12 luni calumea, și tot o amân cu câte o lună la 1$ etc. Știe cineva o ofertă bună?

  15. #35 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Mă tot chinuiesc de vreo 2 luni să caut un XBOX live de 12 luni calumea, și tot o amân cu câte o lună la 1$ etc. Știe cineva o ofertă bună?
    Cred ca oferta mai buna decat cdkeys, nu gasesti in momentul de fata. Eventual daca ai noroc sa prinzi ceva pe ebay. Eu am urmarit si pe ebay cateva zile, dar de obicei ofertele de acolo sunt mai slabe decat cdkeys.

  16. #36 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Am reusit sa cumpar EA Access fara probleme de la unguri, am instalat EA Access Hub pe consola, am folosit adresa si nr de telefon de la un hotel, un card Visa de la BRD si m-a costat aproximativ 85 de lei. Toata operatiunea a fost facuta pe consola, nu de pe telefon sau cu VPN E vreo problema daca las consola si contul setate pe Ungaria?

  17. #37 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nup.

    ---------- Post added 02-06-2016 at 20:22 ----------

    Quote Originally Posted by stormhold7 View Post
    Cred ca oferta mai buna decat cdkeys, nu gasesti in momentul de fata. Eventual daca ai noroc sa prinzi ceva pe ebay. Eu am urmarit si pe ebay cateva zile, dar de obicei ofertele de acolo sunt mai slabe decat cdkeys.
    Mai prinzi pe g2a. Eu am luat acu trei sapt la 42 usd. A fost si la 38

  18. #38 SP
    Senior Member nina's Avatar

  19. #39 SP
    Member BatsBike's Avatar
    Quote Originally Posted by xbliviu View Post
    Deals with gold 31.05 - 06.06

    Probabil cea mai slabă ofertă din ultimele săptămâni. Ofertele sunt aici - majornelson.
    Ce e bine, pentru cei care vor GTA V, a ajuns 35$ prin unele țări (link aici)
    GTA V mi se oferea, direct pe consola, la 39$ .. yesterday .. chipurile oferta for my new gold membership ..

  20. #40 SP
    Member stormhold7's Avatar
    E foarte bun pretul. Eu am cumparat deja de pe cdkeys, in urma cu vreo luna

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ghid Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 318 Last Post: 18-03-2018, 10:06
  2. Vand jocuri pentru Xbox One By Alexandru in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 13-11-2017, 16:16
  3. Replies: 3 Last Post: 05-11-2014, 10:44
  4. Replies: 3 Last Post: 08-10-2014, 15:22
  5. 4 noi DLC-uri pentru Burnout Paradise By Bobby in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-01-2009, 15:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts