Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Xbox One

  1. #1 SP
    Junior Member bebecata's Avatar

    Xbox One

    Salut,
    Ieri am cumpărat de la cineva un Xbox one 1Tb, ediția limitată cu Forza 6.
    Pe consola sunt integistrate 3 conturi, consola are instalate 6 jocuri. Dintre care unul îl am original.
    Întrebarea mea este următoarea, dacă îmi fac un cont nou, doar al meu. Ce setări sau aplicații trebuie sa cumpăr sa pot juca jocurile? Sau cum pot face sa le joc?
    Doua dintre conturi au parola, iar unul este liber fără, pe care am jucat și eu jocul original, și am testat consola.
    Dar cum pot face sa joc restul de jocuri din consola?
    Dacă eu îmi fac contul propriu nu se pierde ce e deja instalat?
    Am încercat sa îmi cumpăr Ea Acces, cel care mi a vândut-o a zis ca dacă îmi cumpăr ăla pot juca FIFA 18 care este instalat pe consola fără problema, dar primesc o eroare la codul Postal de la final.
    Dacă îmi fac propriul cont pot cumpara acest acces, precum și cel pentru Live, sau o sa fie o problema și acolo?

    Aștept răspunsul vostru, ca sa știu dacă trebuie sa cumpăr ceva sau sa active ceva.
    O zi plăcută
    Mulțumesc.
    Catalin.

  2. #2 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Pentru a putea juca content-ul cumparat pe alte conturi decat cel de pe care te loghezi, trebuie ca respectivele conturi sa fie activate ca fiind primary pe Xbox-ul tau. Este imposibil sa faci acest lucru fara a stii parola acelor conturi.

  3. #3 SP
    Junior Member bebecata's Avatar
    Am înțeles, deci in lipsa parolei de la cele doua conturi, sunt degeaba jocurile in momentul de fata?
    Dacă îmi fac acuma propriul cont pe Xbox Live, pot ulterior sa preiau jocurile?
    Idea e ca persoana respectiva mi a spus ca nu mai are in momentul de fata parolele.

    Băiatul a spus ca dacă cumpăr ea Access pot juca de pe orice cont, este adevărat?

  4. #4 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Pe scurt, da. Nu poti prelua un joc pe contul tau, doar kitul de install. Licenta e dictata de respectivul cont. Nu toate jocurile sunt disponibile in EA Access, mai bine arunci un ochi in Vault intai. Recomandarea mea sincera e sa uiti de jocurile instalate pe consola, sa faci o formatare completa, iti faci un cont doar al tau, iar apoi te ocupi de achizitie jocuri, subscriptie LIVE si EA, de facut share de conturi cu un prieten/ruda, in care ai foarte mare incredere. Respectivul vanzator trebuia sa stearga consola sa o ofere fara nici un joc digital, atat timp cat nu ti-a oferit un cont cu parola, email de recuperare, etc. De multe ori vezi astfel de vanzatori ce ofera jocuri digitale, cumperi consola, ajungi acasa si realizezi ca vanzatorul a schimbat/ "uitat" parola si ramai cu spatiu ocupat pe consola, jocuri fara licente. Spor.

  5. #5 SP
    Junior Member bebecata's Avatar
    Am făcut exact cum ai spus, am dat resetare generală. Și voi rămâne doar cu contul meu.
    Rămâne doar sa văd unde pot găsi FIFA 18, cât mai Ok la preț.

    Mulțumesc mult.

  6. #6 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Cu multa placere. Din cate vad Fifa 18 nu e in Vault-ul EA deocamdata. Vezi AICI. Acum vezi la ce pret il cumperi, in toamna apare 19.

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu te arunca sa-l cumperi, daca ai de gand sa-ti iei EA Access. Cu siguranta il vor baga in vault la E3, la timp pentru campionatul mondial.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  2. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts