Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 14 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 274

Thread: The Legend of Zelda Breath of the Wild

  1. #1 SP
    Senior Member solecon's Avatar

    The Legend of Zelda Breath of the Wild

    Open your eyes...

    Attached Images Attached Images zelda.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tot ce s-a prezentat ieri


  3. #3 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Tot ce s-a prezentat pana la prima pauza . Au mai fost destule ore de Zelda dupa.

    https://www.youtube.com/playlist?lis...CgwicEUIgKqQ4N

    Si un rezumat a tot ce au aratat:


  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ah, eu m-am oprit dupa vreo 20min ca m-a convins deja ca il vreau si nu am mai vrut spoilere

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Basically, nu a fost conferinta Nintendo, ci Zelda.

    Sa-mi explice plz cineva, ce-i cu hype-u asta din jurul jocului. Inteleg seria si m-am semi-jucat si eu unele jocuri vechi, dar nu inteleg care-i faza cu asta.

    Incerc sa nu fiu rautacios si sa respect parerile celor care sunt extra super mega entuziasmati, asa ca ma abtin de la comentarii momentan, intrucat sunt constient ca nu toate jocurile sunt genul meu (vezi Bloodbourne, Halo, Persona 5, samd), desi in mare, fiind un adventure open world, ar trebui sa-mi placa.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru mine treaba e simpla: am jucat cand eram mic Ocarina of Time si mi-a placut enorm. A fost ani la rand un joc la care m-am reintors mereu, care m-a captivat si m-a fascinat constant. Povestea indeajuns de simpla incat sa o intelegea si un copil dar in acelasi timp atat de frumos spusa si emotionanta incat impresioneaza si un adult in toata firea. Pe langa asta, as mai adauga ca toate celelalte Zelda jucate s-au prezentat la fel. Desi s-au maturizat altfel fata de alte serii, progresul gameplay-ului se vede, dar pastreaza in acelasi timp un sarm pe care nu il mai vezi in alta parte. Iar pentru mine faptul ca sunt jocuri noi din serie, care arata oarecum altfel, care prezinta idei noi si gameplay nou, tot se simt ca un Zelda. E greu de explicat si probabil ca e nevoia de mintea unui copil sa joace un titlu mai vechi ca apoi sa creasca cu seria. Chiar e greu de explicat si inteleg de ce unii privesc chioras spre el si nu inteleg, dar asta e genul de joc pe care daca nu l-ai trait la vremea si la varsta potrivita nu prea ai sanse sa il mai intelegi.

    Iar asta o pot spune si despre alte titluri Nintendo, insa nu cu acelasi impact pentru mine. Donkey Kong este platformerul meu preferat si isi pastreaza sarmul din jocurile vechi si in cele noi. Nintendo face jocuri pentru copii si pentru copiii care au crescut cu jocurile astea, pentru restul nu prea au sens.

  7. #7 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Se pare ca tactica de la Nintendo a fost una reusita .

    Mai multe aici.
    Attached Images Attached Images e3-social-media-1.png

  8. #8 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    La asta au muncit pana acum??????? Ce s-a intamplat cu Zelda de la lansarea Wii U? Era demo facut pe PS4 sau ce?

  9. #9 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by 69wpm View Post
    Se pare ca tactica de la Nintendo a fost una reusita .

    Mai multe aici.
    Bine că se vorbește. Cu vânzarea poate ar trebui să facă ceva.

  10. #10 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Dat Zelda hype


  11. #11 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Au fost platiti de Nintendo sa vina buluc

    Pana la urma vine pe Wii U?

  12. #12 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Bravo!






    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Pana la urma vine pe Wii U?
    Da, doar versiunea de Wii U a fost prezentata.

  13. #13 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Oau, ce joc, ce stil artistic, ce poveste, ce grafica deosebita...sublim, chiar merita titlul de jocul E3-ului, am urmarit si eu cateva minute de gameplay si desi nu am jucat niciun titlu Zelda pana acum, m-a cucerit in totalitate. Nu mai ramane decat sa imprumut un WiiU si sa fac cadou posesorului jocul dupa ce il voi fi terminat. Copilul din mine respira din nou, e mai viu ca niciodata.

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    este jocul pentru care intr-o zi o sa-mi cumpar un WiiU asta e clar, nu acum dar poate se mai ieftineste si consola ca vad ca este foarte scumpa inca

  15. #15 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    O sa fie mișto jocul, dar pe NX, pe WiiU prea framează.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am tot uitat la aproape tot despre jocu asta si in mare-mi place. E posibil sa fie jocul pentru care sa-mi cumpar un NX in 1-2-3 ani.

    Desi inca nu sunt foarte convins de unele alegeri dpdv grafic si unele copilarisme din joc, precum si animatia aia absolut oribila de catarat.
    Totodata, mi se pare absolut hidos cercu ala de stamina, care apare si sta in mijlocul ecranului si cel mai important, dialogurile alea doar scrise ma termina psihic.

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Răzvan, dacă ai venit aici pentru grafica, ai greșit consola. Aici e vorba despre altceva, am mai spus-o si ma repet, au rămas în sufletul meu dar cam atât, din păcate am crescut și văd prea puține jocuri la ei care să mă atragă, de fapt prea puține e prea mult spus. Nu cred că o să poți în viața asta sa spui:
    "Băi cum arată jocul ala de la Nintendo!" Poate într -un univers paralel. Da, stiu, Nintendo înseamnă altceva, a însemnat si pentru mine.

  18. #18 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  20. #20 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Cateva clipuri noi:






Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 14 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 29-11-2011, 23:57
  2. Replies: 0 Last Post: 26-06-2011, 09:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts